G.I. Joe: Snake Eyes

• USA Snake Eyes: G.I. Joe Origins (viac)

Čo človeka privedie k tomu, že chce zasvätiť svoj život fyzickej likvidácii grázlov všetkého druhu? V prípade muža prezývaného Snake Eyes bola hlavnou motiváciou stará dobrá pomsta. Po násilnej smrti otca sa vydal na nebezpečnú a krvavú cestu, ktorá pre neho skôr alebo neskôr nemohla dopadnúť dobre. Našťastie stretol Tommyho (fanúšikovia fenoménu G. I. Joe ho poznajú pod prezývkou Storm Shadow), vznešeného japonského bojovníka, ktorý ho vzal do svojej krajiny a umožnil mu trénovať v radoch členov prastarého bojového klanu. Kód cti, ktorý jeho členovia dodržiavajú, stavia Snake Eyes pred zásadné dilemy. Napríklad – môže byť túžba po pomste tou jedinou ľudskou motiváciou? Priateľstvo s Tommym ho núti dodržiavať “správne” pravidlá klanu, túžba pomstiť otca za každú cenu ho však neustále láka na scestie. Lavírovať medzi dobrom a zlom sa nedá dlho, zvlášť keď do osudov hrdinov príbehu vstúpi Cobra – mocná organizácia, ktorá túži po vláde nad svetom a je ochotná pre ňu ísť doslova cez mŕtvoly. (CinemArt SK)

Hellierer

Blbé to nebylo. Ze začátku jsem byl sice trochu rozhozen neposednou kamerou a agresivními střihy, ale tento nešvar se v průběhu filmu přeci jen trochu uklidní a vy si můžete užívat nenáročnou zábavu, která se odehrává v pořád krásně vysněné verzi Japonska. Akce je habaděj, člověk se nenudí a ve výsledku vůbec nevadí ani budování nějaké té mytologie, o které nemám ani tucha, ale teoreticky bych v tom světě byl schopen strávit ještě nějaké dva tři filmy. Jednoduše taková hloupá pohádka pro odrostlejší. Nic víc, nic míň. ()

geek.ondra

Nic se nezměnilo. Pořád je to trapný, vizuálně a řemeslně nevkusný a i přesto že se režisér snaží to opravdu nemá kvalitní akci. Jsem rád že to v kinech tak ostudně propadlo protože by to mohlo znamenat že tahle křiklavá frančíza konečně zmizí nadobro. ()

Maximilianus

Mne prišiel tento film planý. Akcia tam bola, ale najmä vzhľadom na to, že išlo o ninjov, tak bola taká nijako zaujímavá. Neviem ako to je v predlohe, ale čo si pamätám, tak v G. I. Joe dvojke sa poznali Snake Eyes a Storm Shadow od detstva a navyše jeden z nich bol beloch, asi američan. Tu boli obaja asiati, a najmä to, že Snake Eyes bol v podstate hajzel a Tommy ten dobrý a dopadli ako dopadli mi príde hlúpe a nelogické. Mali sa pohrať s týmto originom. 5,7/10. ()

Likan7

Robert Schwentke je matlal. Jeho nejlepší filmy jsou průměrná série Rezistence a ani origin nejoblíbenějšího Joea není výjimkou. Jestli mají blockbustery a béčka, které by se měli blockbusterům podobat, po covidu vypadat takhle, tak nás čeká pěkně depresivní období. Snake Eyes je béčko, ale o to víc by mělo umět bavit, vykašlat se na nějakou filmařinu a servírovat divákovi pokud možno přehlednou akční blbinu, která by mě na 2 hodiny zabavila a u které bych vypnul mozek. Jenže tady přichází po 20 minutách nuda a drží se až do konce. Čert vem nějaké přepisování historie postav, zvlášť v téhle sérii je to asi úplně jedno, ale pokud mě má podobný film bavit a on to nedělá, je z toho divák jen otrávený. ()

ER

Kromě klasického akčního výplachu, tu je i trocha mystiky a "kámen moci". Finále ale bylo překombinované a Ulwais trestuhodně nevyužitý. A začínám být alergický na klišé typu žena jako proutek masakruje nabouchané chlapy (tady jsou hned dvě). Překvapivě ani souboje nebyly kdovíjak vyšperkované, byť kvalitní (v seriálu Warrior, kde hraje Koji, bych našel řadu lepších). Hold průměr, jak vyšitý. ()

