Dej sa odohráva v rokoch 1899 - 1945 a sleduje osudy postáv na pozadí premien mesta Gdaňsk, ktorého genius loci sa stáva ďalším protagonistom. Rozprávačom je Oskar Matzerath, ktorý sa z nedôvery a odporu voči falošnému, krutému a pokryteckému svetu dospelých rozhodne pri svojich tretích narodeninách pádom do pivnice zastaviť svoj rast. Predstieraná detinskosť mu zachováva odstup, nezávislosť a slobodu; jej príznakom sa stáva červenobiely plechový bubienok, na ktorý v proteste vytrvale bubnuje. (ASFK)

cogi

Výkon představitele Oscara byl vynikající, ...divím se ale, že ve 12 letech mohl hrát i v některých erotických scénách, které ve filmu byly ()

Iriquindae

Film není špatný, ale nedokázal jsem se povznést nad hlavního hrdinu, nenáviděl jsem ho a to mi zkalilo pohled. Na druhou stranu to rozhodně byl silný zážitek, těším se na knihu. ()

Lucas87

Užíval jsem si scény s matkou a Marii. Také ten cirkus ke konci mě docela bavil. Filmu jsem dal 4* ačkoliv, spíš to pocitově vnímám na tři. ()

thoosah

Nechutné, silné, strhující, podivné.. Uvažoval jsem o pěti hvězdičkách kvůli výkonu Oskara, ale jiný důvod by nebyl, takže za 4. ()

bakeero

Usnul jsem po cca 30 minutách a do té doby mě to svou atmosférou neuvěřitelně s*alo a vyloženě mě pak děsil ten malej chlapeček s tváří dospěláka. ()

bono22vox

Filmařina je to neskutečná. O románu Güntera Grasse se tradovalo že je nezfilmovatelny. Stačilo ale, aby se ho ujal Volker Schlöndorff, a vznikl úžasný osobitý snímek o chlapci, který rád bubnuje a odmítá vyrůst na protest proti světu dospělých. Co především musím vyzvednout je výkon jedenáctiletoho Davida Bennenta, ten se obtížné role zhostil na jedničku a zahrál skvěle i zralého muže... ()

Maximilianus

Film je najmä v prvej polovici úchylný, nechutný a divný, postava malého Oscara nesympatická, zákerná, uvreštaná, detinská a s absolútnou fašistickou nemčinou, až by som si myslel, že sa Hitler naučil rozprávať svoje prejavy od malého Oscara. Film ma taktiež divnú zvukovú stopu, kedy zvuk niekedy nepasuje do obrazu, ako keby bol dodatočne nadabovaný, podľa mňa dosť priemerné až miestami žalostné herecké výkony a celkovo ide o dosť stiesňujúci film ktorí budí iba nepríjemné pocity. Na druhej strane až tak nenudil, a ako filmová povinnosť ušiel a bol aj celkom zaujímavý. 6,2/10. Videný Director´s cut. ()

Ceberus

Odpad tomu nedám jen proto, že tam bylo pár zajímavých metafor, jinak je to naprosto ujetý, zbytečně přeerotizovaný film. Z komentářů mám také dojem, že si tady někteří intelektuálové honí triko - nejdřív popíšou film jako divný, pedofilní a zvrácený, zároveň pak filmu napálí čtyři nebo pět hvězd, aby snad nevypadali jako spodina, která nedokáže ocenit "nekonformní" dílo. ()

DENIROSIS

Trochu mi připomíná film Všichni dobří rodáci,možná je to tím jak se podobá proměna doby v nichž se filmy odehrávají - nástup totalit,láska,život a smrt.Považuji za velmi šťastné obsazení hlavního představitele díťetem,z jeho pohledu je to zajímavé.Vřele doporučuji ! ()

Rodin

Promiňte, ale už půl hodinky rozebírám se svým nejmladším patnáctiletým aplégrem hrůzy války. Vzpomněl jsem si v důsledku těchto úvah i na tento již před mnoha lety zhlédnutý skvost a tvrdím - 95%. Snad jsem se nepřenáhlil. ()

Rattlehead

Sice profesionálně natočené, ale je to tak úpadkový a úchylný film, že si možná ani ty tři hvězdičky nezaslouží. Když tady čtu, že na to chodí do kina školy, tak mi nezbývá než nechápavě kroutit hlavou. Touhle pokleslou sionistickou pseudokulturou krmíme děti? To se pak nedivme, že je nejen náš národ naprosto v prdeli. ()

boombang

Kultovní, typicky četedvojková tragikomická podívaná, která má mnohem větší sílu než kniha, podle níž byl tento film natočen. Film doporučuju všemi deseti, knihu nikoliv. A ten kluk v hlavní roli je opravdu neuvěřitelný. ()

LeChouan

Jest film navýsost překypující symbolikou – tedy prý – nějak jsem ji nenalezla. Pokusy zobrazit absurditu – ty jsou markantnější. Nechutnosti a pokusy šokovat – jen trapnost. Žel výsledek mne nudil a nudil a nudil – až jsem jej předčasně ukončila. Poučení -- vím-li, že mne nějaký „klasický“ autor otravuje – tak film natočený dle jeho díla, jest lépe nesledovat. ()

tatopulos odpad!

Neskutečná hyper-cynická slátanina, film plný nepřátelství a nenávisti k lidem. Vůbec nerozumím tomu, že je tak uctívaný. Zajímalo by mě jak se dá bez mýtů a ideologie uspořádat svět ?:-) ()

Festival íránských filmů

Festival íránských filmů

13.01.2016

5. ročník Festivalu íránských filmů proběhne od 13. do 17. ledna 2016 v pražských kinech Světozor a Bio Oko, nově zavítá také do kina Lucerna. Od 19. do 20. ledna se potom festival už podruhé… (viac)

Přehlídka Crème de la Crème II

Přehlídka Crème de la Crème II

12.05.2015

Druhý ročník přehlídky francouzských filmů Crème de la Crème se uskuteční od 13. do 17. 5. v pražských kinech Lucerna, Evald a Mat a poprvé vstoupí do regionů. Do kin za nevšedními zážitky mohou… (viac)