Německý kult „Kolonie Dignidad“ zneužíval děti a mučil a vraždil vězně za zdmi tajné usedlosti. Teď, když režim chilského diktátora Pinocheta padl, musí mladý státní prokurátor Leo Ramírez postavit jejího vůdce Paula Schaefera před soud... Děsivý thriller inspirovaný skutečnými událostmi odehrávajícími se v německé sektářské kolonii v Chile. Tajemný německý kult „Kolonie Dignidad,“ který založil bývalý nacistický voják Paul Schaefer v poklidném chilském městečku, za sebou zanechal několik desítek let dlouhou historii mučení, zneužívání dětí a vražd. Tato zvěrstva se odehrávala za zdmi rozlehlého areálu tajné usedlosti za diktátorského režimu generála Pinocheta, který držel nad kolonií ochrannou ruku. Teď, když se k moci dostala nová vláda, je Chile konečně připraveno skoncovat s násilným odkazem sekty. Mladý státní prokurátor Leo Ramírez má za úkol postavit jejího nepolapitelného vůdce Paula Schaefera před soud. Leo má však s kolonií vlastní tajnou zkušenost. Před dvaceti lety zde za záhadných okolností zemřel jeho mladší bratr Pedro. Sám Schaefer následně zaplatil Leovi vzdělání v Německu výměnou za jeho mlčenlivost. (HBO Europe)

Dechman

O čom bolo tých 6 dielov? Strašne uťahané, konce dielov len preto, že pozrite, toto je fakt premárnená šanca, pri tom vcelku výber hercov a výprava v pohode. Scenár nefunguje. ()

bearmeedek

Seriál popisuje příběh, který se mohl podobným způsobem odehrát ve skutečné kolonii Dignidad. Z tohoto prostředí už tu máme film "Kolonie" (2015), který na mě zapůsobil hodně silně. Tento seriál má svůj náboj i napětí a kromě děje samotného ukazuje skutečnou tvář božího ráje v průběhu 20-ti let. Má jen jednu malou chybičku - 8 epizod. V poloviční stopáži by to byla docela nálož. A pak malý úlet v poslední epizodě: Určitě by se státní zástupce nechat "zmrazit" pohledem starého fašouna a nechal ho odejít ... ()

Skeksis

Je mi ľúto, ak sa to naozaj stalo, ale ten drbnutý brat s usmaženým mozgom mi naozaj liezol na nervy. Navyše sa nestalo nič prekvapujúce - to, že v uzavretej kresťanskej kolónii zneužívali deti (sexuálne zneužívať deti je predsa už takmer cirkevnou tradíciou), alebo že vymývajú mozgy, spievajú si cirkevné spievanky, a tancujú nezmyselné a nepotrebné tančeky, sa dalo čakať. A keď niekto neposlúcha, alebo sa nebodaj pokúsi ujsť, tak zakopať ho na pole vedľa je najlepší spôsob, ako udržať "morálku". Na mňa to malo pomalý spád, hlúpe myslenie postáv, a neustále sa plahočenie po poli, v podzemí, a kade-tade ma fakt nebavilo. ()

yvona

Opravdu je to zbytečně rozvleklé a přitom paradoxně plné nelogických zkratek, které vůbec nedávají smysl. Nicméně mě děj vtáhl asi po čtyřech epizodách. Mělo to napětí, příběh, atraktivní téma, herecké výkony výborné, vyjma Paoly Giannini, která by nezvládla ani reklamu na prací prostředek. Moje hodnocení se nevztahuje k 8. a tedy  závěrečné epizodě, protože to by byl naprostý odpad. ()