Kurt Krinkle (Joe Keery) chce být senzací ve světě streamerů, i když nemá žádný talent nebo dovednosti. Zdánlivě pracuje jako řidič aplikace Spree pro sdílení jízd, ale snaží se toho využít pouze jako prostředku k produkci více obsahu pro svůj kanál. Vybavil svůj vůz kamerami a vysílá živé přenosy s cestujícími v naději, že zachytí nějaký dobrý materiál pro „Kurtův svět“. Jeho počet sledujících je však velmi nízký, a tak se Kurt rozhodne pro zvýšení popularity své zákazníky zabíjet. (Bospor)

POMO

Cynické poukázání na hodnoty současné teen společnosti, která staví svůj svět na počtu lajků, pro které udělá cokoliv. Tedy nic nového pod sluncem, akorát ab-absurdum posunuto do vraždění online pro zábavu. Ovšem nikterak zábavně a nápaditě, ale naopak úmorně dlouze, skrze selfie videa kluka, které se dokonce snaží dotknout i rasových problémů Ameriky. Nudné, autorsky bezhodnotné a hlavně stejně povrchní jako subjekt, na který to poukazuje. ()

EvilPhoEniX

Sympaťák Joe Keery ze Stranger Things je řidičem Uberu a rád streamuje svůj život, ovšem jeho počet Followerů je velmi nízký a rozhodne se zabíjet své zákazníky, aby si zvýšil popularitu, ovšem ani to moc nezabírá a tak jedinou možností je lovit populární. Aktuální téma sociálních sítí, kde pro některé lidi Lajky tvoří život a kam až jsou schopní někteří zajít, aby měli sledovanost?! Film hezky odsýpá, Joe Kerry hraje psychopata tak dobře, že mu i fandíte, akorát vraždy mohly být drsnější, ale jinak fajn zábava, která dokázala občas i zamrazit. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí**, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí****. 6.5/10. ()

choze

Keery jako snaživý zoufalec-wannabe streamerská hvězda bez X-factoru je výborný, jak roztomilý, tak znepokojivý. Film sice není brutální šokující jízdou, jakou by mohl být a asi by i rád byl, ale cynický je dost a po vlažné první polovině, se i slušně zábavně rozjede. Zajímavý efekt byl, že při scénách vražd mě spíš než probíhající vraždění zajímaly tupé komentáře k němu na sockách. A tečka s Kurtovým odkazem dál žijícím na netu byla správně dojemná i nepříjemná. ()

*CARNIFEX*

Roztrhlo sa vrece s horormi, tematicky prepojenými so sociálnymi sieťami či inou formou “verejnej” prezentácie vlastných myšlienok so zámerom zaujať, no a i keď je “Spree” pomerne originálnou záležitosťou, s dobrým hereckým obsadením, mohol ponúknuť ďaleko viac, pričom zbytočne pomaly pôsobí najmä úvod, ktorý by mohol a mal zaujať ako prvý. Priemer (možno slabší), ktorý nijak extra neurazí, avšak ani nevystraší, nepobúri, pričom z pohľadu komédie, nijak mimoriadne nepobaví. ()

KlárkaS

Cynickej a děsivej komentář k dnešní době, kdy se sdílí všechno a popularitu a psychický zdraví určuje sledovanost a lajky. Jo, je to (snad) přehnaný do extrému, ale za mě tahle horrorová podíváná funguje jako už dlouho nic. Joe Keery je sympatickej psychopat, bez toho jeho roztomilýho obličeje by to asi jen těžko drželo pohromadě, takže díky za něj. Poslední minuty s redditem a 4chanem s I will follow him v pozadí zabolízamrazí hodně. A vodu si v uberu nevezmu už asi tak níkdy... ()

pornogrind

Tož nebylo to špatný. Ale k mé větší spokojenosti by to muselo přitlačit víc na pilu. Buď po komediální stránce nebo by to chtělo víc krve a větší bodycount. ()

dr.horrible

Mal som to väčšinu času na slabších troch hviezdach, s tým, že je to sračka, ibaže guilty pleasure. No a potom prišlo stand-up vystúpenie tej Jesse a bola to jedna z najtrapnejších vecí, ktoré som v živote videl, a doteraz sa za ňu hanbím. Nemali by už vychádzať medzi ľudí, ani tá herečka, režisér, ani scenárista. 30% ()

