silentname

Potenciál filmu absolútne zabitý. "The Sinners" je v lepšom prípade sklamanie, v horšom prípade by som to označil ako klišé. A hoci je tu niekoľko skvelých momentiek v prvej tretine a páči sa mi ako je to celé rozprávané skrz Audrey, a niektoré zábery vo filme skutočne stoja za to. Najlepší je ale podľa mňa úplne na záver, kde vidíme ako policajné auto opúšťa scénu a pohľad sa premení na jazero obklopené lesom. A pôsobí to maximálne prirodzene a kvalitne natočené.Tak prečo to úsilie, ktoré dala Courtney Paige do svojej réžie nedala aj do svojho scenáru. Lebo tam to kríva. Je to vysoko predvídateľné. Môžete trikrát hádať kto bude za vraždami, ktoré sa spustia. Je to absolútne jasné a netreba to ani nejako veľmi rozpitvávať. Takisto ma štve, že tu máme 7 dievčat. Tým pádom niekoľko postáv, ktoré môžu nejakým spsôbom ovplyvňovať dej. No film sa rozhodne, že najlepšie bude sústrediť sa iba na 2 z nich. Alebo dokonca by som to upravil iba na jednu, pričom druhá bude pri nej ako jej opora. To je celé. Všetky tie dievčatá majú reprezentovať nejaké hriechy, no dokopy nestihneme tie postavy ani poriadne spoznať, lebo film sa roozhodne ísť úplne iným smerom, než tým, ktorým mal ísť. Realita je, že tento film to mal urobiť v štýle ako "La Monja". Netvrdím, že ten film bol dobrý, no viac vedel vyťažiť zo svojho konceptu a jednotlivé vraždy boli aj zaujímavé a aj sme mali možnosť vidieť a spoznať všetky postavy. A tu to bolo absolútne odfláknuté. Okrem toho keď sa odhalí identia jasného zloducha, tak musí to zahrať v štýle ako inteligentný magor. A okrem toho tona monológov, ktoré sú len otravné. A zrazu z tej postavy urobia absolútne neznesiteľnú postavu, ktorú by ste len chceli tresknúť niečím po hlave, aby už konečne mlčala. A to ani nestálo potom za to. Myslím si, že jediný kto dokázal niečo podobné bola Rowlingová s Quirellom, no toto nie je ten prípad. Tu je to proste len strašné klišé. Celý tento film je od určitého momentu len totálne klišé fiasko, ktoré bohužaiľ už nenájde cestu späť. A hoci to vysvetlenie možno má nejaké zaujímavé momentky, tak to neznamneá, že je to dobré. Osobne film na zhliadnutie neodporúčam, lebo dokopy podľa mňa nemá čo ponúknuť. A čím viac nad tým premýšľam, tým viac si uvedomujem tie negatívne stránky. Takže to už o niečom vypovedá. Hodnotenie: C- ()