Jeoffrey

Na In/Spectre mě nejvíc baví, že nejde v klasických šlépějích nadpřirozených detektivek, kde se někdo snaží vyřešit nějakou záhadu. Ne tady tolik nejde o vyřešení samotné záhady, ale spíš o různé možnosti jejího vysvětlení. V posledním díle zazní cosi o tom, jak je lidská mysl silná a že dokáže skoro u všeho stvořit nespočet různých možností a přesně tohle mě opravdu hodně fascinovalo. Hlavní hrdinka dokáže servírovat více či méně pravděpodobné verze toho, co se mohlo stát a zároveň postupně nahlodávat vaše přesvědčení tak, až vás vlastně přesvědčí třeba i o tom, že nebe není modré, voda není mokrá... To jak to dělá je opravdu hodně ukecané a tak fanoušci čiré akce budou asi strádat, ale pokud rádi přemýšlíte, spekulujete, nebo vás alespoň baví se na různé věci dívat z vícero pohledů, pak budete uneseni a bude vás to bavit. Když k tomu přidám, že nadpřirozeno funguje, hlavní postavy mezi sebou mají tu správnou chemii (ano, i já si vzpomněl na Gosick), tedy anime je zajímavé i když se neřeší žádná nadpřirozená záhada, pak máte opravdu nadprůměrný zážitek i pro náročnější diváky a celkově chytrou a zajímavou podívanou. 7,5/10 ()