Návrat

(festivalový názov)

Marvin vyrůstal na americkém maloměstě, kam se nyní vrací po sedmnácti letech strávených ve vězení za vraždu. Třebaže z právního hlediska svůj dluh společnosti splatil, rodina oběti mu odpustit nedokázala. Situaci navíc zkomplikuje horšící se zdravotní stav jeho matky. Marvin ale neztrácí naději, odpuštění a spása mohou přijít i z těch nejméně očekávaných míst. V dojemném dramatu herecky exceluje Kathy Bates v roli nemocné matky. (Febiofest)

vyfuk

[FEBIOFEST] Opět nějaký ten lehký debut, který ještě ke všemu je ze západoevropské produkce, ale realizovaný v USA. Což ani tolik nehraje roli jako spíše to, že otisk do filmu je zapůsoben dobrým způsobem. V rámci hudby, atmosféry i herců jde o silný projekt, který dokáže oslovit s nějakým příběhem o zlepšení lidské povahy. Bohužel jsou zde takové zvláštní nedostatky toho, kdy postavy otočí své vnímání o 360 bez nějakého většího nátlaku nebo ukázání jejich proměny. Hodně divně je i děravá postava kněze, která jde neustále ode zdi ke zdi a trochu je vytržená z vesmíru, který film buduje. Na závěr jsem možná čekal nějaký plot twist nebo vysvětlení, jenže bohužel žádné nebylo. Zrovna zde jsem si dokázal film představit, že by nám nabídl o dost více, což se mi za poslední dobu moc nestalo. Nicméně nakonec to bylo příjemné vyprávění takového toho amerického nezávislého filmu a to mi sedělo. Zrovna zde mě mrzí, že jsem opět nestihl začátek filmu, jelikož bych si to užil celistvě a nemusel trpět na filmu, u kterého jsem měl spíše potřebu usnout. ()