Neviňátka

• Nórsko De uskyldige (viac)

Film sleduje čtyři děti, které se spřátelí během letních prázdnin. Když se ocitnou bez dozoru dospělých, objeví v sobě skryté schopnosti. Rozhodnou se je prozkoumat na hřišti a v nedalekém lese. Jejich nevinná hra však nabere temný spád a odstartuje sled podivných událostí. (Cinemax)

coscarelli

Tradičná škandinávska kuchyňa, tentoX bez BigShocku. Nezanechá síce jazvy, a i keď, tie sa rýchlo zahoja. Deťom rozumie, nebojí sa ukázať "nevinnosť". Pojal neznáme xichty, v rámci realnosti , nikam "nespěchal", Ale s rýchlou akceleráciou. + za to, že teraz musím do synka viac pozerať, čo keby náhodou.. Zo štvorice som sťal jednu, lebo "mačka". Inak Horror áno, ale iba tak pre rodičov! ()

BoPo

Nemálo krát použitá zápletka, kde malá skupinka ľudí zistí, že má určité zvláštne schopnosti. Postupne ich objavujú, testujú, naberajú dovednosti. Samozrejme príde ku klasickému zvratu, kedy sa niekto vydá na temnú stranu sily a začne škodiť ostatným. Čím sa Neviňátka odlišujú je skvelý detský casting (veriť sa dalo všetkým a všetko) a kulisy nórskeho sídliska. Najväčšie mínus je rozťahanosť. Minimálne polhodinu by išlo vyhodiť a príbehovo by som o nič neprišiel. Zároveň keď už mali odvahu zobrazovať detské násilie s bolestnými či až fatálnymi následkami, tak finále odprezentovali pomerne v kľude. Bol tu potenciál k skutočne hororovému rozuzleniu, ktoré mohlo dojmy posunúť o level vyššie. ()

Alouette

Tak tenhle skandinávský horor se mnou pěkně zacloumal. Ida s rodiči a svou autistickou sestrou se přistěhují do bytu na sídlišti. Seznámí se ještě s chlapcem a holkou a hrají si spolu, jak to u takových děcek bývá. Najednou se u nich objeví nadpřirozené schopnosti a tak jejich hrátky dostanou jiný rozměr. Bohužel jeden z nich je psychicky nevyrovnaný a své schopnosti zneužije k dosti znepokojivým účelům. Na začátku mě znepokojovalo chování těch děcek. Hlavně malá Ida, která byla doma tak trochu ve stínu své sestry, která potřebovala neustálou pozornost rodičů, byla na pěst. Vlastně první polovinu filmu se díváme na takové psychologické drama a pak se film přehoupne do mysteriózního psycho hororu. Napínavý to bylo jak prase a tím že tu šlo o děti, stal se film celkově hodně znepokojivým. Dobře to na nás ti seveřani ušili! V jiných recenzích je zmíněno něco ve smyslu dětských X menů. Já bych to k nim ale nepřirovnával, protože pak byste vy, kteří jste film ještě neviděli, mohli čekat něco jiného. Tenhle film pro každého nebude. Pokud máte ale rádi severské filmy, originální námět, slušné herecké výkony v dětských rolích, tak vřele doporučuji! Jelikož jsem tu několikrát zmínil slovo znepokojivý, tak u mě má jednoznačně 9/10! ()

Immortal17

Viděli jste Srbský film, Grotesque nebo Zkažená mládež?! S největší pravděpodobností bych tento film zařadila přesně do této kategorie otřesných snímků. V prvních zhruba dvaceti minutách filmu jsem pocítila neskutečný záchvěv hrůzy, kdy jsem byla nucena, doslova, zavírat oči a hlasitě prosit, aby to skončilo. Tohle se, přátelé, stává pouze ve výjimečných případech, kdy režisér absolutně nezná žádné skrupule a s divákem má nula soucitu. Některé scény byly opravdu těžké sousto, obzvlášť tedy ta první, kdy jsem sbírala veškerou svou odvahu film vůbec dokoukat do konce. Popadl mě svíravý pocit na hrudi, a obavy, že se počínání ve filmu bude opakovat, trvaly snad celých 117 minut. Abych se vyhnula posttraumatické stresové poruše se slovy „Teď opravdu nemohu jít spát nebo budu mít noční můry “ (které jsem měla i přesto, jen si ale stěží vybavuji přesný děj), byla jsem nucena si po skončení tohoto filmu podívat na malinko "klidnější" snímek. Překvapuje vás tedy potom určitě, že hodnotím film 4*. To proto, že děj vyzobrazuje skutečný krutý život a některé reálné situace, ze kterých je nám zle i v našem skutečném světě, nikoliv jen na obrazovce, když nepomyslím na fakt, že tady všechno vznikalo malinko jinak. ()

kkarx

Vzpomínám si na rozhovor s kamarádkou, která mě obvinila, že moje řeči o krutosti dětí jsou trapné. Já jen podotýkal, že děti jsou schopné páchat zlo stejně jako dospělí a ani si to třeba mnohdy neuvědomují. No,  kdo chodil do školy a zažil tam přímo či nepřímo šikanu, tak jistě víc, jak se proti těmhle šikanujícím šmejdům nikdo nepostavil a většině to bylo úplně jedno, že někoho mlátí, zavírají do skřínky, či dělají jiné svinstvo. Film se mi ale nelíbil. Moc se v něm nemluví a většinu času se jen se dramaticky čumí. Jsem si naprosto jistej, že film takové téma se dalo natočit mnohem lépe než takto sterilně. ()

• V čase 14:05, keď si dievčatko vyzuje topánku, má ponožku krvavú, ale v nasledujúcom zábere už nie. (GabrielGabko)