Ztracené dívky

• USA Lost Girls

Zoufalá matka se snaží najít pohřešovanou dceru a odhalit pravdu – a pomáhá tak uzavřít šňůru nevyřešených vražd. Podle skutečné události. (Netflix)

Lyžař

Lepší tři hvězdy. Příběh je silný jako popisovaná matka sama. O to víc, o co jsem si po závěrečných titulcích projel internet a dohledal pár dalších informací o tomhle případu, o dalším osudu matky. No, doufal jsem, že příčina mizení dívek bude rozkreslena, vysvětlena, závěr mě tedy dost překvapil. Musím ale říct, že krom silné hlavní "hrdinky" a hodně smutného reálného příběhu....tenhle film nic extra není. No a tak mi byl doporučen film Gone, baby, gone, tak budu moct porovnat :-) ()

claudel

V první řadě je úděsné, že se něco takového stalo, a s takovým výsledkem... Film popisuje jeden případ, jenž se propojí s těmi ostatními. Je to celkem napínavé, ale nemá to jinak žádnou zvláštní dynamiku. Gabriela Byrna jsem dlouho nikde neviděl a působil nesmírně unaveně a unyle, asi tak mohl vypadat detektiv, kterého měl představovat a se svižností, s níž v onom případu postupoval. Průměrný film. ()

MickeyStuma

Kriminální drama se sociálním tématem o hledání ztracené dívky, během čehož vyjde na světlo leckteré tajemství. Máme tu hodně kurážnou matku středního věku Mari Gilbert sama se starající o dvě dospívající dcery, která je informována o tom, že je nezvěstná její dcera první, která žije na vlastních nohách, čemuž zpočátku nevěří, ale nakonec se s vervou sobě vlastní dá sama do pátrání, během čehož nevynechá jedinou příležitost, aby si podala policii za neschopnost. A během hledání se postupně dozvíme veškeré sounáležitosti ohledně vztahů rodiny Gilbertů a daného případu, který je složitější, než jak vypadá. Silné téma obsahující silné argumenty, ale postrádající hlubší atmosféru dramatu, zoufalství, naděje a zklamání. Pro režisérku Liz Garbus se jednalo o debut hraného filmu, neboť do této doby pracovala na filmech dokumentárních a v tom to zřejmě právě je. Její dokumentární oko je v každičké scéně znát, což hodně vkládá dojem reálnosti, ale tím zase právě daná atmosféra ztrácí na dramatičnosti a alespoň náznaku temnosti. Začátek se také hodně dotýká feminismu, neboť právě hlavní postava matky ztracené dcery bojuje za to, že pátrání bude pokračovat i přes to, že je považovaná za mrtvou a že ji média a úřady odmítnou jenom proto, že se živila jako prostitutka. Je v tom kus spravedlnosti pro ženy, které jsou ignorovány kvůli sexuální podbízenosti za účelem zisku, aniž by měly nějaké řádné zaměstnání. Jenomže toto asi v polovině všeho dějství najednou upadne vniveč a příběh se již zajímá pouze o daný krimi případ ve směsi policejní korupce a sociální nespravedlnosti. Možná v tom je i úmysl, neboť problematika všeho dohromady je docela složitá na zpracování a hrozil by z toho jen těžko uchopitelný guláš všeličeho. Příběh je na základě skutečné události pojednávající výpověď o nevyřešeném případu a selhání policie. Námět dobrý, ale film bohužel neohrabaný. A protože je to film pro Netflix, máme tu postavu bílé matky mající černou dceru. Liberální rasová politika prostě musí být všude. ()

Malarkey

Ty bláho, tak já měl za to, že Netflix točí jenom dobrý filmy...a on taky umí točit vysloveně špatný filmy. Ztracené dívky jsou třeba rádoby americký mysteriozní drama s kriminalistickým nádechem, reálným příběhem a skutečností, která Vás má šokovat na konci příběhu svojí doslovností. Výsledek je ale takovej, že hodinu a půl čučíte na televizi, kde se neděje zhola nic. Postavy pobíhají z bodu A do bodu B, sem tam si něco řeknou, někde se něco lehce stane, průběh to nemá žádnej a pak najednou bum - hotovo. Jediný plus filmu je Thomasin McKenzie, kvůli které jsem si to pustil, ale kdybych ji neznal, tak se vlastně taky nic nestane. ()

Ben Nevis

Asi hodně diváků naštval otevřený konec. Jenže to je riziko, když se točí film podle skutečné události. Tady se neřeší, kdo zabil ty prostitutky, tady se řeší smutek pozůstalých a jejich bezmoc. Nicméně tvůrci příliš fandí ženské hrdince a poukazují na šlendrián v policii. Jenže když si přečtete wiki, kolem případu běhala i FBI, takže udělali maximum, co mohli. Někteří podezřelí byli z filmu vyloučení, zato lituju rodinu toho jediného filmového podezřelého, pokud je nevinný - všichni jsou pod reálnými jmény. Možná je nefér nazývat oběti prostitutkami, šlapkami apod., jenže ony si vybraly ten životní styl. Společnost je šlapat nenutila. Takže v obviňování společnosti snímek selhává. ()

• Pár let po smrti Shannon zemřela i její matka Mari Gilbert, a to násilnou smrtí. Ubodala jí její nejmladší dcera Sara Elizabeth během schizofrenického záchvatu. Později za to byla zatčena a odsouzena. (Tejkina)
  • Film je založen na základě stejnojmenné knihy od Roberta Kolkera. (Tejkina)
  • Natáčelo se od 15. října do 27. listopadu 2018 v americkém státě New York. (BMW12)