Deväť dní

(festivalový názov)
  • USA Nine Days (viac)

Samotársky muž vedie radu rozhovorov s ľudskými dušami, aby vybral tú, ktorá dostane príležitosť narodiť sa. (MFF Cinematik Piešťany)

M.i.k.e

klasická festivalovka,která disponuje solidním nápadem,ale potřebovala by o něco silnější postavy a lepší práci se emocionální stránkou.Takhle je to vzhledem k tématu celkem ploché a studené.Nebo alespoň na mě to tak působilo...60% ()

pepo

Perfektny namet, ktoremu by prospel ambicioznejsi scenar, silnejsie postavy alebo nejaky zaverecny mindfuckovy twist. 6/10 ()

Marze

Stylyzovane. Docela pomale ale na festivalovku prekvapive ucinne, dost hluboke vypraveni. Vzkaz je jasny - zivot neni se zarukou. Uvaha o tom, jake to je hrat si na Boha. Co to znamena zit smysluplne. Vyborny vykon Zazie Beetz. ()

AppleCore

Námětem nádherný drama s prvky fantasy, který šlo ale zpracovat minimálně na devět zajímavějších způsobů. Jako diváka mě mnohem víc zajímalo místo, ve kterym se všechno odehrává, spíše než duše, které ho obývají. Nedozvěděl jsem se ale v podstatě nic (vzbuzuje to překvapivě hodně otázek). Tady šla kreativita utrhnout ze řetězu, aniž by bobtnal rozpočet, nebo se měnil příběh. ()

Nag0

Komorné kulisy so sympatickými hrdinami v realite bez jasnejšie stanovených princípov. Miestami to má herecky veľmi pamätné momenty, hudobne to bol tiež zásah a príbeh sám o sebe nedisponuje veľa dierami, ak ich samozrejme človek veľmi nehľadá, a ja osobne som toho názoru, že pre ocenenie tohto filmu sa skôr zamerám na obrovské hovno v záchode ako na vraždy školáčok. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 27. ledna 2020 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)