Perfektně zorganizovaná akce zahraničního špičkového kasaře selhá na "zájmech " několika českých podvodníčků. Ve vile, která je určena k demolici byl v trezoru zlatý poklad, ale díky "zájmům" zmizel… (oficiálny text distribútora)

otík

Podivná, občas nudná a přitom místy výtečná komedie. Jiří Sovák přiletí z Londýna vykrást na zakázku vilu, která se má velmi brzo zatopit vodou. Jenže mu místní zlodějíček Pepa Dvořák ukradne kufr s nářadíčkem a tím se rozbíhá kolotoč nedorozumění, naschválů, pastí a chytrých řešení. Květa je tu jen do počtu, Lipský si odehrál zajímavý průměr, Krampol si zahrál to, co od něj v té době filmaři očekávali, zato Libíček co slovo to perla. Bohužel film má nevyrovnané tempo, především v prostřední části hrozně nudí, ale závěrečná třetina filmu je skvělá. Ne sice tolik známá, ale dobrá komedie. ()

pytlik...

Jeden z mála filmů, kterému Liškova hudba doopravdy nemohla ublížit. Nevím, na co to měla být kritika, patrně si režisér řekl, pravá levá, vezmu to jedním vrzem. Ale spíš se mi zdá, že se trefoval do socialismu, neboť Sovákovo povzdechnutí, že při investicích do akcií není o co stát, prostý český člověk střádající haléř k haléři ve spořitelně na ubohý úrok nemohl brát jinak než jako výsměch. Podobně jako napravení bývalého zloděje v podání Libíčka, pomáhajícího soudruhům v uniformě dopadnout padoucha, aby jim nahradil čas, který v minulosti strávili chytáním jeho. Myslím, že nad takovým kvalitním vymytím mozku by zbledli i takoví Jehovisté, a to sami používají dokonalé mejdlo že. Nejtragičtější rolí je bezpochyby ta Dvořákova, ukazující bídu socialistického amatérského sportovce. Tehdy bývalo běžné, že se navečer vypotácely z posiloven a tělocvičen mátožné vyhublé neupravené postavy, podobné mírně oživlým mrtvolám (tímto tleskám Bočanovi za šťastnou ruku při castingu, když na tuhle roli vybral zrovna Dvořáka), které trávíc celý den pilným tréninkem, samozřejmě neměly čas na vydělávání peněz. Takže je jasné, že se musely živit drobnými krádežemi, neboť na větší jim síly nezbývaly. Pláču nad jejich osudem... kdo by je chtěl vinit? Kdo? ()

MickeyStuma

Kterak český emigrant, který se mezitím stal ´buržoustem´ coby profesionální kasař doplatil po návratu do Československa na typickou českou náturu. K námětu se mimo jiné v roce 1981 vrátil Juraj Herz se snímkem ´Buldoci a třešně´, kde na české poměry doplatila pro změnu italská mafie. Snímek začíná slibně jako další socialistická agentská kriminálka s následujícími rozpravy mezi emigrantem Reinerem (Jiří Sovák) Davídkem (Jan Libíček), aby se to pak proměnilo v pokus o typickou českou komedii. Chybí tomu však patřičný náboj, takže sem tam k pousmání sice něco je, ale jinak se jedná o zcela obyčejnou, nenáročnou a oddechovou zábavu. ()

Rattlehead

Film má dnes hodnotu hlavně díky dokumentárním záběrům z tehdejší Plzně a také z proseckého sídliště. K oběma místům mám citový vztah. K tomu plejáda našich skvělých herců (byť ne zrovna v nejlepší formě) a povedená hudba Zdeňka Lišky (ta melodie na elektrickou kytaru hodně připomíná legendárního "Jáchyma"). Jako bonus v závěru ukáže Jorga Kotrbová své krásné nohy (není divu, že se ji Jiří Sovák pokusí znásilnit...). Slušný průměr. ()

BoredSeal

Dobré herecké obsazení (lákavá nabídka Sováka a Němce jako záporáků ze Západu) a pár dalších klasiků plus hudební doprovod Zdeňka Lišky, který zachraňuje mnohé a dává filmu pocit dynamické děje a tempa, které film ve skutečnosti nemá. Pobavuje mě, že už v 70. letech filmy zdůrazňovaly vyčůranost Čechů. Dva a půl hvězdičky. ()

• Natáčení probíhalo v Klatovech a Plzni, konkrétně v hotelu Central na hlavním plzeňském náměstí, kde byl ve filmu ubytován Reiner (Jiří Sovák). (dyfur)
  • David (Jan Libíček) jezdí Škodou 110R původního provedení se dvěma světly. Později se však toto vozidlo změní na verzi po faceliftu, která má přední světla čtyři. (Stejšn)
  • V jedné ze scén se nemůže David (Jan Libíček) dostat ze Škody 110R dveřmi, a tak proleze ven kufrem. Toto auto ale má zavazadlový prostor vepředu a s kabinou není nijak spojený, navíc je velmi mělký a dospělý člověk se do něj v žádném případě nevejde. (Stejšn)