Hósekišo Richard-ši no nazo kantei

• Japonsko 宝石商リチャード氏の謎鑑定 (viac)

AngelLucy

První polovina seriálu byla dost epizodická, průměrného charakteru. V druhé polovině se ale začal děj dostávat k jádru věci a vrátily se i postavy z předešlých případů či minulosti hlavních postav. Líbilo se mi, jak každý z drahých kamenů měl svoji historii a někdy dost vkusně zapadal do vývinu některých postav. Pomohl jim například v důležitých životních rozhodnutích, mohl být formou udobření s blízkými nebo i připomínkou na dobré časy apod. Jedna z hlavních postav, Richard, je profesionální klenotník, který měl dost zajímavý pohled na drahokamy - přišlo mi, jako kdyby je bral za vlastní osobnosti, jako něco živého, co by mělo být opečováváno a vlastněno jen lidmi s dobrými úmysly. Na začátku jsem neměla moc ráda černovlasého protagonistu Seigiho, protože mě v některých situacích přišel až iritativně neotesaný, naivní a nedůvtipný. Naštěstí se postupně přiučil novým pohledům na věc, a přišlo mi, že průběžně i dospěl v určitém slova smyslu. Musím říci, že jsem byla párkrát mile překvapena hřejivými scénami s rodinou, mezi protagonisty, ale i vedlejšími postavami a blízkými. Za mě zasloužené a pěkné 4 hvězdy. ()