Indická divoká Karnátaka

• Česko Divoká Karnátaka (viac)

Stát Karnátaka v jižní Indii je jedním z mála míst bohatého divokého života na Zemi, která zbyla. Ačkoliv zabírá jen 5 % celé země, je domovem jedné čtvrtiny všech jejích zvířecích druhů. Budeme sledovat život některých těchto neuvěřitelných stvoření v horách, pouštích, džunglích a oceánech této rozmanité země. Nadšené týmy filmařů natáčely přes tři roky, aby zachytily divoký život Karnátaka tak, jak předtím nebyl nikdy viděn. (Viasat)

ostravak30

V poslední době se rozmohly dokumenty hlavně o Africe, takže vidět přírodu z jiného kontinentu rozhodně stojí za to. Je ale škoda, že z tříletého natáčení nakonec vzniklo jen třiapadesát minut, chtělo by to více dílů a seriál. Probráno ve zkratce to ale vypadalo dobře. ()

filmmovier

Prostě Attenborough, co dodat víc? Snad jen to, že kromě tradičně naprosto fantastických záběrů a věcného komentáře hraje tomuto dokumentu do karet fakt, že se věnuje Indii, kterou přírodovědné dokumenty spíše přehlížejí. A Karnátaka je důkaz, že k něčemu takovému opravdu není důvod. Skvělá stylová hudba. 100%. ()

Marze

Neuvěřitelný kousek Indie a navíc neznámý s biodiverzitou srovnatelnou s Amazonií. A Alterborough tu nemusel kazit divákovi dojem záběrem na posledního orangutana na ohořelém stromě ve vypáleném pralese. Jako absolventovi studie sociální a kulturní ekologie (a sociální práce) mi vrtalo hlavou, proč se zde Indové v milionech nerozsouložili, nebo alespoň nevysadili palmovou poušť či nezřídili pastviny pro dobytek na maso, ale pak se záhada vyřešila - po šesti měsících téměř beze srážek džungle pravidelně vysychá. Zvířata jež zde žijí patři v zoo k těm exotičtějším. ()