Trixinka

Všechny postavy se chovají jako na táboře pro retardované. Všichni jeden a ten samý výraz celý film, když už promluví, tak je to perla, která vás jistě uzemní a uvede v úžas :) Příběh šablonovitý, ničím nevybočující z řady, všechno už tu v nějaké podobě bylo. Jednu jedinou malou hvězdičku dávám za zdařilý nápad - čisté srdce v jámě s hady, pouze tento moment byl velmi zdařilý. ()

rublik05

Tuctový nudný akčňák plný nesympatických herců, který absolutně nemá čím zaujmout, akční scény působí strašně obyčejně, stejně tak jako děj, který kupodivu ani nijak nenavazuje na své předchůdce. Přestože se víceméně pořád něco dělo, nudil jsem se teda extrémně, modlil jsem se, ať už to konečně skončí a sám sobě se divím, že jsem to vydržel až do konce. Velmi špatné béčko, nudné a odpudivé. 3/10. ()

Demonic189

Prostredie Japonska je cool, ale zvyšok veru az tak nie. Hercom chyba akakoľvek charizma, dej zavaňa Bčkom na sto honov a nejak to vedla vas len tak prepláva, az o par hodin zabudnete, co sa tam vôbec dialo... ()

DD

Jediná pluska za Ursulu a nějaké natáčení přímo v Tokiu, zbytek je generický shit, který potěší snad jen kluky do 12ti let. Snad aspoň tímhle skončí Schwentkeho kariéra v Hollywoodu. ()

Vanchovi

Nie je to až také hlúpe (čo sa nedá povedať o hlavnom hrdinovi) ako to na prvý pohľad vyzerá. Príbeh ničím výnimočným neohúri, ale bavilo ma to od začiatku až do konca a to je hlavné. Dúfam, že bude pokračovanie. ()

Clark_Kent

Tak čekal jsem nějakou akční jízdu, místo toho jsem dostal silně nesympatickej příběh. G.I. Joe snímky nebyly vůbec zlý, ovšem tenhle ninjovský origin zamířil přimo dolů do hlíny. Pokud se můžeme bavit o hadích očích, tak pak jedině od Briana De Palmy, ten stál za mnohem víc. ()

JohnZ87

Slušné akční scény jsou asi nejsilnější stránkou tohoto filmu, který jinak sráží relativně nevýrazný casting a nelogické resp. nepřirozené chování určitých postav (absolutní nedůvěra se změní v iracionální bezmeznou důvěru a naopak, záporák využívá supermocnou zbraň jen proti druhořadým postavám, zatímco proti klíčovým nikoli atd.). Určité nadpřirozené prvky (mocný drahokam, obří anakondy...) do filmu moc nepasovaly. Propojení s předcházejícími filmy G. I. Joe je spíše formální, protože Snakeův origin se nese v úplně jiném (vážnějším, nadpřirozenějším) duchu a do zbytku (akční, z řetězu utržené, zábavné a vážně se neberoucí) série příliš nezapadá. Ve výsledku jde jen o velmi lehce nadprůměrnou podívanou. 55% ()

Dejvecd

Americký nindžovia si nakopávajú zadky v akčnom spin-offe zo sveta G. I. Joe a ono to celkom funguje. Na úvod musím pripomenúť, že ja som veľkým fanúšikom akčných filmov a preto bol Snake Eyes pre mňa najočakávanejším filmom tohto leta. Čakal a dúfal som v akčnú rezačku, kde dostaneme starú dobrú akciu, telo na telo, bez pomoci nejakých lacných CGI trikov. A to sme v podstate dostali, avšak nikdy to neopustilo béčkové množstvo. Musím však uznať, že keď si postavy išli po krku v záplave dažďa a neónových svetiel, tak to na mňa urobilo dojem a čo sa pracovania s prostredím týka, dostáva tento film odo mňa jednotku z hviezdičkou. Postavy sa správali občas trošku divne, ale nešlo o nič, čo by nejak výrazne znížilo kvality filmu. Čo naopak zvýšilo kvality filmu bolo budovanie napätia a jumpscare s hadmi, pri ktorom mi trošku poskočil tep. Vo výsledku ma tento film celkom bavil, ale že by som si ho za pol roka nejak veľmi pamätal, tak to si nemyslím. Odporúčam však všetkým, čo boli rovnako, ako ja sklamaní z ukážok na Shang-Chiho a chcú si pozrieť poriadnu japonskú akciu. 5/10 (Videné v kine) ()

