G.I. Joe: Snake Eyes

• USA Snake Eyes: G.I. Joe Origins (viac)

Čo človeka privedie k tomu, že chce zasvätiť svoj život fyzickej likvidácii grázlov všetkého druhu? V prípade muža prezývaného Snake Eyes bola hlavnou motiváciou stará dobrá pomsta. Po násilnej smrti otca sa vydal na nebezpečnú a krvavú cestu, ktorá pre neho skôr alebo neskôr nemohla dopadnúť dobre. Našťastie stretol Tommyho (fanúšikovia fenoménu G. I. Joe ho poznajú pod prezývkou Storm Shadow), vznešeného japonského bojovníka, ktorý ho vzal do svojej krajiny a umožnil mu trénovať v radoch členov prastarého bojového klanu. Kód cti, ktorý jeho členovia dodržiavajú, stavia Snake Eyes pred zásadné dilemy. Napríklad – môže byť túžba po pomste tou jedinou ľudskou motiváciou? Priateľstvo s Tommym ho núti dodržiavať “správne” pravidlá klanu, túžba pomstiť otca za každú cenu ho však neustále láka na scestie. Lavírovať medzi dobrom a zlom sa nedá dlho, zvlášť keď do osudov hrdinov príbehu vstúpi Cobra – mocná organizácia, ktorá túži po vláde nad svetom a je ochotná pre ňu ísť doslova cez mŕtvoly. (CinemArt SK)

Jarv

Nemohu si pomoci, ale film mi přijde celkem zbytečný. K dobru jej vytahuje výrazná choreografie akčních scén a celkem sympatický Golding v hlavní roli. Jinak se jedná především o výplach bez hlubšího smyslu. Jediné, čím se odlišuje od jiných podobných kousků, je ninjovská tématika, kterou se zabývá relativně málo snímků. PS: Pro potřeby děje bylo pozměněno vyústění vztahu mezi Snake Eyesem a Storm Shadowem. Upřímně, jejich původní důvod nepřátelství z předchozích dílů G.I.Joe byl smysluplnější. 50% ()

Fredolino odpad!

G.I. Joe nejsou špatně natočené filmy, mají své kouzlo, příběh, akci ... A pokud si vzpomínám , tak Snake Eyes měl v dětství trochu jiný příběh, než to co se do mě pokusili nacpat v tomto "velkofilmu". Za mně odpad, který nestojí za ten čas. Je to slabé ve všech ohledech a v neposlední řadě v hereckých výkonech a obsazení, nebo naopak, jak chcete. Takový Storm Shadow, se jim vyloženě povedl, nic horšího už asi nenašli? Raději dost, nebo mě obviní z kdovíčeho. ()

Tranda

Příběh: 2/5; Akce: 3/5; Hudba: 2/5; Vizuál: 3/5; Humor: 1/5; Drama: 1/5; Atmosféra: 3/5; Napětí: 2/5; Herci: 3/5; Zábavnost: 2/5. 4/10 ()

Frank2

Dlouho jsem přemýšlel proč byl pro mě tento film zklamáním. Pozor SPOILER! Film má netradiční zápletku, kdy je hlavní hrdina 90% času v podstatě záporný zrádce. Zajímavé a jistě vybočující ze stereotypu. Nechybí ani slušné boje, prohlubování postav i logika motivů. Tak v čem to je? Po pár dnech jsem na to přišel. Snake Eyes zde zcela rozbourává Moji nejoblíbenější postavu Snake Eyese z původního filmu. Vše co ho dělalo čím je zde chybí. 1. Nikdy nesundává helmu - zde si ji vezme na posledních cca 20 vteřin. 2. Složil slib mlčení, v celém filmu nepromluví ani slovo - zde kafrá jako by se nechumelilo. 3. Je to od mala mistr boje - zde je veskrze průměrný a má na něj několik lidí. Kdyby se film jmenoval jinak a nesnažil se navazovat, věřím, že by se mi líbil mnohem víc. ()

