Rikei ga koi ni očita no de šómei šite mita.

• Japonsko 理系が恋に落ちたので証明してみた. (viac)
Japonsko, (2020–2022), 9 h 12 min (Minutáž: 23 min)

Již starověký Pythagoras přišel s myšlenkou, že za vším v našem světě i v celém vesmíru se skrývají čísla. Věda postupně stále více věcí dokáže pomocí čísel vysvětlit, stanovit či znázornit, ale jsou zde i věci, které zatím pomocí čísel, vzorců a formulí vysvětlit nelze. Nebo že by to nebyla pravda? Na jedné japonské univerzitě vyznala mladá žena jménem Himuro lásku svému kolegovi Yukimurovi. On však přišel se zásadní otázkou - Jak víš, že to, co cítíš, je opravdu láska? Oba vědci se tak pustili do série nejrůznějších experimentů, které mají jediný cíl, zjistit podstatu a hloubku jejich vzájemných citů. Láska a věda - může tohle jít vůbec dohromady? (Jeoffrey)

Gharr

Komediální seriál snažící se přiblížit divákovi vybrané vědecké teorie a postupy, které v rámci seriálu působí spíše jako rušivý efekt (diváka neznalého vědecké praxi budou nudit a zasvěcení jedinci si budou rvát vlasy hrůzou). Celé to pak připomíná snahu vládních představitelů něco vysvětlit. Jedinou skutečně reálnou věcí z vědeckého života je množství alkoholu v lednici představitelů (v realitě ovšem jedna lednice nestačí). ()

cesmine

Skvělý nápad, který mě v mnohém i obohatil, protože tenhle rádoby racionální over-thinking mi v lásce není vůbec cizí. Podle mě rozum totiž do lásky co mluvit má, i když je to, hádám, trochu unpopular opinion. Nicméně o mé liebeskummer tu dnes nejde. Jde tu o jednu z nejvtipnějších romantických komedií, jakou jsem za posledních pár měsíců viděla. Umí být cute a milá, inteligentní, vážná i ztřeštěná. Musím ocenit i moc fajn charaktery, i když jsou občas stereotypní (samozřejmě nechybí třeba lolitka-senpai) a všichni se drží svých dvou hlavních charakterových vlastností, což je prostě vždycky škoda. Hlavní dva intelektuálové - Himuro s Yukimurou jsou ale fakt k sežrání (hlavně culík Ayame) a přetočí i to největší klišé v něco přinejmenším úsměvného. Nechybí však zároveň ani vážné, ryze romantické momenty. Animace i hudba mi přišla roztomilá. Jsem vlastně více méně nadšená, ale od pěti hvězd mě přesto něco drží. A rozhodla jsem se vinu hodit na lehce zbytečnou a nesmyslnou kličku s insane manga creep-artistkou a hlavně na otravného science méďu. Jelikož se tak trochu považuji za science-type, tak mě ty méďovy vysvětlivky spíš otravovaly, ale docela by mě zajímalo, jestli někomu, kdo třeba nemá ani zdání o matice, jeho vysvětlení prvočísel pomohlo. ()