Černý medvěd

V odlehlém domě u jezera v Adirondackém pohoří hostí hudebník Gabe (Christopher Abbott) a těhotná bývalá tanečnice Blair (Sarah Gadonová) záhadnou režisérku Allison (Aubrey Plazaová), která hledá inspiraci pro svoji filmovou tvorbu. Všichni tři se ocitnou ve vypočítavé hře chtíče, manipulace a žárlivosti, aniž by věděli, jak moc to zkomplikuje jejich životy; umělecké aspirace ženy, která prochází tvůrčí krizí, stírají hranici mezi autobiografií a imaginárním filmovým scénářem. (Cinemax)

Skeksis

Prvá časť filmu - totálne klišé, ktoré by sa dalo zhrnúť do troch viet, druhá časť - totálny chaos, a v podstate tiež klišé. Aubrey Plaza mám rada, zahrala to dobre, aj keď neviem načo. Mozgová mŕtvica v devätnástich, či kedy to mala, jej možno dopomohla k tomu tupému výrazu. Inak nuda, pri ktorej som si spravila tri zádery na prstoch a trikrát vyleštila okuliare. ()

Enšpígl

Mě to přišlo hodně dobrý jako ukázka, extremního herectví. Docela by se mě to hodilo i do divadla, ale jinou teda ouvej přes celej film. ()

emma53

Scénář byl pro mě tak trochu hlavolamem a vážně to není film pro širokou veřejnost. Takže i když jsem ne úplně všechno pobrala, naprosto dokonalý výkon Aubrey Plazaové mně popostrčil, abych téhle  divnolahůdce nandala plnou nádrž, třeba i té whisky, či co to pila. ()

somnar

Zábavný hlavolam. Jako ironický příběh o tom, že ani skrze fikci se nevyvlékneme z nechtěné reality je to silné a chytré, jen by to tak nemuselo tlačit na pilu s těmi šťouchy do filmařské branže. Aubrey Plaza je na všechny ceny. ()

sochoking

Prvotriedna nízkorozpočtová indie záležitosť s namakanými hereckými výkonmy a scénkami, ktoré mi rozum občas nepoberal! Som naozaj rád, že som do toho skočil bez akejkoľvek znalosti obsahu. ()

Anderton

Niekde medzi 50% až 100%, až neviem, akú výslednú známku mám filmu udeliť. Áno, najlepšie je vopred vôbec nič nevedieť. Začína to ako Allen a Bergman, pokračuje ako možno zase Allen a Kaufman dohromady a končí ako čistý Kaufman, možno dokonca s Lynchom. Je to puzzle, kde tie jednotlivé dieliky do seba až tak nepasujú, ale ide dokonca o zámer, aby ste rozmýšľali nad prvou polovicou v súvislosti tou druhou a nakoniec aj v spojitosti s dovetkom a ďalej si nad touto šialenou kombináciou lámali hlavu. Prídete na riešenie, ktoré sa určite bude líšiť od riešenia niekoho iného, kto s vami napríklad film pozeral. Ja mám tiež vlastné, ale radšej ním nebudem nikoho otravovať. Myšlienky tvorcov sú ale jasné, to je myslím to najdôležitejšie, takže s pochopením toho, čo chcel básnik povedať, by problém nemal mať nikto, kto sa do filmu pustí. Ale upozorňujem, že je určený najmä pre "diváckych snobov". ()

leila22

Intenzívne nepríjemná jazda na štýl Kaufmanovho rébusu a Lynchovej nočnej mory, ktorú umocnil brilantný výkon Aubrey Plaza. Malý indie drahokam. ()

silentname

Na konci filmu som ostal skutočne fascinovaný. Myslím si, že "Black Bear" musím vo veľa aspektoch veľmi oceniť. Rozbeh filmu v prvej polke ma akosi úplne nechytil, no keď sme sa presunuli do tej druhej, bolo to absolútne fascinujúce sledovať. A vo všetkom absolútne najviac exceluje fantastická Aubrey Plaza, ktorá by si za svoj herecký výkon v tomto filme zaslúžila nejaké ocenenie. Bola absolútne perfektná, presvedčivá a každú scénku dala absolútne na jednotku. Tak tomu všetkému verila, až som tomu uveril aj ja a absolútne ma posadila na zadok. Rovnako skvelí sú ale aj všetci ostatní. Sarah Gadon, Christopher Abbott a všetci z tímu, ktorí sa starali o to, aby sme v druhej polke mohli mať to natáčanie. Nechcem o tomto filme prezrádzať veľa, lebo myslím si, že je najlepšie ísť do neho s čo najmenším množstvom informácií. Problémom je trošku prvá polka, kde hoci dialógy boli dobre napísané, tak niektoré scénky boli moc dlhé a málo akčné na to, aby som si ich dokázal nejako výraznejšie užiť. Nebolo to zlé, ale rozhodne nie to, čo film priniesol vo svojej druhej časti. Myslím is, že za jedno pozretie tento film stojí. Už len minimálne z toho, aby ste napočítali koľko káv sa vo filme stihlo vyliať na oblečenie niekoho z hercov. Hodnotenie: B+ ()

