Po americké invazi do Iráku se diplomat OSN Sergio Vieira de Mello (Wagner Moura) vydává na nejnáročnější misi své dosavadní kariéry. (Netflix)

3DD!3

Zvláštní politicko-romantické drama s několika velmi silnými scénami (řezání nohou). Děj především skáče mezi osvobozováním východního Timoru a explozí v Bagdádu s několika znepokojivými náznaky, které si lze vyložit všelijak a otevírají spoustu prostoru pro příznivce konspiračních teorií. Herecky není co vytknout Moura a Ana de Armas jsou oba výborní. Lokace kterými se procházejí jsou pastvou pro oči, stejně jako Ana sama. Zamrzí, že se tvůrci báli kontroverze a raději pískají bezpečnou, zamilovanou melodii. ()

solisoli

Medailón o diplomatovi OSN, Sergiovi Vieira de Mellovi a jeho schopnostiach, ktoré sú ukážkou úrovne OSN vo svete. Podľa toho čo réžia a scenár ponúka o vysokom diplomatovi Sergiovi, ktorému viac chodil rozum po svojej milenke Caroline, ako poslanie v OSN. Nič prekvapujúce o OSN. Prúdia tam obrovské miliardy USD, z ktorých možno ani polovica sa nedostane tam, kde by mali byť. Alibizmus, pokrytectvo, populizmus, obohacovanie na úkor tej najväčšej chudoby. Mimo dialógu Sergia vo farbiarni so starou ženou, ktorý mal veľmi hlboký a silný vplyv, v ostatnom prípade plytký až komerčný dej. ()

JM87

Vždycky je mi blbý hodnotit film, kterej je na základě pravdy jakoby šlo o recenzi na novej Iphone. Za filmem stojí skutečnej příběh, dobrá vůle a taky utrpení lidí. Film je příjmnej, melancholickej, zajímavej a pak trochu smutnej. Líbil se mi, ale zároveň mě trochu nudil. Být o půl hodiny kratší a údernější, bylo by to lepší. Nicméně, pokud se chcete něco dozvědět o hlavním protagonistovi, tenhle film je asi pěkná pocta. ()

Arsenal83

Takže Escobar konečne prehovoril po anglicky. Dobré vedieť. Ale s fúzmi mu to pristalo oveľa viac a Ane de Armas by to zrejme slušalo aj s nimi. Ale chémia medzi nimi, skôr ako otec a dcéra a nie pár, aj keď chápem, že mal o byť vzťah staršieho muža s mladšou slečnou. Niektorí hovoria, že romantická linka tu je zbytočná, ale otázka je, o čom by bol film bez nej. Len 10-minútovým príbehom o zavalení. ()

sedm.1

Sergia musím označit za poměrně milé překvapení, kdy jsem dal filmu šanci prakticky jen kvůli Aně de Armas, nicméně má nedůvěra k němu ve mně byla vážně velká a jen jsem doufal, že to celé nějak přetrpím, jenže se stal pravý opak, a já tak nyní mohu ve výsledku jen konstatovat, že se jedná o vážně silné a působivé drama, odehrávající se v několika časových rovinách, což mám vždy rád, a fungující především po emoční stránce, a to jak v milostném vztahu mezi ústředními hrdiny, tak hlavně při zobrazování velvyslancovo práce, kdy byla jen škoda, že tvůrci několikrát až opravdu zbytečně a přehnaně tlačili na pilu, ale to je jen taková malá výtka k této záležitosti, jinak to v tomto ohledu bylo vážně přesvědčivé drama, které mě dokázalo velice zaujmout. Velmi výrazným prvek tu jsou i veškeré postavy, samozřejmě na čele se samotným Sergiem, jelikož pokud by byla jen polovina pravdy o tom, jak tu byl Sergio zobrazen, tak před ním smekám a skutečně tu působí jako ohromně silná osobnost, které na daných věcech vážně záleželo, i když chvílemi tedy také působil dost naivně, ale bez toho to v jeho funkci asi nešlo, nebýt tak pozitivní, důvěřivý a přesvědčený o lidské dobrotě. Určitě tak silně na mě Sergio zapůsobil ale pak i díky opravdu výraznému výkonu Wagnera Moury, který za mě předvedl strhující výkon, no a Ana de Armas, to je prostě koťátko, které nemusí ani umět hrát, a stejně bude středem pozornosti. Dále mě bavila i atmosféra filmu, jeho svižný spád, skvělé dialogy, několik parádně vygradovaných scén, takže opakuji, Sergio je velmi poutavé a zajímavé drama, natočené dle skutečných událostí a na mě zapůsobilo skutečně silným dojmem. ()

• Natáčelo se v Thajsku, Jordánsku a Brazílii. (.se)