Velká Británie, rok 1942. Do země přijíždějí američtí vojáci. Někteří z nich zde navážou milostný vztah, neboť spousta anglických mužů je na frontě a jejich partnerky si připadají osamělé. Matt, Danny a John potkali mladé ženy a zamilovali se, pouze Matt však chodí s nezadanou dívkou. Život všem komplikuje nejen válka, ale i složité propletence citů... (oficiálny text distribútora)

Skip

Docela dobrá romance, ale rozhodně nic světoborného. Herecké výkony jsou tak nějak standardní, nikdo se nedá vyzdvihnout, ač největší hvězdou filmu je Richard Gere - tedy bráno z dnešního pohledu. A samozřejmě také Vanessa Redgrave, ta už v té době měla nějaké to herecké renomé, nicméně tento film jí toho moc nenabízel. Takže, jak jsem řekl, docela slušná romance. Nenudí, ale trochu zkrátit by neškodilo. ()

gogo76

Najvážnejší problém si asi všetci všimli a tušíte správne. 139 minút je na vojnovo-romantický film bez jedinej vojnovej či akčnej scény trochu priveľa. Akciu tu rozhodne nečajte, žiadna tu nie je. Celé to ničnerobenie a čakanie vojakov na deň keď ich povolajú do akcie trvá nekonečne dlho a R. Gere si zatiaľ našiel dievča. Film nie je vyslovene nudný, ale neponúka nič, čo by ho aspoň na chvíľu dvihlo z priemeru. Pobavila ma aspoň nočná objednávka piva v bare s povedomým názvom "Black swan" , keď miesto piva vyleje barman na hlavu Gera i jeho kámoša chcanky..."Á, to ste vy!.. Tu máte odo mňa i od manželky!" 60%. ()

Han22

Protože Kuba nebyla válečný film, Amíci jsou první ze šestice "válečných" filmů v roce 1979. Válečné v uvozovkách, protože je to na téma američtí vojáci v Anglii a z války neuvidíme ani vteřinu. Schlesinger natočil příjemné retro s dobovými kostýmy, songy, krásnou hudbou i kamerou a pár davovými scénami. Jemně se to dotýká kulturních rozdílů, anglických předsudků a rasismu, zpočátku je to i vtipné. Ale v jádru je to červená knihovna. On a ona a to hned ve třech variantách. Ta hlavní připomíná Pearl Harbor - on a ona a ten třetí na frontě. Přes všechnu snahu to na ploše přes dvě hodiny nakonec začne nudit (napřed nechce ona, pak on není připravený... ech) a ke konci jsou sledoval čas víc než je zdrávo. Moc tomu nepomáhá ani unylá Eichhornová (kdo to je?) a průměrný Gere, který nikdy nebyl úplně hereckou extratřídou. Objektivně 3*, ale nic extra pro mě. ()

gizi

Díky režisérovi celkem obyčejný film a celkem obyčejně podaný má své kouzlo a nenudí ani při své nadprůměrné délce. První polovina byla sice tak na 60%, ale pak se mi to zdálo lepší a lepší. Tedy rozhodně nic převratného nebo úchvatného, ale příjemné to bylo, taky díky roztomilé hlavní hrdince. 75%, 25.6.2014. ()

Fiftis

Ak ste si pozreli obrázky v galérií a vidíte tam chlapov v uniformách, tak sa nenechajte zmiasť. Toto je skôr snímka pre dievčatá. Žiadnu väčšiu akciu nečakajte. Priamo do vojny sa ani nedostaneme, ale aj cez to všetko by som tento snímok ohodnotil skôr na 3 a pol hviezdy než 3. Ono to aj tak nieje až tak nudné, Richard Gere tu nieje protivný ako všade inde. A romantika je tu to hlavné a celkom to vychádza. Ono je v skutku zaujímavé pozerať na nadržaných vojakov, ktorí by si ešte radi vrzli pred možným úmrtím vo vojne. Niečo podobné sme videli aj v seriáli The Pacific (2010). Videl som to raz, asi pred 12.rokmi a viac už sa bohužiaľ v mojej pamäti na tento film neuchovalo. ()