M.i.k.e

netušil sem do čeho jdu a pár hodin po shlédnutí nejspíš jen matně tuším - nebo si zhruba domýšlím o co vlastně šlo.Pořád mi sice uniká ten medvěd v názvu - je to proto že přezdívka jedné z postav je bear?nebo je to proto že se tam medvěd 2x objeví a má nějaký skrytý smysl na který sem nepřišel?Každopádně Aubrey Plaza je skvělá a neztratí se ani zbytek herců.Že bych to chtěl ale vidět znova abych si potvrdil svoje myšlenky se říct nedá...60% ()

WincKruspe

Tak na tenhle film jsem se těšil už od ledna, takže moje očekávání byla vysoká. Samozřejmě kvůli Aubrey, protože by to neměla být její další "April" role. A taky, že ne. Aubrey s každým přibývajím rokem dozrává ve všestranou herečku a ve druhé polovině tohoto filmu je naprosto brilatní. Opravdu skvělý výkon, hrát víc jak polovinu filmu opilou a to důvěryhodně bylo fascinující sledovat. Má prostě talent, nemá jen nejzajímavější oči v Hollywoodu a nejspíš by si za svůj výkon zasloužila cenu. Pro někoho, kdo ji nezná nebo její ostatní role, to asi nebude tak zajímavé, ale tohle je určitě její nejlepší výkon. Snad bude podobných filmů točit víc. Ale je potřeba ocenit i celý film. Je skvěle napsaný, takže se od něho ke konci neodtrhnete a nakonec bude vše dávat smysl. ()

Renfield

Přišlo mi, že jsou karty jasně rozdané, někde dojde ke sblížení, jinde díky tomu k problému. Otázkou tak bylo pouze to, jak k tomu dojde, jenže... Ano, první polovina tam skrze perfektně napsanou dialogovou smršť směřuje, zdaleka však není pouze o tom, řeší se toho opravdu hodně. Zprvu se nese ve velmi příjemné atmosféře, která však postupem času graduje až do toho momentu. A po něm? Lux Æterna dle Lawrence M. Levina? Něco na ten způsob, ovšem tady se v tom dá hledat mnohem víc. Závěrečná vyhrocenost první části, je však mnohonásobně překonána, tohle je do extrému vyhnaná jízda, ve které zase výborně funguje ústřední trio, jenom trochu jinak a přesto stejně. Christopher Abbott a Sarah Gadon výborní, Aubrey Plaza fantastická. 80% ()

Thomas_xxxxx

Takto skaziť perfektnú prvú polovicu i keď s pomalším rozbehom, to chce umenie. Do polovice filmu som bol naladený na 5* hodnotenie a na konci ste radi, že ste to vôbec dopozerali. Veď to malo taký potenciál a druhá filmová polovica to totálne zabije. ()

JB2203 odpad!

V dějinách světové kinematografie existuje několik "zvláštních" filmů, které jsou skutečnými uměleckými díly, ale existuje i přehršle "zvláštních" filmů, které by rády uměleckými díly byly, leč ve výsledku diváka pouze ubíjí svou pseuduartovou úmorně festivalovou útrpností. A zde se jedná bohužel o druhý případ. Polonahá, permanentně omámená dívčina, zmítající se v možných zákoutích do filmové řeči distribuovaných příběhů tvůrcovy rozjitřené mysli, jaksi na výlučnost nestačí. Iritovaly mě typicky americké - rádoby intelektuální - dialogy, taktéž ve výrazu přepjaté charaktery i slepená dějová klišé. Od druhé části to byl už spíše než umělecký zážitek pouze zoufalý vnitřní boj. Po hodině mě to už sr...lo tak, že jsem tuto odysseu v zájmu zachování své psychické stability vzdal. Jak už jsem tady několikrát napsal, americké filmové indie záležitosti jsou pro mě (až na výjimky) nekoukatelné. ()

Maximilianus

Aubrey Plaza ukázal už v seriáli Legion, že je výborná a charakterová herečka. V tomto filme to iba potvrdzuje a až na konci som si uvedomil, že ako bravúrne zvládla obe, resp. všetky tri úlohy a že to bola tá istá herečka v jednom filme. Aj ostatní herci hrali výborne a celkovo film pôsobí zaujímavo a svižne. 7,2/10. ()

mira.l odpad!

Co to bylo za zhulenou magorovinu?!? Co to jako mělo znamenat? Tohle musel dát do kupy někdo, kdo požíval fakt silnej matroš... ()

pushover

Dal jsem to na blind a dokoukal hlavně díky hereckým výkonům. Nápad zajímavej a značně šáhlej. Ty scény s filmovým štábem plným neprofesionálních zhulenců a gejů trochu moc tlačily na pilu. ()

SAINTS

Black Bear funguje na niekolkych urovniach.Je tak otvoreny intepretacii,žu funguje ako chceme.Film može byt ostrou čiernou vstahovou komediou,čiastočnym skumanim tvoriveho procesu a čiastočnou metafikciou.Pri filme s minimalnou zapletkou a bez skutočnej akcie nesmie divak spustit oči z obrazovky.Nič nie je take ako sa zda a všetko je prezentovane zo zahadnou snovostou.Všetci hrame navzajom hry a neustale porušujeme vlastne pravidla,aby sme uspokojili ostatny,ale z akych dôvodov?Black Bear rieši tieto problemy bez toho aby potreboval velke monology. ()