Perla

• angličtina Watersprite (festivalový názov)

Před dávnými časy se po celém světě rozprostíralo vodní království, kterému vládl Rybí král. Měl kouzelnou Perlu, jež byla zdrojem jeho síly. Lidé chtěli Rybího krále zbavit jeho moci. Záři magické Perly ale dokázal v hlubině zahlédnout jen ten, kdo uvěřil v její kouzlo a překonal strach z temnoty. Krátký film o tom, že ten, kdo věří na pohádky, se nemá čeho bát. (Festival krátkých filmů Praha)

angel74

Už jen samotný příběh s trochu pohádkovým motivem o vodním království a magické perle, zasazený do současného světa, má něco do sebe. Přitom se zcela jistě jedná o vizuálně podmanivý a v rámci tuzemské tvorby velmi osvěžující počin. (70%) ()

Mackoun

Vizuálně čupr. Ale dojem z vizuálu přeci jen přehlušil dojem ze samotného děje, který jako by jen zastával funkci výplně zbylého prostoru a nedostalo se mu tolik pozornosti a hravosti. ()

xxmartinxx

Den po zhlédnutí Jojo Rabbit není dobré vidět, jak se pokouší dětské herce vést kdokoliv jiný. Vypadá, že tvůrci si dali za úkol natočit komplikované podvodní scény s dítětem a nějak okolo toho udělali film. Jako člověk, co se zajímá o filmy, respektuju tu logistiku. Jako diváka mě to samo o sobě nezajímá. ()