Večeře po americku

• Česko Večeře v Americe (festivalový názov) (viac)

Na ponurém předměstí na americkém Středozápadě se agresivní punkrocker Simon (Kyle Gallner) po žhářském útoku a střetu s policií znovu ocitá na útěku. Náhodné setkání s temperamentní a společensky nepřizpůsobivou Patty (Emily Skeggsová) mu poskytne kýžené útočiště. Jak se oba vydávají na řadu dobrodružství, začínají si uvědomovat, že mají společného mnohem víc, než čekali... Film Večeře po americku, okořeněný brilantním originálním soundtrackem, zve diváky na divokou jízdu po předměstských lokalitách ve všech jejich svérázných a chaotických podobách. (Cinemax)

Aljak

Punk-rocková romanca! Aj keď to na prvý pohľad nejde zrovna k sebe, tak Dinner in America stála proste za to! Toto bola proste parádna jazda od začiatku až do samého konca. Nevšedný párik Simon & Patty ma strašne bavil, a tie ich dialógy plné sarkazmu a irónie ma dokázali pomerne často rozosmiať. Výborné narážky na všetko možné, do toho punk-rock spirit a svojský temperament - to všetko ťahalo tento film výrazne vpred. Kyle Gallner bol v svojej role vynikajúci. Akurát po dejovej stránke to bolo trochu slabšie. Ale aj tak som ochotný dať tomuto nevšednému filmu 4*. Super! ()

nonick1

Na konci této neobyčejné love story v punkovém hávu nelze nezavzpomínat na Visací zámek: Přeplněnej autobus nechával vždycky ujet / Kytky v jeho zahradě mohly volně bujet / Uznával jen kapely co neuměly hrát / Kolem krku nosil umělohmotnej drát…Každopádně pro mě VELKÉ režijní, scénáristické i herecké překvapení, jakkoliv punk není zrovna můj šálek čaje. ()

AnanAss

Tak večeře v Americe je daleko větší divočina než u nás, zvláště když máme k dispozici netypické postavy v hlavních rolích. On, nezaměstnaný punkáč se zálibou ve žhářství, který je zrovna na útěku před policií. Ona, nenápadná dívka bez přátel, která ráda pozoruje mršiny a touží se, přes odpor nábožensky založených rodičů, vydat na koncert svých idolů. Vztah dvou úplně odlišných povah, již tak pro společnost nepochopených podivínů, se postupně prohlubuje a zjišťují, že nakonec k sobě mají přeci jen blíž, než si původně mysleli. A hlavně, není spíše podivná ta společnost okolo těchto dvou? Pak, že romantika nemůže být originální - když přistoupíte na trošku tvrdší humor, budete odměněni poutavým dějem i formou vyprávění. Formou, která je mi daleko sympatičtější než všelijaké přeslazené komedie… i když přiznávám, že chvíli mi také trvalo naladit se na vlnu těch dvou individuí. ()

oasismanik

Mierne podpriemerná, nezávislá oddychovka situovaná do nejakej americkej prdele pravdepodobne niekedy v 90s /aj keď tam spomínajú ako bude mať na koncerte každý mobil, čo sa trochu vylučuje, ale predpokladám, že ide iba o chybu v scenári/. kde sú všetky postavičky rozkošne retardované. Chémia medzi hlavnými hrdinami nefunguje absolútne a väčšina dialogov sú vyslovene debilné. Ak reálne toto niekomu buší na filmovú top 10, tak pravdepodobne videl dokopy 9 filmov :) ()

pornogrind

...Myslím, že jsem zhulenej. Jo, seš fakt zhulenej. Zhaslo ti to asi před minutou a furt to taháš... Kurvadrát tak tohle bylo překvapení jako kráva. Režisér Adam Rehmeier už u mě zabodoval sice jednou a to zvráceným a pro běžnýho diváka nekoukatelným snímkem The Bunny Game(2010). Tentokrát vytasil film úplně z jinýho soudku a zabodoval u mě podruhý. Dinner in America je jakousi punkrockovou komediální romancí ve které herecky exceluje Kyle Gallner. Tenhle herec mě začíná bavit víc a víc. Zde jako Simon byl fakt neskutečnej. Chytlo mě to hned od úvodních vteřin a nepustilo až dokonce. Nemám nic co bych filmu vytknul. Dinner in America je filmem kterej za sebe můžu vřele DOPORUČIT. ()

• Píseň „Watermelon“ napsal a složil pro film režisér Adam Rehmeier ve spolupráci s herečkou Emily Skeggs. Píseň nahráli za jeden den. (Puxina)