Napätie

Zdravotnú sestru Val čaká jej prvý pracovný deň v schátranej londýnskej nemocnici Je, ale mladá a nepriebojná, preto jej hneď vrchná sestra priradí nočnú smenu. A čo horšie. Na túto noc je naplánovaná odstávka prúdu. Väčšina nemocnica je evakuovaná, zostávajú len pacienti z jednotky intenzívnej starostlivosti, ktorí by prevoz pravdepodobne neprežili a hŕstka zamestnancov. Svetlá zhasnú, nemocnicou pomaly preteká šero meniace sa v temnotu. V temnote sa skrýva desivé a neľudské zlo. A Valina nevinnosť je presne to, čo skryté zlo prebudilo. Val razom ľutuje, že na otázku, či sa bojí tmy, neodpovedala áno. (CinemArt SK)

Martrix

I když The Power nesklízí skvělé recenze, vůbec nepochybuji o tom, že by Corinna Faith nic na výsledném sestřihu neměnila. Přestože ani já nejsem vysloveně nadšený, tak na mě uděla velký dojem preciznost s jakou je tento film nejen napsaný, ale i natočený. Ano je tam spousta tmavých scén...ale ne bezúčelně. A ano, v některých pasážích ztrácí příběh dech...ale to jen proto, že si to nejlepší Corinna Faith nechala do závěrečných pár minut. A nakonec ano, od určitého okamžiku je to předvidatelné...jenže na tom nesejde, protože závěrečný výkřik dává slůvku power docela jiný význam. A pro mě osobně i povyšuje The Power z pouhého hororu, na psychologické drama. Kdyby byl tvůrcem muž, měl bych jisté pochybnosti, jestli jsem si v tom nenašel víc, než sám autor zamýšlel. Jenže stačí trochu zapátrat na webu a bude vám jasné, že tahle paní měla vše promyšlené. A to se cení. ()

MrHlad

Debutující Corinna Faith natočila duchařskou podívanou, která minimálně ve své první půlce dovede zaujmout vcelku nepříjemnou atmosférou a přesvědčivou Rose Williams v hlavní roli. Bohužel čím víc se blíží konec, tím víc se ukazuje, že režisérka a scenáristka měla možná až příliš velké ambice a témata, která načne, nezvládá úplně vytěžit. Napětí toho nakonec chce říct až příliš a samo sobě tím ve finiši podráží nohy. ()

Morholt

Téměř opuštěná nemocnice, vypnutý proud a sestra-nováček na své první noční směně. A stačí to. prostředí nemocnice je pro duchařské rejdění ideální, atmosféra je hustá takřka od začátku a s přibývajícími minutami houstne víc a víc a to všechno nasnímané výbornou kamerou, která divákovi natahuje nervy k prasknutí. Fakt jsem netušil, kdy a odkud něco vybafne. Navrch je tu sympatická Rose Williams, které prostě nejde nefandit. Samotný závěr je trošku tuctový a tak trochu mi do celkového pojetí nezapadal, ale to na výsledném velmi dobrém dojmu zase tolik nemění. 85% ()

borec999

Britská ducharina zo 70. rokov, ktorá je z hľadiska príbehu a zápletky omnoho sofistikovanejšia ako by ste povedali po úvodnej polhodinke filmu. Paradoxom však je, že mi viac vyhovovala práve tá jednoduchšia a priamočiarejšia prvá polka s pôsobivým prostredím nočnej nemocnice (ktorá zažíva výpadok el. prúdu), sympatickou hlavnou hrdinkou a prvými náznakmi toho, že v nemocnici nie je všetko s kostolným poriadkom. V tejto časti Corinna Faith ukázala, že dokáže navodiť kvalitnú atmosféru napätia a okrem toho aj pomerne efektne načasovať ľakačku. Potom čo príbeh začne pomaly odkrývať karty to však už taká sláva nie je. Jednak sa mi príliš nepáčil  SPOILER koncept chvíľkových posadnutí, kedy 10 minút je hrdinka okej, 15 minút je posadnutá a nemôže sa tomu ubrániť, potom je na minútku znova okej a v závere už dokonca o posadnutie ducha žiada a nadviaže s ním akúsi formu spolupráce KONIEC SPOILERU a aj strašenia/hororovej atmosféry sme v 2. polke dostali oveľa menej. Menší twist v závere neurazil, logicky príbeh ako tak drží pohromade a je zrozumiteľný. Celkovo je The Power horor, v ktorom mierne prevyšujú pozitíva nad negatívami, podobne ako prvá polovica filmu nad druhou. 55-60% ()

Xmilden

Tak tohle šlo absolutně mimo mě. Příběh se rozjíždí docela zajímavě, mladá sestra má poprvé sloužit noční. Otázka tedy zní, bude se divák bát? Moje odpověď: nebylo čeho. Špatně natočená, napsaná a dokonce i zahraná záležitost. Není co chválit. Dokonce na scénu dorazí v dnešní době populární překvapivý zvrat. 20% ()

• Výpadky elektriny spôsobené štrajkom baníkov odkazujú na skutočné udalosti, kedy britský premiér Edwarda Heathe oznámil 13. decembra 1973 opatrenie, ktorým zaviedol "pre nepotrebné podniky" tzv. "3-dňový pracovný týždeň", čo sa uplatnilo od 31. decembra 1973 a malo za cieľ znížiť komerčnú spotrebu elektriny. To viedlo k štrajku baníkov, ktorý zabránil dodávkam uhlia do elektrární. Vláda síce zapojila alternatívne zdroje, ale väčšina domácností a oblastí v celom Spojenom kráľovstve v tomto období nestále zažívala viacero výpadkov elektriny. Opatrenie bolo zrušené 7. marca 1974. (Arsenal83)
  • Film bol natáčaný v Bawdsey, Suffolk v lete 2021. (Arsenal83)