Mucha v kufri

• Česko Moucha v kufru (viac)

Jean-Gab a Manu, dvaja prostí priatelia, nájdu obriu muchu uviaznutú v kufri auta a rozhodnú sa ju trénovať, aby si s ňou zarobili peniaze. Divoká a surrealistická road-movie od medzinárodne uznávaného režiséra Quentina Dupiexa rozpráva jedinečný komediálny príbeh o priateľstve, veľkých snoch a ešte väčších katastrofách, ktoré sa dali do pohybu objavom obrovskej muchy. (Film Europe)

Malarkey

Nejdřív se na scéně objeví jeden idiot, pak druhej idiot. No a pak moucha zamčená v kufru…nutno podotknout, že moucha o velikosti samotného kufru. A děj od Mr. Oiza může začít. Vlastně klasika v jeho provedení. V tomto případě ale klasika, u které jsem se královsky bavil. Absurdní humor, který Vás mnohdy nerozesměje na poprvé, někdy někoho ani na podruhé. Musíte si jím prostoupit, asi jako u Wrong Cops. Ti dva týpci ty idioty ale hrají tak geniálně, že jim nevěříte, že takoví reálně nejsou. Jejich road trip francouzským přímořským prostředím pak nabírá obrátky a končí tak fantasticky důmyslně, že i u titulní melodie nebudete chtít, aby někdy skončila. ()

xxmartinxx

Místy sympatické, místy trapné, postava postižené sestry poněkud nešťastná (chápu, že měla být paradoxně jediným normálně uvažujícím člověkem - ale to není ta věc, které se lidi smáli a místy to bylo velmi nepříjemné). ()

troufalka

Pokud přistoupíte na specifický absurdní humor, budete se bavit. V opačném případně budete nejspíš otrávení. Já jsem se bavila. ()

pepo

Sceny s muchou su vyborne, no je ich malo. Ta druha linka so zbohatlikmi je uplne meh. Skoda, ze ked ma niekto podobne uzasny napad, nerozpracuje viac. 6/10 ()

pornogrind

Každej film má nějaký ty svoje mouchy. Tenhle má ale jednu velkou a zásadní. Jmenuje se Dominika. A poté co jí našli Jan-Gab a Manu(variace na Blbý a blbější) v kufru auta se jí rozhodnou trénovat. Normálně bych si řekl co tohle může být za chujovinu ale bylo mi jasný, že v rukou Dupieuxe půjde o nestandardní a nadstandardní podívanou jak je u něho zvykem to se mi i potvrdilo. 4hvězdy. ()

Chrustyn

Velký a zvláštním způsobem zábavný bizár od Quentina Dupieux aneb Mr. Oiza. Asi si jeho filmografii doplním, protože očekávám velké kousky. ()

ambron

Navždy sa zachová v pamäti mucha v kufri... V tejto neľahkej dobe pandémie bolo osviežujúce vidieť film s obrovskou muchou, ktorá nie je hrozbou. Režisér správne pochopil, že na to, aby komédia fungovala, stačí  úprimnosť a kráka stopáž. Bizarnosť na každom milimetri a jedno skvelé vystúpenie Adèle Exarchopoulos, ktorá si tak trochu kradne film.  Už veľmi dlho som sa tak z chuti nezasmial pri filme. ()

ledzepfan

Malomyslná banalita v kolizi s hurónskou absurditou, od normálního středu hnutá značně do leva (nemyslím politického) a lehce nahoru. Jestli má surrealistická perspektiva nějakou (byť mizernou) šanci na přežití v tomto století, tak to bude někde ve směru kudy si cestičku prošlapává Quentin Dupieux (aneb QD je nový Luis Buñuel). ()

Krt.Ek

Cítil jsem se jako u panovnického dvora (analogie floskule "královská zábava")! Jen si z to vezměte - přerostlá moucha, nekorunovaný král mezi domácími mazlíčky a pomocníky zlodějů, Jean-Gab (David Marsais) a Manu (Grégoire Ludig), (vel)vyslanci všech životních ztroskotanců à la Jay a Mlčenlivý Bob, honosné interiéry a diamantové zuby v zlatém kufříku, opulentní porce žrádla (říká se strava!), Dupieux, mistr absurdního humoru! Z tohoto setkání zákonitě nemůže nevykrystalizovat must see věc like zámek ve Versailles ty bejku! A i kdyby jste se tímto typem humorem nepotkali, sedmdesátiminutovou prohlídku jistojistě ve zdraví přežijete, tedy nejste-li SPOILER ALERT třiceticentimetrový psík, bzz! ;-) 85 % ()

Hamaradža

Po Jelenici je Dupieux znova v "oddychovom" režime. Pohodová, trochu streštená buddy komédia s jednoduchým naratívom, zopár postavami, krátkou stopážou a jedným surreálnym twistom. Je to fajn, no vieme, že Dupieux je schopný aj viac "šliapnuť na plyn". ()

MightyHal

Dle mého, i přes název filmu, se jedná o autorův jeden z umírněnějších filmů. Ve kterém nečekejte žádné surrealistické výjevy či konce, ale příjemnou absurdní jednohubku se skvělými herci a feel good atmosférou. Krátká stopáž filmu pomáhá a i přes to že mám nejradši autorovy ujetější filmy tak jsem si tuhle taškařici s roztomilou mouchou užil na sto procent ()

angel74

Nečekala jsem, že děj bude tak doslovně korespondovat s názvem, už jen to mě pobavilo. Quentin Dupieux vytvořil další absurdní podívanou, která mi kupodivu docela sedla. I ta ústřední dvojice bejků-nemakačenků, kterou skvěle ztvárnili David Marsais a Grégoire Ludig, mi byla sympatická, natožpak moucha Dominika. Několikrát jsem se fakt s chutí zasmála, třebaže jsem si po celou dobu říkala, jaký chorý mozek tohle mohl vymyslet. (70%) ()

SeanLSD

Byť jednoduchší je oslobodzujúce, ukazujú nám už celé roky filmy o kdejakých blbcoch. Manu a Jean-Gab sú ale v tejto zdanlivo prostej rovine aj zaujímavo vytvorené charaktery, jeden je Pán citoslovcí a druhý Majster cvičiteľ, čo aj obriu muchu naučí nosiť banány. Ich príbeh (kľudne by som si dal celý seriál alebo 12 pokračovaní) je neuveriteľne pohodová letná absurdita s nádychom surreálna a čiste 80´s no problemo štýle, po ktorej máte náramnú chuť ísť sa rozšupnúť za 8,50. A bude aj kafíčko! Pravdaže - najdôležitejšie a nadovšetko je mať k tomu - k čomukoľvek (vrátane sledovania tohoto filmu) - dobrého parťáka! ()

SpaceOdyseus

Nevim kdo je vetsi blbec. Jestli ti dva loseri v hlavnich rolich, nebo Dupieux za to, ze takovou absurditu napsal a natocil, nebo ja za to, ze tomu davam 4 hvezdicky. ()

kolemjdouc

groteska jak vyšitá.Vidět Adéle jak řve  .... konečně měla roli která ji sedla na míru.Ta holčina má potenciál.Zatím ji obsazovali do rolí kde spíš měla vztahovky se erotickým podtextem. Tady se mi fakt líbila.A ti dva ňoumové plus moucha byli obdoba Pata a Mata.Fakt je to ptákovina ale mě pobavila ()