Pretlak

Příběh se odehrává v Londýně během 24 hodin a sleduje muže na jeho riskantní cestě k sebeosvobození. (Canal+ Action)

Skeksis

Práca debilná, kolegovia debilní, rodičia debilní, susedia debilní... jednému aby z toho jeblo! Niet sa čo čudovať, keď z každodenných nezmyselných a nekončiacich sa nespravodlivostí človek dostane niekoľkodňovú maniakálnu epizódu, vykradne zopár bánk a konečne si robí, čo chce. Ben Whishaw si zase zahral magora, čo mu ide veľmi dobre. Celkom by ma zaujímalo, čo to povedal tomu svedkovi so skvostným príhovorom na svadbe. Inak napriek tomu, že to bolo natáčané ručnou kamerou, mi to trasenie vôbec nevadilo. ()

Ouwen

Surge je takovým hybritem mezi Zastav a Nepřežiješ a Keane (2004 s Damianem Lewisem). Prostě týpek dělá bordel po Londýně, má to hektické a dost intenzivní tempo, a Ben Whishaw se tříští na kusy co se týče mentality před kamerou, jež se neustále chvěje a divákovi nedopřává chvilku klidu. Pokud vám vadí roztřesená ruční kamera, tak se tomuhle vyhněte. Mě to zde přišlo dost přirozené a na rozdíl od jiných paskvilů (Bourne), to zde dávalo smysl jakožto nějaká umělecká vize. Jelikož sledujeme chaotickej charakter, jež dělá šílené věci, Stuart Bentley pochopil že s kinetickou kamerou bude schopnej vyvolat velkou imerzi. Překvapilo mě že pár příběhových elementů zde nemá žádné vysvětlení ("hej já tě znám" scéna, příchozí hovory či scéna s ženichem) a nějak mě to moc netrápilo, že jsme se nedočkali odpovědí. Začínám si uvědomovat, že abstraktní pojetí mi začíná u filmů připadat více strhující, protože si můžu doložit vlastní interpretaci pro ty scény a líp se o nich diskutuje bez přímé odpovědi. Pochválit musím áčkové herecké výkony (Whishaw je fenomenální a i maminka hlavní postavy je skvěle zahraná) a pěknej kontrast mezi dunivým soundtrackem a ruchem Londýna. Surge je dost neobvyklej snímek, nemá nosnej příběh, nemá odpovědi. Prostě se TO děje. Je na vás pokud na pravidla filmu přistoupíte. ()

TheEvilTwin

Těžko hodnotitelná záležitost. Na jednu stranu atraktivní a poutavý výkon hlavního herce v roli bláznivého maniaka, na stranu druhou je to vlastně jen 100minutové pobíháni sem a tam, které nemá smysl a které rozhodně není ani divácky zábavné. Taková ta věc, kdy si herec film sice užije, ale obecenstvo už daleko méně. Film pro okrajové publikum, ale za mě zbytečný počin bez ambicí či pointy. ()

pornogrind

Tak mám za sebou další z filmů u kterýho může dát divák mozku voraz. Dalo by se říct, že tenhle snímek nemá v podstatě žádnej děj. Divák prostě jen sleduju co to pako potom co mu rupne v bedně zase udělá. A mě tahle jízd do neznáma celkem bavila. B. Whishaw byl dobrej psychouš a jeho nevyzpytatelný jednání způsobuje to, že divák absolutně netuší jakým směrem se bude film vyvíjet dál. Spíše pro okrajové publikum. ()

jhrasko

Ben Whishaw hrá ako o život, ale mne prosto chýba akýkoľvek background k tomu jeho mindfucku. Čo sa mu stalo, čo sa mu deje, aký bol, čo ho frustruje, čo mu chýbalo....tu moja fantázia nejak prosto nezafungovala. To sa môžem postaviť na akékoľvek pražské námestie, ideálne na Vltavskú, a sledovať podobné haluze miestnych povaľačov a nakrútiť o nich 105 minút. Čo je neskutočné, určite jeho chémia s Ellie Haddington čoby matkou. Tá je priam fyzická, uchopiteľná a skvele zahraná. ()