Po americké invazi do Iráku se diplomat OSN Sergio Vieira de Mello (Wagner Moura) vydává na nejnáročnější misi své dosavadní kariéry. (Netflix)

Malarkey

Wagner Moura a Ana de Armas je dobrá dvojka. Hlavně Anička je dobrá, co si budeme, že ano. Scénáristicky je to tady ale poměrně nuda. Člověk by si řekl, že diplomat OSN zažije neskutečně silné scény, ale scénárista to tady trošku podcenil a tak jsem se na dvou hodinách filmu z té politiky málem uzíval. Škoda. ()

3DD!3

Zvláštní politicko-romantické drama s několika velmi silnými scénami (řezání nohou). Děj především skáče mezi osvobozováním východního Timoru a explozí v Bagdádu s několika znepokojivými náznaky, které si lze vyložit všelijak a otevírají spoustu prostoru pro příznivce konspiračních teorií. Herecky není co vytknout Moura a Ana de Armas jsou oba výborní. Lokace kterými se procházejí jsou pastvou pro oči, stejně jako Ana sama. Zamrzí, že se tvůrci báli kontroverze a raději pískají bezpečnou, zamilovanou melodii. ()

Wacoslav1

No po pravdě žádnej velkej zázrak. To neustálý skákání v ději sem a tam ten dojem nějakého celistvého vyprávění rozhodně nepodpoří, a tak si ani nevytvoříte žádný vztah k postavám. Pár zajímavých momentů se tu nicméně najít dá a s řemeslnou kvalitou filmu nemám větší problém a nějakej ten US patriotizmus holt tak nějak patří do každýho podobnýho filmu, ale tady jsem to neshledal v nějaké přehnané a nezdravé formě. Každopádně hodně informativní, ale i dějově a obsahově dost strohé. Vidím to na ten čistej průměr.55% ()

Marze

Režisér Baker je dokumentarista a toto je jeho druhý hraný snímek. Propojil zde žánry politického dramatu a romance. V hrdinových očích plané vášeň, touha pro dobrodružství a diplomacii. Baker skáče časem což ubírá na emoční síle, ale má to dobře promyšlené a dobře načasoval klíčové rozhodnutí, které vedlo k tragickému incidentu. Jsou zde Sergiovi důležité okamžiky kariéry. Kariéry workaholika, který ve snaze zachránit svět neviděl svoje nejbližší okolí. ()

Arsenal83

Takže Escobar konečne prehovoril po anglicky. Dobré vedieť. Ale s fúzmi mu to pristalo oveľa viac a Ane de Armas by to zrejme slušalo aj s nimi. Ale chémia medzi nimi, skôr ako otec a dcéra a nie pár, aj keď chápem, že mal o byť vzťah staršieho muža s mladšou slečnou. Niektorí hovoria, že romantická linka tu je zbytočná, ale otázka je, o čom by bol film bez nej. Len 10-minútovým príbehom o zavalení. ()

NinonL

Kdo má rád politiku, zvláště mezinárodní, tomu se film bude líbit. Diplomat Sergio v podání Wagnera Moury je velmi sympatický a dokonce i jeho milenka, ztvárněná Anou de Armas, se dala snést. Nečekala jsem, že v Iráku to bylo tak moc krvavé a podlé ze strany Iráčanů. Asi měli velmi vážný důvod se tak hodně mstít. ()

C0r0ner

Ústřední dvojice skvělá... a to je z výrazných plusů asi tak všechno. Špatný film to určitě nebyl, ale vlastně nedokážu přijít na nic, co kromě zmíněného dua stálo za to. Film tak nějak plynul, začátek-střed-konec, a když skončil, pokrčil jsem rameny a šel spát. S bídou průměr. 50% ()

sedm.1

Sergia musím označit za poměrně milé překvapení, kdy jsem dal filmu šanci prakticky jen kvůli Aně de Armas, nicméně má nedůvěra k němu ve mně byla vážně velká a jen jsem doufal, že to celé nějak přetrpím, jenže se stal pravý opak, a já tak nyní mohu ve výsledku jen konstatovat, že se jedná o vážně silné a působivé drama, odehrávající se v několika časových rovinách, což mám vždy rád, a fungující především po emoční stránce, a to jak v milostném vztahu mezi ústředními hrdiny, tak hlavně při zobrazování velvyslancovo práce, kdy byla jen škoda, že tvůrci několikrát až opravdu zbytečně a přehnaně tlačili na pilu, ale to je jen taková malá výtka k této záležitosti, jinak to v tomto ohledu bylo vážně přesvědčivé drama, které mě dokázalo velice zaujmout. Velmi výrazným prvek tu jsou i veškeré postavy, samozřejmě na čele se samotným Sergiem, jelikož pokud by byla jen polovina pravdy o tom, jak tu byl Sergio zobrazen, tak před ním smekám a skutečně tu působí jako ohromně silná osobnost, které na daných věcech vážně záleželo, i když chvílemi tedy také působil dost naivně, ale bez toho to v jeho funkci asi nešlo, nebýt tak pozitivní, důvěřivý a přesvědčený o lidské dobrotě. Určitě tak silně na mě Sergio zapůsobil ale pak i díky opravdu výraznému výkonu Wagnera Moury, který za mě předvedl strhující výkon, no a Ana de Armas, to je prostě koťátko, které nemusí ani umět hrát, a stejně bude středem pozornosti. Dále mě bavila i atmosféra filmu, jeho svižný spád, skvělé dialogy, několik parádně vygradovaných scén, takže opakuji, Sergio je velmi poutavé a zajímavé drama, natočené dle skutečných událostí a na mě zapůsobilo skutečně silným dojmem. ()

