Ella Bella a kamarádi

• Česko Ella Bella Bingo (festivalový názov) (viac)

Ella Bella Bingo chce pro svého nejlepšího kamaráda Henryho připravit cirkus, protože on v něm nikdy nebyl. Ella se moc těší, že všem předvede fantastický kouzelnický trik. To budou všichni koukat, až nechá Henryho zmizet! Když se však do sousedství přistěhuje nový chlapec, Ella cítí, že její přátelství je ohroženo a dá Henrymu na výběr – buď ona, nebo ten nový kluk. Jenomže Henry zmizí doopravdy! (Zlín Film Festival)

majo25

Bohužiaľ, ide o animák určený predovšetkým pre menšie deti. Kvalita 3D animácie síce tomu nenapovedá, pretože na európske pomery je obstojná, ale nevýrazný a ultrajednoduchý príbeh určite. Ten je o jednom nepodstatnom probléme, jednej hádke medzi detičkami a ponaučení sa z toho a to je sakra málo. Dospelé postavičky sú iba do počtu a vážne (!) riešia infantilné blbosti svojich detských postavičiek. Menší humor to obsahuje, ale ten obstarávajú viacmenej iba sliepky (s utekajúcimi zrenicami v očiach), ten humor je však tak infantilne pitoreskný, že vôbec nie je vtipný. Od Nórom som čakal podstatne viac, nie prahprosté detské klišé. ()

rakovnik

Film o přátelství mezi dětmi. Ničím ale zajímavý. Jako vtipný prvek vystupují slepice, chovající se jako lidé. Hlavní část děje se odehrává v zábavním parku, kde děti s rodiči a slepicemi hledají "ztraceného" kamaráda tak, že chodí na různé atrakce. Animáky mám rád, ale tento je pro svou jednoduchost asi určen pouze pro malé děti, nikoli pro dospělé. ()

pakobylka

Nooo ... nemůžu říct, že by to byl ideální animák PRO MĚ - ale o to nejde. Myslím, že má potenciál, aby oslovil všechna mrňata a škvrňata, která se ještě dívají na velký svět naivníma a důvěřivýma mrněcíma a škvrněcíma očima ... se slepou důvěrou v jeho všeobjímající dobrotu a empatii. Je to prostě dětský příběh o dětech - a taky o dospělých, kteří je berou vážně ... prostý a dokonce i docela vtipný. Víte ... nebylo by vůbec špatné, kdybychom čas od času zapomněli na své veledůležité dospělé problémy a jednali s dětmi jako se sobě rovnými, poněvadž jejich nesnáze jsou jejich optikou stejně vážné jako ty naše. ()

iXtr3m3

Animák pre deti, ale pre dospelých už moc nie. Dcérka, ktorá má deväť rokov, sa ešte zabavila, aj keď to bolo tiež už asi na hrane, ale zrovnať to napr. s Pixar či Dreamworks konkurenciou, tak to je jednoduchá iná liga resp. doslova iná súťaž... ()