Bariéra

• Španielsko La valla (viac)

Boj jedné rodiny o přežití v dystopickém Madridu budoucnosti vykresluje propastné rozdíly mezi dvěma světy rozdělenými zdí. A tím to nekončí. (Netflix)

Trevor

Seriál má dve skvelé posolstvá - treba recyklovať sklo. Iba sklo. Minimálne v troch epizódach je to zvýraznené dosť jednoznačne. Druhým posolstvom je že všetci skapeme mixtape, ak sa nenecháme očkovať vakcínou - novavirus (takto sa v tomto seriály vírus, ktorý vyvolal pandémiu a nakoniec nastolil nový poriadok vo svete, v ktorom sa vytvorila obrovská bariéra ((samotný názov seriálu)) medzi politickými a ekonomickými elitami sveta a pracujúcou spodinou). Na zvážení každého diváka je zamyslieť sa nad tým čo tým autori seriálu, ktorí rozhodne nepatria k pracujúcej chudobe, mysleli. Herecké výkony nie sú nijako očarujúce, dej je pomerne ľahko predvídateľný s mnohými nedomyslenými detailami a v úvode som sa k jednotlivým epizódam musel doslova nútiť ale druhú polovicu som zvládol v priebehu jednej noci. Na rýchlosti 1,5, pretože o žiadne dobré detaily som takto neprišiel, nakoľko kamera nepatrila k tým silnejším stránkam tohto priemerného seriálu. ()

Bozvav

první dva díly byly zajímavé, pak už jn nuda, nuda, nuda. Takový dobrý námět a vytvořit takové uspávání hadů. Vůbec mám pocit, že španělská produkce je taková pomalá. Líné tempo u všeho, co jsem za poslední dobu viděla. Minimalistické hraní, dialogy divné, prostě nic moc. ()

warrenur

Silne naivna bachorka na sposob "amaterskej sluzobnice". Tentokrat je to o detoch, pre vacsi "efekt", ale stale je tu "rezim", ktory je s par predstavitelmi ustrednym "nepriatelom". S lepsim scenarom by to azda fungovalo. Nie vsak vtedy, ked postavy konaju stupidne a do umoru sa opakuju vzorce z Casa De Papel, ci inych spanielskych serialov poslednych rokov a to cele s prepalenymi emociami. Prve asi tri diely som ledva pozeral plynulo, zvysok vsak uz len s rychloposuvom kvoli tomu ako dopadne zaver. V opacnom pripade by som to musel hned vypnut. Nestalo to za to ....koniec bol rovnako hlupy. Neodporucam. Iba, ak na vas cela ta naivita a hranie na "city" (rozumej s vypnutym mozgom) funguje inde. Cajik a nuda. Skoda zabiteho casu.. 30% Slabulinke dvojhviezdie. ()

yvona

Španělé natočili nekompromisní seriál o tom, k čemu směřuje tzv. pandemie virusu a pár let po té. Jsme už v první třetině cesty, kterou dost drsně seriál popisuje. Většinu světových průserů nám globalisté sdělují pár let předem ve filmech a tady tomu není jinak. Zvlášť v posledních dílech přináší seriál velmi významné poselství a já před autory smekám. ()

Aquila

Velmi zdařilý seriál, který by měl v současné situaci vidět každý – o politické a medicínské tyranii a cestě za svobodou. Španělé si nepotrpí úplně na detaily, neproniknutelnou bariérou se občas prochází záhadně úplně v klidu, a najdeme tam mnoho dalších nelogičností, ale dramaturgicky to funguje skvěle. Občas to sklouzne k výrazné romantice a sladké pohádkovosti (ve Španělsku asi nutnost), ale dramatickou laťku si to udrží po celou dobu. Skvělým Olivii a Ángele Molinovým (dcera s matkou i ve skutečnosti) pokulhávajíc sekunduje úplně prkený Unax Ugalde. Kromě něj ale další postavy (i dětské) herecky podařené a dramaticky a emočně výborné, včetně pozitivního morálního poselství. ()

Perunwit

První dva díly byly celkem zajímavé, leč poměrně brzy se ukázalo, že se budeme pohybovat stále v těch samých kulisách a dívat se pořád na ty samé "herce". Po 3. dílů se vzdávám, je to taková scifi esmeralda. ()

badlieutenan

Nevím, zda není na škodu, že to má jen 13 dílů, jelikož mohli příběh i samotné postavy více rozvést. Na druhou stranu takto alespoň není prostor na zbytečné klasické seriálové průtahy a velmi svižně to utíká. Zkrátka akční seriál a Španělsko je sázka na jistotu a zcela určitě i v tomto případě. ()

starr64

Z poslední doby konečně zajímavý seriál. Má švih a neustále se zde něco děje. Což se o jiných seriálech na Netflix napsat nedá. Seriál má nadčasovost a zároveň zdůrazňuje naší současnost tak děsivou, až to bere dech. Trošku mě zde překvapuje několik věcí a tím jsou kostýmy a zařízení některých domácnosti, které vypadají jako z padesátých let minulého století, naproti tomu má matka hlavní hrdinky mobil, ale nemá k němu nabíječku. Příběh se odehrává v budoucnosti, ale pochybuji, že by domácnosti vypadaly takto, ale je to zřejmě tvůrčí záměr a dobré koukání. O skvělých výkonech herců nemusím psát ti jsou prostě skvělí. ()

noKOMERZIALL

Poselství, které nesmí býti zapomenuto.Vysokou cenou zaplatili Ti před námi svobodu,kterou dnes máme a která je v ohrožení! VIVA Netflix který pomáhá podobná poselství šířit.😌 ()

Patrik.Schou

Nedokoukal jsem, přijde mi to takové nezáživné, jednoduché. Co bych vyzdvihnul je výkon Ángela Vega, která hraje domovní důvěrnici Begoñu. To je dokonale zahrané ztvárnění takové komunistické udavačky, dobrovolného oka Velkého Bratra. Dobrá ve své roli je i Ángela Molina jako Emilia. Ale zápletka taková prvoplánová, tohle si nezaslouží hodnocení přes 70%. ()