Milencům Patty a Drakeovi se podařilo splnit jejich velký sen. Společně si koupí na úvěr polorozpadlý viktoriánský dům v poklidné čtvrti Pacific Heights. Aby mohli lépe splatit dluh bance, začnou větší část opraveného domu pronajímat. Jedním z nových obyvatelů domu se tak stává vždy elegantně oblečený a důvěryhodně vyhlížející Carter Hayes. Patty s Drakem ale brzy zjistí, že nezaplatil slíbenou část nájmu předem. A než se oba vzpamatují z prvního šoku, změní se Carter v rafinovaného sadistu, který jim v jejich vlastním domě udělá ze života pravé peklo... (oficiálny text distribútora)

Gilmour93

Zdá se, že jakmile se Bruce Wayne ocitne za cedulí Gotham City, stává se z něj pěkný hajzl, ale abych pravdu řekl, chvílemi mi nebylo vůbec jasné, komu z dvojice Keaton, Modine více šplouchá na věž, postavenou na mořském útesu za účelem lodní navigace.. Ve všech aspektech průměrný thriller s nepříliš přesvědčivou režií Schlesingera, který nakonec sebral třetí hvězdu za to, že nechal hlavního padoucha skonat klišé navzdory. To znamená, že se nepostupuje dle zavedeného vzorce: Zásah elektrickým proudem - bídák se zvedne. Šest ran kladivem do hlavy - znova je na nohou. Přejetí parním válcem - naposledy se ve vražedné tužbě vzpíná a pak, v poslední možné vteřině, přichází definitivní smrtící výstřel třetí postavy, kterou tam v tu chvíli NIKDO, ale opravdu NIKDO nečekal.. ()

A.Beech

Ak budete ignorovať absolútne nelogický fakt na ktorom je postavený celý film - že nájomca nie je schopný ani pomocou polície či súdu z vlastného domu vyhodiť nájomníka ktorý nezaplatil ani cent za bývanie od kedy sa tam nasťahoval - tak v takom prípade sa jedná o celkom slušne spravený thriller s dávkou patričnej mysterióznosti. Ak však začnete nad filmom premýšlať (to vám naozaj neodporúčam) v hlave vám začnú chodiť otázniky prečo polícia chráni takéhoto človeka. ()

Agatha

Tak tohle se oscarovémnu Johnu Schlesingrovi nějak vymklo z rukou. Vypadá to jak kdyby si během filmu zašel na kafe a režii přenechal svému asistentovi, který se teprve zaškoluje. To by ale bylo ode mě moc nehezký. Zas tak strašný to nebylo, pár světlých chvilek tam bylo. Domovníkova bezmoc a beznaděj byla v podání M. Modina celkem přesvědčivá, ale jeho role mi tedy moc sympatická nepřišla. To trýznění jsem mu docela i přál. A k Melanie Griffitth se už vůbec nehodil. U té mi připadá, že dohromady neměla moc co hrát. M. Keaton docela ujde, podivínsky rozhodně vypadá a svůj byt zplundroval celkem solidně. Hudba Hanse Zimmera se ovšem nezapře. Konec se s podivem vydařil, ale na vyšší hodnocení to určitě nestačí. Jisté ale je, že J.Schlesinger má na skladě lepší zboží... ()

Han22

Mladí manželé a noví majitelé domu si nastěhují do podnájmu sympatického chlápka, ze kterého se vyklube magor. Čili tzv. rodinný thriler a zápletka, kterou jsem v různých obměnách viděl snad 10x. Nic tu člověka nepřekvapí, nic moc se tu neděje, Keaton není ani moc psychopatický a finále stojí taky za houby. Těžký průměr až podprůměr. A nevěřím, že by si v USA mohl nájemník tohle všecno dovolit a zákon by byl na jeho straně. ()

Kingjiri

No, že by Keaton hrál nějakýho hodně velkýho sadistu, to se říct nedá. Spíš tu hrál pěkně mazanýho podvodníka, který rád vyvolává konflikty. Ona vůbec jeho postava byla trochu nedotažená, ale aspoň byla zahraná docela slušně. Příběh zase postrádal více napětí a originality. I přes moje nížší hodnocení to ale pořád patří mezi to lepší, co se dá v televizi vidět, dvě silnější hvězdy. ()

• Natáčení filmu probíhalo v Beverly Hills. (Terva)