Natočeno podle knihy „High Window“ od Raymonda Chandlera. Jen se zde Marlow nejmenuje Marlow, ale Shayne. Příběh se točí kolem krádeže vzácné mince, jednoho rozvodu a jednoho případu vydírání. (honajz)

honajz

Sice se tady soukromý detektiv nejmenuje Marlow, ale Shayne, ale jinak jde o vcelku svěží a velmi, skutečně velmi vtipnou adaptaci románu High Window. Celé to trvá jen hodinu, takže je děj osekán jen na to podstatné, což ale kupodivu svižnosti jen prospívá, a navíc zůstaly zachovány všechny ironické dialogy a dvojsmyslné postřehy, a třeba flirtování s tou zubatou sekretářkou prodejce vzácných mincí mne hodně bavilo. Dokonce i herečky jsou vybrány adekvátně, žádné nutné a vynucené hvězdičky, ale skutečně prostě hezké holky, které umějí hrát (a zpívat). ()

liquido26

První adaptace Chandlerova románu High WIndow. Místo Marlowa je tu jiný detektiv Michael Shayne, ale jinak je dějová linka více méně zachována, i když samozřejmě zkrácená tak, aby se vešla do hodiny. Nebylo to špatné, takový dobrý noirový průměr. ()