McMilióny

Dokument zachycuje neuvěřitelný příběh bývalého policisty, který zmanipuloval hru Monopoly u společnosti McDonald's. Během deseti let tak coby auditor bezpečnosti ukradl miliony dolarů a vybudoval obrovskou síť kompliců napříč celými Spojenými státy. Dokument McMillions čerpá z exkluzivních bezprostředních svědectví a archivních záběrů, na nichž vypovídají agenti FBI, kteří rozsáhlý podvod odhalili, podvedení vedoucí pracovníci společnosti McDonald’s; právníci zabývající se případem; a pachatelé i výherci, kteří se na této složité machinaci obohatili, stejně jako řada jednotlivců, z nichž byla většina do této lsti zatažena zcela nevědomky. (HBO Europe)

Arsenal83

V tomto prípade stačila jedna hodina, možno hodina a pol, a nie celkom 6 hodín. Lenže tvorcovia sa snažili úmyselne zahmlievať a dodávať aj linky, ktoré s prípadom nemali veľa spoločného, len aby sa dokument natiahol. Takto to vyznievalo strašne spomalene. A pravdu povediac, tí agenti, čo odhalili tak kolosálny podvod vyzerali ako totálni amatéri a tak sa niekedy aj pred kamerami vyjadrujú. ()

Hwaelos

Tvůrci si rozhodně vybrali zajímavé téma, ale stopáž natáhli zcela neúměrně. Počáteční detektivní pátrání, které diváka provází krok za krokem od počáteční indicie až po "zastírací kampaň", kde shromažďují pozdější usvědčující materiál, vás našponuje. Jenže pak se děj rozředí spoustou vzpomínek spolupachatelů a nakonec mnohem větší prostor výsledného střihu zabírají (často nesouvisející) osobní dějové linky a "true crime" detektivka se vzdálí do pozadí, kde dělá křoví. ()

zahadum

Veľmi ale skutočne veľmi zaujímavé vyšetrovanie ktoré je napínavejšie ako film od Scorseseho :) Veľa vecí tam je podozrivých a veľmi ma nepresvedčilo ani to,že v tom nejakou formou nebol zainteresovaný priamo aj McDonalds....nechcem do detailov aby to nevyznelo ako spoiler. Každopádne..wc...kufrík...smiešne tresty...hmm hmm... ()

celticek

HBO na Netflix jednoduše nemá. Zajímavý případ a dobrá první a závěrečná epizoda. To je málo. Líbil se mi agent FBI, který po případu skočil. Super byl také narychlo vytvořený jakože televizní tým. To si museli vyšetřovatelé hodně užívat. I ty interviews s "výherci". Bohužel je to zbytečně natahované a nudné. Nehledě na typické americké vyžrané staré rašple (čím víc šminků - tím víc sexy attitude). Ano, mluvím hlavně o Robin Colombo, fuj! Nevyužitý potenciál. ()

phoenixer

První díl je skvělý, což se o zbytku serie říct bohužel nedá. Od druhého dílu je příliš omáčky okolo a pointa dokumentu se tak lehce vytrácí. Místy jsem ztrácel pozornost a zájem minisérii dokoukat. Dost informací od “svědků” je častokrát podaná spíš jako teorie. Přesto konec dobrý, ačkoliv většině diváků musí být už předem jasné, jak to celé dopadlo. ()