mira007

Wagner Moura aka Escobar z Narcosu tentokrát v roli diplomata OSN Serrgia de Mella, který hasil konflikty v různých částech světa a určitě měl pestrý a zajímavý život, což se bohužel nepodařilo přenést do tohoto filmu, který se táhne jak sopel a trochu zmateně skáče v časech a místech tak divoce nepřehledně, že nakonec jediná plynule vyprávěná linka byla ta vztahová . SPOILER: A právě ta milostná linka prozradí jak to dopadne, protože má tak hodně odvážnou sex scénu na pomezí softporna, že by to skutečného Sergia kleplo kdyby jí vidět, takže spíš měla divákům ukázat, že si před tragickým koncem užil s nahatou kočandou jako je Ana de Armas. Ve výsledku celkem nudný film. ale se zajímavým námětem a dojemným smutným feelingem ()

petikacka

Velká škoda nevyužité možnosti udělat sqělej film...Takhle to, ale bohužel dopadlo jako divné romantické drama s příšernou délkou a nudou k uzívání...Scén, které za něco stály je tam pomálu, nejvíc mě štvaly ty nekonečné flashbacky a zbytek jenom vata...Za mě 60% ()

JM87

Vždycky je mi blbý hodnotit film, kterej je na základě pravdy jakoby šlo o recenzi na novej Iphone. Za filmem stojí skutečnej příběh, dobrá vůle a taky utrpení lidí. Film je příjmnej, melancholickej, zajímavej a pak trochu smutnej. Líbil se mi, ale zároveň mě trochu nudil. Být o půl hodiny kratší a údernější, bylo by to lepší. Nicméně, pokud se chcete něco dozvědět o hlavním protagonistovi, tenhle film je asi pěkná pocta. ()

Chundys

Och ta Ana :-) já to taky stáhnul jen kvuli ní, to co jsem chtěl toho jsem se dočkal a dvě hvězdy jsou za to, že ukázala řekl bych že dost a na dlouho :D. Jinak mě to fakticky nezajímalo, protože tý politiky bylo fakt moc a nebylo to alespoň z mého pohledu prostě zajímavý. Škoda ()

solisoli

Medailón o diplomatovi OSN, Sergiovi Vieira de Mellovi a jeho schopnostiach, ktoré sú ukážkou úrovne OSN vo svete. Podľa toho čo réžia a scenár ponúka o vysokom diplomatovi Sergiovi, ktorému viac chodil rozum po svojej milenke Caroline, ako poslanie v OSN. Nič prekvapujúce o OSN. Prúdia tam obrovské miliardy USD, z ktorých možno ani polovica sa nedostane tam, kde by mali byť. Alibizmus, pokrytectvo, populizmus, obohacovanie na úkor tej najväčšej chudoby. Mimo dialógu Sergia vo farbiarni so starou ženou, ktorý mal veľmi hlboký a silný vplyv, v ostatnom prípade plytký až komerčný dej. ()

KolarikKing

Celkem slušný snímek o životě jednoho diplomata. Wagner Moura to zahrál dobře a byl tu i sympatický. Docela mi vadilo to časté přeskakování k flashbackům. Scény z pracovního prostředí byly informativní, ale celkem nudné. To dějová linka točící se kolem soukromého života naopak fungovala. Anička Armasová mi to trošku kazila, protože jakmile byla na scéně, musel jsem koukat jenom na ní. Za mě silnější 3*. ()

existimator

Povedený, emocionálně silný a k zamyšlení nabádající snímek. Příběh Sergia je sám o sobě velice silný, i když ne příliš známý. Filmové zpracování se tedy samo nabízí. A dopadlo velice dobře. Krom dobře vykresleného příběhu Sergiova života nám autoři dopřáli i vydatnou dávku romantiky a přiměli nás s postavamí soucíiti, že to až bolelo. Není to možná dokonalý velkofilm, ale za zhlédnutí jednoznačně stojí. ()

BIG.NINE.CF

Skoky tam a z5, byly spíš rušivé, než přínosné. Film jako takový 3* a 1* navíc za mého oblíbence Wagnera. Znovu už bych si to ale nepustil... ()