Oši ga Budókan ittekuretara šinu

• Japonsko Oshi ga Budōkan ittekuretara shinu (viac)

Starletka

Stejně tak jako zombie lolitky si hrály na komedii, ale ve výsledku z toho vylezla uspávající idol nuda s jedním vtipem, tady si zase hrajeme na GL, ale místo na lásku jedné dívky ke druhé se mnohem více zaměřujeme na svět fanoušků jako takový (který je mi na rozdíl od toho prvního na oceány vzdálený) a já se tak nejen nudím, ale ještě se tak nějak cítím podvedeně. Jako čiré idol anime je to nejspíš fajn, jako GL mi těch pár drobounkých náznaků sem tam nestačí, humor tam na rozdíl od kolegy taky nevidím a ani postavy mi nejsou zrovna dvakrát sympatické (Eripiyo je možná sama o sobě originální postava, ale ta její obsese dokáže být dost otravná až na hranu snesitelnosti a hlavně která slečna jinak orientovaná by si vybrala Mainu, když si může vybrat Maki?). 6/10 ()

q66

V podstatě jde o "subkultura si o sobě uvědomí, že je vlastně tak trochu stupidní, a udělá o tom seriál"... což může být buď samolibý bullshit, nebo, v tom lepším případě, a i v tomto případě, jemně observační a sebereflexní komedie založená hlavně na situačním humoru. A funguje to velmi dobře - z celého idol fandomu si dělá prdel, ale nikoho nezesměšňuje, ani to není protivné jak anime komedie často bývají, postavy též dobré (dát do čela Eripiyo místo nějakého tlustého otaku může někomu připadat jako trochu vyhýbání se problému, ale smysl to dává a yuri podtón je vždycky plus, kromě toho těch otaku je tu dost taky), a technická stránka je vysoce nadprůměrná, a to včetně režie, kterou má na starost ve většině případů kompetentní Yuusuke Yamamoto (NHK ni Youkoso!, Yama no Susume). Za mě zatím spokojenost, 3EP 8/10 ***** 12EP: nic se nemění, končím na 8/10 ()