Adam Price žije pro rodinu. Spletitá síť tajností ho ale přinutí, aby začal zoufale pátrat po pravdě o lidech, kteří mu jsou nejbližší. (Netflix)

chrispe

Nebylo to vůbec špatné. První dva (možná tři) díly mají velmi dobrou atmosféru - potom to bohužel upadá spíš do průměru. V dobré čtvrti, kde se všichni dobře znají, se rozhodně daří tajemstvím. A otázkou je, zda je chcete znát a přijít jim na kloub, nebo to radši necháte být. Vše se pomalu zamotává, aby se to pomalu odmotalo a zatímco u něčeho má divák velmi jasný vodítka a dovede vcelku rychle tušit co a jak, rozlousknout jiné věci se asi jen tak nepodaří. Plus je rozhodně sympatická hlavní detektivní dvojice, slabší mi přišli tři teenageři a neustále jeden a tentýž výraz Richarda Armitage ať už se dělo cokoli. Co se týče uvěřitelnosti příběhu, s tím problém nemám, i když některé náhody a výhody (chlap s úžasnou pamětí, policista v důchodu co dokáže vyhledat opravdu mnohé a na počkání) mě zarazily. Od teď budu SPOILERovat!!! Osobně by se mi víc líbilo, kdyby bylo vše víc propojené - nejen vyděračkami - a víc se to drželo právě v (současné) sousedské komunitě. Takhle pomalu odhalujeme několik tajemství, ale díky tomu, že jsou víceméně osamocená, tak to alespoň pro mě, nepřineslo kýžený WOW efekt. Takže v závěru mě bavila hlavně linka s Corinne, která se mi zdála nejméně předvídatelná, překvapila a splňovala i tu mou "sousedskou komunitu" :D. ()

*CARNIFEX*

Nesmierne príťažlivá, scenáristická delikatesa, ktorá ukážkovo mätie jedným “twistom” za druhým, že divák čumí ako alpaka (kto videl - chápe, kto uvidí - pochopí), čo to na neho títo traja scenáristický “majstri športu” vybalili. Miestami je to napriek vážnym témam, nečakane sarkasticky vtipné, a keďže mi je tento druh humoru veľmi blízky, bavil som sa viac než slušne. Samozrejme, nič nie je dokonalé, dokonca ani “The Stranger”, ktorý miestami ako celok pôsobí priam extrémne absurdne, ale keď tento štát môže riadiť narušená osobnosť, tak prečo by seriál nemohol postrádať logiku. Všetci tvorcovia tohto projektu sa podieľali na úspešnom seriáli “SAFE” (taktiež od Netflixu), ktorý som doposiaľ nevidel, takže poďme hneď všetci spolu nato - “BUĎME ZODPOVEDNÍ, SPOLU TO DÁME!” ()

erased

Cílovka je u The Stranger na první pohled jasná, podle pilotu ostatně vypadá jen jako další dobře obsazený seriál od ITV. Nejenže ale trpí stejnými neduhy jako drtivá většina britských krimi, zdá se navíc jakoby Netflix chtěl v jednom seriálu dohnat 10 let tvorby tohoto žánru a s přibývajícími epizodami stupňuje náhody, tajemství, konspirace a zločiny ad absurdum. Nejhůř z toho bohužel vychází Richard Armitage, který se svým neměnným neutrálním výrazem vypadá, jako kdyby sám nevěděl co vlastně má hrát. Jednu chvíli tak má podezření, že se jeho nezvěstné ženě něco stalo, o pár minut později pak v klidu řeší vlastní práci a obědvá se zbytkem rodiny jako by se nic nedělo, aby po kdovíkolika dnech policii vyčetl, že jeho ženu vlastně nikdo nehledá. Samotné finále nakonec sice absurditu toho příběhu pěkně vypointuje, ale zároveň nedává sebemenší smysl. Věřím, že v knize to vše může s trochou 'suspension of disbelief' fungovat, na obrazovce ale takto rozhodně ne. ()

Vyhy

1. série - 80 % Celkem překvapivá minisérie, u které jsem nečekal, že mě tak vtáhne. Má to rychlé tempo, přesto zvraty dávají smysl. Nebojí se ale ani zpomalit a zapůsobit na emoce. Pár věcí jsem při sledování uhodl, ale jinak je to krásně zamotané, ale na konci vše do sebe zapadne. Překvapení a spokojenost. ()

Kienast

Skvěle odsýpající krimi/mystery příběh, kde největší problém vidím v tom, že se tam naráz začne odehrávat hrozně moc věcí najednou, jakmile ale autorům přistoupíte na jejich hru, určitě se nudit nebudete. Konec každého dílu vas donutí pustit okamžitě další díl. Herci jsou skvělí, obzvlášť cením Hannah John-Kamen, která je sexy a zároveň tajemná. Seriál vás chytne a nepustí v úplném závěru seriálu jsem ani nedýchal (to se mi často nestává) 8/10 ()

• Úvodná ústredná pieseň je „Monster“, ktorú napísala a hrá írska skupina Walking on Cars. (Arsenal83)
  • Paul Kaye hrá policajta Patricka Katza. Použil priezvisko svojej skutočnej manželky - Orly Katz. (Arsenal83)
  • Natáčanie sa začalo v marci 2019 v Manchestri. Ďalšie scény boli potom natočené v Bury a Boltone v apríli a v Stockporte v júni 2019. (Arsenal83)