Píše sa rok 50 pred Kristom. Zradný princ Deng Tsin Ruin práve dal uväzniť čínsku cisárovnú. Jeho jedinou túžbou je ovládnuť ríšu. Princezná Sass-Yi utečie do Galie, kde si vyžiada pomoc udatných bojovníkov Asterixa a Obelixa, ktorí sú vďaka čarovnému elixíru obdarení nadľudskou silou. Naši dvaja nerozluční hrdinovia a princezná sa vydávajú na dobrodružnú výpravu zachrániť cisárovnú a celú Čínu.... (Magic Box)

DonBraso

Na animáče to prostě nemá. Jasně, je to úplně z dalších zbytečných dílů do nicneříkající mozaiky. Tentokrát trochu Asie. Takže akční pasáž by ještě šla, když už nastane. Horší je to vše okolo. Film opět vsadil na silný casting a navrch fláknul Viruse Zlatana. Bohužel ústřední duo je hrozný a když vezmeš, že je to film o nich, tak je to problém. Canet nevypadá jak Asterix a Lellouche už vůbec ne jako Obelix. Do toho je tu český dabing, který paradoxně Kohák vypadal jak Kohák "Cohen" :) Dabing nevykouzlí zhola nic a originál asi s titulky u komedie nezvedne laťku nikdy moc.  Scénář filmu triviální a nezajímavý. Jedině Vincent Cassel jako César dobrý, ale vesměs máš vůbec sílu tento film dodívat. Nejhorší je, jak se snaží být ten film komedií a vůbec se mu to nedaří. Vtipný prostě není a to je jeho největší problém. ()

filmmovier

No, já vám nevím... Mě se to prostě blbě hodnotí. Přidaná hodnota filmu je určitě v dabingu. Suchánek na Asterixe sedí jak Filipovský na Funése, také ostatní hlasy byly opravdu fajn. Kdo naopak na Asterixe nesedí, je sám Canet, naopak Lellouche je vynikající náhradou za Gérarda, potěší také Vincent Cassel (nejlepší Caesar po Delonovi) a Marion Cotillard, škoda, že mají celkem málo prostoru, což platí i o Pierru Richardovi, jehož Panoramix je tady absolutně zbytečný. Stejně tak jako debilní vedlejší zápletka o tom, že Asterix chce být vegetarián. Jinak je to ale docela fajn. Hlavní zápletka není vůbec špatná, některé vtipy ale fungují hůře, některé lépe (povedené Zlatanovo cameo a Hříšný tanec, který mě naprosto rozsekal). Jasně, je to blbost, stejně jako výborná dvojka, skvělá trojka a průměrná čtyřka, zároveň jsem ale čekal mnohem horší průšvih a alespoň čtyřku to hravě strká do kapsy. Jako velký fanoušek předlohy se necítím vůbec nijak pohoršen a vlastně jsem s výsledkem spokojen. Žádné veledílo, ale výsledek sympatický a nebere se to vůbec vážně. A tak to v tomhle případě má být. 70 %. Ale tentokrát opravdu jenom ZA MĚ. ()

Malarkey

Žádný zázrak to není. Ale to jsem ani popravdě nečekal. Nová dvojice Guillaume Canet a Gilles Lellouche mohla minimálně překvapit. Což se tak nějak stalo i nestalo. Prostě průměr. I humor je tu takový osobitý, ale neurážlivý. Nejvíc mi na filmu vadí asi to, že není založen na žádném komiksu, ale reálně tu Francouzi lezou do prdele Číně. Nicméně Pierry Richard a jeho odkaz na Kopyto je hezký a Zlatan taky nezklamal. ()

JesterKruger

Tato série se vznáší na vlně toho, že v ní jsou známé, sympatické, a kultovní postavičky, ale příběh se v té vlně sympatie naprosto vytratil (Podobný případ se mi stal i u Hotel Transylvánie). Když se natočil díl Asterix a Obelix Ve službách jejího veličenstva, tak už tenkrát si šlo všimnout, že autorům pomalu dochází originální nápady. No, a tady to máme. Nic originálního. Celý film je pro mě nudný. Humor byl velice kolísavý. V kinosále jsem slyšel smích u diváků jen málokdy. Pobavila mě scéna parodující We Will rock you, a taky pár scén se zamilovaným Obelixem. Ale to je asi tak všechno. Kromě pár vtipných scén, a dobrých herců tu není nic co bych mohl ocenit. Ocenit bych možná mohl to, že se to jakžtakž dalo přežít. Chybí mi Gérard Depardieu. 2*. ()

matestlust

Já mám na Asterixe a jeho příběhy velikou slabost už od mala. Na každý nový film, ač hraný, nebo animovaný, se těším. Tohle byl rozhodně nejhorší ze všech, co doposud natočili. Začal bych výběrem Asterixova herce, kde je opravdu volba hodně špatná. Veliký mínus je pak volba českého dabingu - koho napadlo obsadit Suchánka a Koháka? Krvácely mi z toho uši. Jinak jde ale o celkem neškodnou a zábavnou komedii, která neurazí a právě i díky mé dlouholeté oddanosti tomuto hrdinovi jsem se bavil celkem slušně, už z drobného nadšení, že někdo do světa poslal další díl. ()

• Ve scéně, kdy v paláci přichází zamaskovaný princ Du Deng (Tran Vu Tran) směrem k princezně a galům, je odkaz na Darth Vadera ze série Star Wars. (Krtek123)
  • V době, kdy se odehrává příběh, tedy rok 50 př. n. l., vládla v čínském císařství dynastie Chan. (Krtek123)
  • Suknice centuriona Caia Antivira má stejné barvy jako dres jeho představitele a fotbalisty Zlatana Ibrahimoviće, jenž během natáčení filmu hrál za fotbalový klub AC Milán. (Krtek123)