CheeseFigure

Prvé dva G.I.Joe filmy mám celkom rád. Prvý je fajn akčný béčko, druhý je slabší, ale stále sa dá. Škoda, že nepokračovali trojkou. Miesto toho bolo dlho ticho a nakoniec sme dostali spin-off, ktorý svojim spôsobom funguje ako reboot celej série. Hlavnou postavou je Snake Eyes, drsný ninja a príbeh je o tom, ako sa drsným ninjom stal. Z hlavnej postavy mám zmiešané pocity. Na jednej strane sa mi páčila komplexnosť, o ktorú sa autori pokúšali (hrdina má cieľ, za ktorým si ide stoj, čo stoj, aby sa nakoniec uvedomil a rozhodol sa spraviť správnu vec). Jasné, nie je to originálne, ale lepšie, ako keby to bol dobrák od kostí od začiatku filmu. Ale herec mi v niektorých momentoch pripadal ako mexický inštalatér snažiaci sa ma okradnúť pri dohadovaní ceny opravy. Divne sa zubil.  Súboje neboli zlé a celkom fajn sa na ne pozeralo. Ako som písal, prvé dva G.I.Joe filmy mám rád a vlastne sú aj dôvodom, prečo som sa na tento film pozrel. A preto som aj sklamaný. G.I. Joe aj s Cobrou mi prišli celkom nasilu namontovaný na dej. Barónku aj s celou COBROU mohli pokojne vystrihnúť a dej nechať zameraný na pomstu vyvrheľa z klanu (kľudne aj celý ten magický kameň mohli vynechať). To platí aj o Scarlet. Nie, že by sa na Samara Weaving s ryšavými vlasmi v obtiahnutej kombinéze zle pozeralo, problém je, že sa na ňu pozerá málo. Predstavila sa v jednej scéne, kde zmlátila agentov Cobri a potom pribehla až v záverečnom boji, ako keby si na ňu zrazu autori spomenuli. (SPOILER: Spojenie Barónky a Scarlet je fajn. Je tam potenciál, keď sa dve ženské z nepriateľských tímov musia spojiť. Problém je, že do toho momentu mali tak málo priestoru a spolu takmer ani jednu scénu, takže celé to ich spojenie proti väčšiemu zlu nemá tú epickosť, ktorú by mohlo mať. Ďalší dôvod, prečo COBRU aj G.I, Joe mali vynechať. KONIEC SPOILERUu). Potom je tu postava Tomyho, o ktorej sa musím vyjadriť v SPOILER: Akože je pekné, že tvorcovia sa snažili o ,,dobrý priateľ sa stane nepriateľom", ale nešli na to najlepšie. Tommy sa zachová impulzívne, kvôli čomu ho vykážu z klanu a on sa nahnevá na Snake Eyea. Následne, napriek tomu, že vykrikoval, že nebude nikomu slúžiť, sa rozhodne pripojiť ku Cobre. A prijal identitu Storm Shadow. KONIEC SPOILERu). Možno keby bolo pokračovanie, čo vzhľadom k ,,úspechu" tohto filmu nečakám, tak by ten posledný bod mohli riadne rozviť a nepôsobil by tak ,,meh".  Snake Eyes: G.I. Joe Origins je ok akčným filmom zameraný na ninja súboje. Je ale zlým G.I.Joe filmom, pretože pôsobí, že celé to G.I.Joe do neho tvorcovia namontovali nasilu. Aj preto hodnotenie dávam také aké dávam. ()

KiJi odpad!

KDYŽ UŽ NEVÍŠ COBY, DEJ TAM MAGII. Takže v těch prvních dvou dílech nás dezinformovali o vztahu Storm Shadowa a Snake Eyese. Vůbec se nerozkmotřili v dětství ale v dospělosti. Anebo tento díl byl fake? No, kdo se v tom má vyznat? Rozhodně by se měli tvůrci dohodnout, jak se budou příběhy vyvíjet. Takže změna dějové linie je trapná, souboje a akce jsou trapné (to plácání mečíky je fakt otřesné) a celé je to nuda Pozn.: Proč když příběh se odehrává v Japonsku, je to hovadina? Viz druhého Wolverina. ()

