Dospívající dívka, sirotek Lili (Leslie Caron), je bolestně zklamána marnou láskou. Zapomenutí hledá v malém loutkovém divadélku, jehož veselé příhody, které každý den předvádí dětem, ji odvádějí od trpkého zklamání. Sympatický, ale poněkud ostýchavý loutkoherec (Mel Ferrer) se do ní zamiluje. Sbližuje se s Lili pomalu a citlivě a díky tomu se mu podaří dodat jí novou chuť do života. (curil)

mire.k

Krásná hudba. Perfektní romantika. Trochu naivní, ale tak to mělo v padesátých letech být. Pokud si chcete u televize odpočinout trochu poplakat a jste trochu na starší filmy pak ideální řešení. Pro mladší generaci: POZOR- Neakční! ()

haWranka

Moc roztomilá záležitost, která měla pro mě jednu velkou vadu. Vedle úžasného hlavního hrdiny (ano, my ženy milujeme ty temné drsňáky) tu byla Lili - naprostá trubka. Vůbec nechápu, co na ní ten chlapík viděl... ()

• Prvé známe objavenie sa smajlíkov bolo v reklame práve na tento film v New York Herald Tribune 10. marca 1953 - "Today You'll laugh :-) You'll cry :-( You'll love <3 'Lili'". (milhouse86)