RyanRainheart

Postavy nesympaticke, postava Baronky hrozná (zlatá Sienna), scénář příšerně odfláklý. Nechápu, proč si scénáristi mysleli, že mi bude dobrý celý film sledovat nesympatického chlápka, který všechny okolo sebe zradil a nakonec vidět, že všechno co udělal se mu odpustilo a v cool poslední scéně to jde do dalšího dílu napravit (který díky bohu nebude). Chválím akorát soundtrack a některé bitky. Jinak další z naprosto zbytecných filmů co Paramount vyprodukoval a já opravdu nevidím naprosto žádný důvod se k tomuto někdy vracet a fakt se nedivím, proč je tento film propadák. Jít na to do kina, tak lituju peněz za lístek. ()

Mamlas

Něco mezi pohádkou, japonským komiksem a Indiana Jones. Dobře se na to dívalo, protože to nijak nezaměstnávalo mozek. Furt se tam někdo sekal, tak když jim to vyhovuje, proč ne. A taky je dobré vědět, že ninjové jezdí v Hyundai. Jedna velká taškařice. (48%) ()

boumik

Přiznám se že komiksový svět G.I.JOE neznam. Zkusil jsem si tedy něco zjistit, zajímavé je že zapadá do světa Transformer. A tudíž by mohlo být zajímavé kdyby došlo někdy k propojení tohoto vesmíru. Ale vrátil bych se z dovolením k Snake Eyes. Tenhle film ke taková jednohubka kterou sníte na jeden zátah a vic nic. Žádná chuťova euforie se nekoná, spíše naopak. Místo jedné výrazné chutě která vam způsoby blaho ve tvari, dostanete mix všeho možného. 2/5 * ()

borohub

Předchozí díly mě docela bavily (hlavně dvojka), na tohle jsem se i těšil. Dokonce jsem na to chtěl jít i do kina, ale asi po týdnu to stáhli. Jsem vlastně i rád, že jsem to nestihl, protože se jedná o dvouhodinovou nudu, kde se v podstatě nic neděje. Sci-fi prvky to úplně zabily. Předchozí díly si sice už moc dobře nepamatuji, ale mám takový dojem, že tenhle film je totálně ignoruje a vytváří takovou "alternativní realitu". Jeden můj známý říkával - "když je to blbé, ať je to aspoň krátké", v tomto případě mu musím dát opět za pravdu. Kdyby to bylo aspoň na hodinu dvacet minut, ale jako dvě hodiny je vyloženě mučení. 15% ()

papadoce

Ajajaaaaaj. Niekto sa tu chcel hrať na Kung-fu Samuraj režiséra a zároveň svoj pokus spojiť so značkou G.I. Joe, ktorej sa už aj bez tohto prúseru “darilo” diskutabilne. Schwentke to teda skúsil po svojom a ako inak, nedopadlo to. Toto je zatiaľ najväčší G.I. Joe brak. Pár efektných kopov a skokov, hneď na začiatku originálne titulky, ale aj preplácané súboje, ktoré mali pôsobiť veľkolepo lebo sa bije veľa šikmáčov a tupý scenár, znamenajú vo výsledku veľa kriku pre nič. Mimo toho ešte aj zlá kamera a zlé strihy aj keď sa nič nedeje, iba idú autá alebo tak. Proste chce sa to hrať na viac než to je. Schwentkeho chyba. Totálne. Veľkou chybou bol aj Henry Zlatúš čoby hlavný hrdina a vôbec celý špatný kasting. No aby som len nehanil, pár detailov sa mi páčilo. Napríklad aj prvá skúška a jej riešenie bolo celkom poučné a zaujímavé, alebo taká motorková scéna. Ostatok blud. Skutočné béčko začína od majorky O’Harovej. To bolo také trápne, že ak aj divák rozmýšľa, že možno to nie je také zlé, tak tu je už ozaj rozhodnutý. Obrie anak*ndy ma už len doslova rozosmiali. Toto viacej vojačikov veru nepredá. Film pre mladšie ročníky, až deti/chlapcov by som povedal. Ja dám dve za tých pár pozitív, ale najslabší G. I. Joe zo série. Možno aj jedna by stačila. ()

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Top Gun a Mission: Impossible se odkládají

Top Gun a Mission: Impossible se odkládají

09.04.2021

Studio Paramount Pictures opět lehce zamíchalo svými daty premiér a největšími postiženými snímky jsou tentokrát Top Gun: Maverick a Mission: Impossible 7. Nově se tedy pokračování legendárního Top… (viac)