Arsenal83

Joe Kerry psychopata nehrá, on tak skutočne vyzerá. Myšlienka však zaujímavá a podľa mňa aj vysoko pravdivá. Mnohí by pre popularitu, lajky a získanie followerom aj zabíjali, keby to nebolo trestné. Spracovanie a pútavosť filmu je však slabšia. ()

Marze

Nizkorozpoctova hororova komedie. Pochopili jste kam smeruje? Znakem filmu je vrstevnate mysleni vcetne nazvu. Chce neco sdelit o socialnich mediich, modernim svete a osamelosti. Ale ma o to minimalni zajem. Jde o neprijemny hybrid socialni kritiky a o film s bezduchou zabavou generace tzv.kukel (jsou uzavreni sami do sebe) nebo "sklenikove generace","interierovych deti". Ti tucni doma travice na internetu banalitami velke mnozstvi casu, ktery jim nezbyva na skutecny zivot. ()

Chrustyn

Kritika současné teen společnosti ve zvrácené ale nijak šokující podobě, kdy se tvůrce neustále snaží ukázat, že dnešní virtuální zábava je zlo. Film nejen, že nudí ale často zachází na kraj trapnosti. ()

ARI50 odpad!

Jako vážně? Hnus a nesmysl, kdo vymyslel takovou blbost, same keci a keci a žádné pořádně krvavé scény se nekonají. Chlape běž se léčit, tohle je katastrofa. ()

luka4615

Cynicky nastavené zrcadlo moderní době, které chce ale kromě tohoto aspektu obsáhnout třeba i rasové problémy v USA, přičemž ve finále nefunguje vlastně skoro vůbec nic. Spree má tedy sice zajímavě znějící myšlenku, nicméně celkové pojetí je zoufale prázdné – prázdné stejně jako "influenceři" s jejich honbou za co nejvíce srdíčky a lajky. Škoda. ()

Flipnic-RE

Ukruuuutnáá pecka!! :-D Je to teda odpornej film plnej odpornejch nechutnejch lidí a parádně to kritizuje tuhle odpornou zvrácenou "online" dobu. Od roku 2015, kdy jsem jel točky já, největší a nejlepší internetový točky! Akorát mě se nic na rozdíl od Kurta nikdy nestalo (dokonce tady mám dva profily, protože mi POMO nemůže odpustit to jedno 2 minuty dlouhý vtipný video mířený na něj ...). No, ...dost nostalgie. Film je to fakt nechutnej, úplně se mi z těch lidí a z Kurta dělalo celou dobu fyzicky zle. ALE! Nakonec jak jede ten děj a točky se točí a točí čím dál hustějc, tak mi ten týpek přišel víc a víc sympatickej. Klidně bych snesl nějakej druhej díl tady toho. Parádní PSYCHO - sonda do hlavy aktuálních narcistních online smradů, pro který jsou followers zlatá mana a smyslem života... Hnus. A proč tomu dávám plnej počet? Protože to plní účel, jako kritika super, je to vtipný, bizzarní a zvrácený atd. ()

JasonCZ

Sériový vrah, který jde s dobou... Neskutecnej psychopat. "tripple kill" 😂😂 závěrečné selfie 😂😂😂už dlouho sem se nebavil jak u tohodle horror... Spíš je to komedie/psychologicky/horror, než komedie/thriller... Komu se film líbil, doporučuji horror Framed ze Španělska. ()

Immortal17

Když jsi dlouhodobě streamer a sledovanost se nepřehoupne přes dvouciferné číslo diváků, tak dostaneš fakt ten nejlepší nápad ever - proč prostě nezabít pár cestujících a známých streamerů v okolí v Uberu v přímém přenosu, aby sis natáhl přes 50k sledujících? Oh yeah! Právě jsi objevil Ameriku! Jen je velice zvláštní, že Tě po celou dobu live streamu nenahlásí ani jeden jediný divák na policii. WTF?! Eh, promiňte mi moji rozpačitost, ale kam že se poděla všechna ta těla?! To jako všechny ty pohozené mrtvoly nikdo nevyšetřoval?! Weird! Námět sám o sobě je určitě zajímavý, ale celkem dost postrádá smysl a logiku. Směšné na tom je i to, že Kurt očividně má potíže na svém streamu konverzovat na téma rasismus, jelikož je to proti stanovených pravidel, že? Ale už absolutně nemá problém s tím kohokoliv odkráglovat. 😅 Moji pozornosti tento unikátní kousek neunikl především kvůli hlavní postavě Kurtovi, kterého hrál Joe Keery, kterého známe všichni jako Steva z řady Stranger Things. Rozhodně však nezkoušejte získat funkci taxikáře a pak splétat plány jak zabít své pasažéry a vysílat to živě na streamovacím kanálu. Chcete prozradit tajemství? 100% vám to neprojde nikomu. Takové štěstí mají jen borci v amerických filmech. Ne, opravdu, a teď na vás nezkouším obrácenou psychologii typu "Fakt to nedělej" a pak na úkor mého prohlášení jdeš shánět volnou pozici ve funkci řidič ve veřejné dopravě. 🤣 Prostě to nedělejte. Ale nápad scenáristy se cení. Jen by to chtělo dotáhnout detailněji. ()