Chicharron

Akční řežba v asijském stylu, se všemi ctnostmi i neduhy, které tento styl filmů má - sympatické hrdiny, dobré karate/kungfu, práci s katanou a skvělou choreografii soubojů. Děj je více méně klišé, film zaujme lokacemi, pobaví, ale v paměti dlouho nezůstane. ()

SirAlladin

Podle traileru jsem se těšil na akční podívanou a pravda, dostal jsem ji. Z pohledu akce nemám filmu co vytknout, soubojů dostatek, provedení výborné. Co však za mne pokulhávalo bylo ztvárnění postav. Chyběly emoce, které by mě strhly k dokonalému zážitku. Nedokázal jsem se ztotožnit s hrdinou a padouchům nevěřil, že to myslí vážně. Vývojová proměna některých postav byla taky dost krkolomná a pocitově nerozvinutá tak, jak mohla být. Proč na to jít do kina? Asi pro čistou radost z bojových umění používaných v moderním světě. Jestli bych se na to koukl znovu? Určitě, jako kulisu u další činnosti, ne kvůli tomu, že bych si chtěl užít silný příběh. ()

BrkosOv

Těšil jsem se na akční B. A dočkal se sice akčního filmu ale B je mu na míle vzdálený tohle byla naprostá katastrofa. Tak hloupoučký scénář nemělo snad ani Tele Tele. Jedna hvězda za herce těch mi bylo líto byli fajn, Nápad dobrý, herci dobrý, výprava ucházející ale scénář a režie propadák. ()

Pavlis.xxx

Po celkem zajímavém traileru přišlo akční dvouhodinové nudné béčko s nesympatickými postavami. Čekal jsem asi něco víc, protože takhle podaný origin mě zrovna moc nezaujal. Závěr filmu spíš na pobavení. Takhle ten svět G.I. Joe nikdy pořádně nenastartují, protože takové průměrné až na dnešní dobu podprůměrné filmy asi moc nezaujmou. 50% ()

Marek.Skalka

Nuda, nuda, nuda. Ke všemu že si vybudují vzájemnou nenávist Hadí očko a Bouřňák (naschvál jim tak říkám, tak totiž na mne film působil) během několika scén filmu... tomu se nedá věřit ani ve světě filmů podle hraček a atrakcí v Disneylandu. Kdysi (v předchozích filmech) nastíněná zápletka, že se znali jako malí kluci, mi přišla mnohem lepší. Takhle jsem si Snake Eyes: G.I. Joe Origins zařadil na seznam filmů, které jsem ani nedokoukal, protože mi bylo úplně jedno, jak dopadnou. ()

matko2351

Prvy film G.I. Joe som mal strasne rad, po pravda este stale mam. Nema pre mna uz take caro, ale niekedy dostanem chut a pozriem si ho. Dvojka ma nebavila, bol to iny styl zabavy, nie podla mojho gusta. G.I. Joe Origins, jednoducho nepasoval. Namiesto pokracovania vyssie spomenutych filmov,  sa rozhodli urobit nieco nove. Zbytocne. Jednak to pohorelo po financnej stranke, jednak po kritickej. Skoda casu. ()

StarFsh

Kristova noha, chcem vrátiť tie 2 hodiny späť. Ak aj pominiem to, že tento film nemá s predchádzajúcimi dvoma nič spoločné, je to nebotyčná blbosť, ktorá dokazuje americkú tuposť a nevzdelanosť. ()

Caesarion

Čistý střed. Zábavné, akční.  Film se tolik nepoji z G.I.Joe.  Je to spíš jemnější asijská pecka z pohádkovými prvky pod Hollywoodskou taktovkou. Není to, ale ten top bojovník Raye Parka. Spíš Gangster se ctí z touhou po pomstě, který působí ve výsledku jen průměrně a bez pomoci ostatních se ve většině scén jen valí po zemi jak poleno ()

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Top Gun a Mission: Impossible se odkládají

Top Gun a Mission: Impossible se odkládají

09.04.2021

Studio Paramount Pictures opět lehce zamíchalo svými daty premiér a největšími postiženými snímky jsou tentokrát Top Gun: Maverick a Mission: Impossible 7. Nově se tedy pokračování legendárního Top… (viac)