Dampyr vypráví příběh na motivy populární komiksové řady o šarlatánovi Harlanu Drakovi. Harlan (Wade Briggs) a jeho manažer navštěvují vesničky a za úplatu je zbavují „upírů“, kteří údajně pronásledují jejich obyvatele. Když jednoho dne Harlan porazí skutečné upíry, zjistí, že není jen obyčejný člověk, a pomocí svých nově objevených schopností musí porazit zlého Pána noci. (Rakuten)

Martrix

To nejděsivější si tvůrci nechali na samotný závěr. To když se Drako zlověstně podívá do kamery a prohlásí...a tohle je teprve začátek. Že nepůjde o italského Bladea bylo zřejmé od prvních minut, ale že to bude tak podivně bezkrevné a klišopudné, to bych nečekal. Většina diváků ví o upírech víc, než Van Helsing, takže přijít s něčím novým vyžaduje trochu víc důvtipu. Nestačí jen nové postavy a dobré triky, je potřeba zasadit příběh do zajímavého rámce, mít nějaký neotřelý nápad, nebo to celé zajímavě stylizovat. Tvůrci Dampýra dodali jen zajímavé prostředí války na Balkánu, ale jinak to vypadalo jako tupý přepis nějakého anime, nebo komixu. Příběh neměl trvat 109 minut, protože potenciál měl tak na půlhodinku. Riccardo Chemello měl začít právě natáčením kraťasů. Na celovečerák schopnosti nemá. Herce vedl tak, že působili jako alternanti v nějakém zapadlém amaterském divadle. Roztomile přízvučná angličtina, skvěle ladila s nablblým scénářem. Speciálně postava Yuriho ...to se jen tak nevidí. Toho bych přeobsadil sousedovic jezevčíkem a působilo by to lépe. Takže ano, je to tak špatné, jak naznačuje místní hodnocení. ()

Bozvav

Začalo to docela působivě a pak se to zvrhlo v takovou ptákovinu, že to až fyzicky bolelo. Hlavně dialogy zabíjely brutálně. Přitom tan námět nebyl zas tak marný a využití válečných lokací levné a přitom působivé.  Škoda, že v tom nehrála jediná osoba, co by uměla hrát a že akci řídil nějaký dement. Upřímně je to tak max na jednu a půl hvězdy za snahu. ()

Morholt

Komiksovou předlohu neznám, takže z mého pohledu se to odehrávalo v intencích tuctový teenagerských upířin. Co od nich Dampyra odlišuje je prostředí rozbombardované Jugoslávie, ale to je asi tak všechno. Je tu sice znát snaha mířit hodně na akci, ale díky špatné kameře přichází vniveč. Herecky to jakž takž ušlo, ale problém jsem měl s hlavním hrdinou, který na mě působil jako strašný jouda. Snadno zapomenutelné, ale svopjí cílovku si to nejspíš najde. 35% ()

Arsenal83

Možno to ešte nejaké deti bude baviť. Po stý raz vypovedaný príbeh, ktorý si vybral pre natáčanie Bukurešť ako ideálne prostredie pre vampírov, zabudol však v niektorých scénach, že v podzemí by malo byť menej svetla. Ale možno to šiel okolo len nejaký baník. ()

darkrobyk

Převést comics do filmových okének bývá často problém, byť právě comics je jakýmsi obrazovým scénářem, co ale pracuje se zkratkami. Dampyrovi by rozhodně prospělo zkrácení alespoň o půl hodiny, aby dostal švih. Zpočátku to vypadalo jako variace na Kletbu bratří Grimmů, pak se ale příběh vydal jinudy. Velmi nevyvážený vizuál je místy pěkný, avšak nemá onen tajemný šedomodrý nádech, jako třeba série Underworld, místy otřesný a jinde z toho čiší laciné pixely na všechny strany. Je to s podivem, když člověk vidí, kolik lidí se podílelo na speciálních efektech. Postavy jsou krajně nesympatické, neustále se mezi sebou všechny štěkají a Harlan je troubovitý až téměř do konce. Od Italů jsem čekal větší a krvavější bizarnost.... ()

• Založené na komiksovej sérii "Dampyr", ktorú vydalo komiksové vydavateľstvo Sergio Bonelli Editore. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Bukurešti (Rumunsko) od októbra 2019. (Arsenal83)