YumiOkami

SPOILERY!!! vyborny slasher, mistama trochu chaoticky, ale vrazdy byly fakt luxusni. muj oblibeny cerny humor nechybel a pusobeni soc. siti bylo super. bylo to i napinavy, hlavne honicka s poldama. konec ale dost posrali. kdyz si film az moc uzivam, tak vetsinou chci, aby hlavni bad guy vyhral. a on by vyhral, kdyby tam nebyla CERNOSKA, ktera je i FEMINISTKA. takze oops, tuhle postavu zabit nemuzeme, ale bilyho gaye klidne joo💅🏻 4/5 ()

bizz_mjc odpad!

I když je Spree odrazem doby a světa soudobý mládeže (lajky, šéry, strýmy, folovři), ňák nechápu, proč takovejhle film vůbec vznikl. Může tohle někomu otevřít oči nebo snad pomoci? Fanoušky si Spree určitě najde, ale mně extrémně otravnej hrdina, byť zahrán byl skvěle, i způsob vyprávění, ač dynamické, absolutně neoslovilo. ()

Reanimated

Škoda, tohle mohla být ukrutná pecka. Za volantem by to ale chtělo někoho zkušenějšího. Keery je talent, ale toho psychouše jsem mu nežral. Ale celkově je to fajn černohumorná jednohubka, která vás donutí se zamyslet. ()

Lukoboss

Je to dobrá kritika dnešní doby, resp. zábavy (zejména) mladších ročníků, kdy je na jedné straně nějakej youtuber, instagramer, influencer (prostě honič lajků), zatímco na straně druhé jsou fanoušci a podporovatelé, kteří se můžou posrat z každýho dalšího videa nebo fotky. Tady je to dotažený do extrému samozřejmě, aby to problematiku umocnilo, zároveň natáčení na telefon, selfie kameru, popř. gopro je určitě zajímavá forma, která se k tomu hodí a vlastně nějak zásadně neruší. Komickýho na tom moc není teda, nevím, horší je to s tím, že má snímek cca jen 90 minut, ale postupem času začíná nudit. V půlce už to nebylo ono a jak jsme se blížili k závěru, kde začíná jít všechno do extrému, už to bylo moc. Moc ujetý, moc střelený, moc přehnaný a málo pravděpodobný (už jenom fakt, že někdo streamuje takový šílenosti a zároveň pracuje jako řidič platformy založené na online aplikaci a sledování GPS, našli by ho lusknutím prstu...). A toto jsou ve výsledku momenty, který to prostě kazí, pak takový ty občasný náhody zejména v závěru, kdy mu několikrát spadne kamera, což se za celou dobu předtím ani jednou nestalo a nejdnou to ovlivní celej děj. No a pak bohužel musí být závěr podle dnešních korektních tabulek, a to už si ťukáte na čelo, protože slušně našlápnutej film nakonec spadne do průměru. ()

Dallon

Joe Keery je tu naprosto skvělej. Po Stranger Things se konečně objevil v nějaké zásadnější roli, a věříte mu tady prostě všechno. Speciálně jeho úšklebky na kameru které tu působí vážně dost děsivě. Celé role 23letého sociopata a magora se zhostil vážně bravurně. A celý koncept a nápad mi přijde vážně dost originální a neokoukaný. Jen je škoda že z celého snímku cítíte malý rozpočet, a z počátku, to na vás působí spíš jako nějaký studentský film, což je velká škoda. Ale samotné vyvrcholení a věta: Sleduje mě 50 tisíc lidí.....Asi mám co jsem chtěl, a pak finální scéna!!!! Boží. 6/10 ()