Mucha v kufri

• Česko Moucha v kufru (viac)
Trailer 3

Jean-Gab a Manu, dvaja prostí priatelia, nájdu obriu muchu uviaznutú v kufri auta a rozhodnú sa ju trénovať, aby si s ňou zarobili peniaze. Divoká a surrealistická road-movie od medzinárodne uznávaného režiséra Quentina Dupiexa rozpráva jedinečný komediálny príbeh o priateľstve, veľkých snoch a ešte väčších katastrofách, ktoré sa dali do pohybu objavom obrovskej muchy. (Film Europe)

Malarkey

Nejdřív se na scéně objeví jeden idiot, pak druhej idiot. No a pak moucha zamčená v kufru…nutno podotknout, že moucha o velikosti samotného kufru. A děj od Mr. Oiza může začít. Vlastně klasika v jeho provedení. V tomto případě ale klasika, u které jsem se královsky bavil. Absurdní humor, který Vás mnohdy nerozesměje na poprvé, někdy někoho ani na podruhé. Musíte si jím prostoupit, asi jako u Wrong Cops. Ti dva týpci ty idioty ale hrají tak geniálně, že jim nevěříte, že takoví reálně nejsou. Jejich road trip francouzským přímořským prostředím pak nabírá obrátky a končí tak fantasticky důmyslně, že i u titulní melodie nebudete chtít, aby někdy skončila. ()

xxmartinxx

Místy sympatické, místy trapné, postava postižené sestry poněkud nešťastná (chápu, že měla být paradoxně jediným normálně uvažujícím člověkem - ale to není ta věc, které se lidi smáli a místy to bylo velmi nepříjemné). ()

troufalka

Pokud přistoupíte na specifický absurdní humor, budete se bavit. V opačném případně budete nejspíš otrávení. Já jsem se bavila. ()

pepo

Sceny s muchou su vyborne, no je ich malo. Ta druha linka so zbohatlikmi je uplne meh. Skoda, ze ked ma niekto podobne uzasny napad, nerozpracuje viac. 6/10 ()

ambron

Navždy sa zachová v pamäti mucha v kufri... V tejto neľahkej dobe pandémie bolo osviežujúce vidieť film s obrovskou muchou, ktorá nie je hrozbou. Režisér správne pochopil, že na to, aby komédia fungovala, stačí  úprimnosť a kráka stopáž. Bizarnosť na každom milimetri a jedno skvelé vystúpenie Adèle Exarchopoulos, ktorá si tak trochu kradne film.  Už veľmi dlho som sa tak z chuti nezasmial pri filme. ()

Hamaradža

Po Jelenici je Dupieux znova v "oddychovom" režime. Pohodová, trochu streštená buddy komédia s jednoduchým naratívom, zopár postavami, krátkou stopážou a jedným surreálnym twistom. Je to fajn, no vieme, že Dupieux je schopný aj viac "šliapnuť na plyn". ()

SeanLSD

Byť jednoduchší je oslobodzujúce, ukazujú nám už celé roky filmy o kdejakých blbcoch. Manu a Jean-Gab sú ale v tejto zdanlivo prostej rovine aj zaujímavo vytvorené charaktery, jeden je Pán citoslovcí a druhý Majster cvičiteľ, čo aj obriu muchu naučí nosiť banány. Ich príbeh (kľudne by som si dal celý seriál alebo 12 pokračovaní) je neuveriteľne pohodová letná absurdita s nádychom surreálna a čiste 80´s no problemo štýle, po ktorej máte náramnú chuť ísť sa rozšupnúť za 8,50. A bude aj kafíčko! Pravdaže - najdôležitejšie a nadovšetko je mať k tomu - k čomukoľvek (vrátane sledovania tohoto filmu) - dobrého parťáka! ()

angel74

Nečekala jsem, že děj bude tak doslovně korespondovat s názvem, už jen to mě pobavilo. Quentin Dupieux vytvořil další absurdní podívanou, která mi kupodivu docela sedla. I ta ústřední dvojice bejků-nemakačenků, kterou skvěle ztvárnili David Marsais a Grégoire Ludig, mi byla sympatická, natožpak moucha Dominika. Několikrát jsem se fakt s chutí zasmála, třebaže jsem si po celou dobu říkala, jaký chorý mozek tohle mohl vymyslet. (70%) ()

SpaceOdyseus

Nevim kdo je vetsi blbec. Jestli ti dva loseri v hlavnich rolich, nebo Dupieux za to, ze takovou absurditu napsal a natocil, nebo ja za to, ze tomu davam 4 hvezdicky. ()

MightyHal

Dle mého, i přes název filmu, se jedná o autorův jeden z umírněnějších filmů. Ve kterém nečekejte žádné surrealistické výjevy či konce, ale příjemnou absurdní jednohubku se skvělými herci a feel good atmosférou. Krátká stopáž filmu pomáhá a i přes to že mám nejradši autorovy ujetější filmy tak jsem si tuhle taškařici s roztomilou mouchou užil na sto procent ()

Mackoun

Nedávno náhodně objevená jednohubka, na kterou jsem si konečně našel “čas” (je to opravdu jednohubka s muší stopáží, takže to slupnete jak malinu prakticky kdykoliv). Dvojka blbců s vyhlídkami na dlouho očekávaný životní zvrat, úspěch a bohatství objeví v kufru kradeného auta obří mouchu… k tomuhle netřeba cokoliv dalšího psát. Prostě si to dejte, než vám frnkne. ()

bararich8

Název Moucha v kufru je vševypovídající a ačkoliv jsem do poslední chvíle doufala, že to bude dobré, tak nebylo. Byla to vážně blbost, ale taková, která ani není vtipná. K smíchu tam byly reálně tak 2 scény...za mě teda takhle ne. ()

rivah

Volovinka s obří mouchou nalezenou v kufru auta, kterou vykrmí, vytrénují, sežere psíčka a pak se posadí na kapotu před nimi....Nic moc. ()

blondboss

Francúzsky bizár ako vyšitý. Ten nápad s umelou muchou sa len tak často nevidí a aj keď to v podstate bola hovadina ako remeň, svoj účel to asi splní, hlavne pre filmových fajnšmekrov. Mne ten humor veľmi nesedel, aj keď tam bolo pár bizarne úsmevných scén a uvedomil som si, že Adele Exarchopoulos dokáže slušne zahrať vyšinutú ženskú. O to lepšie poznanie. 60 % ()