James May: Náš člověk v... - Japonsku (2020) (séria)

Hej, Bime! (S01E04)

(epizóda)
  • Veľká Británia Hey Bim!
Veľká Británia, 2020, 51 min

Réžia:

Tom Whitter

James May (sprievodca)

James na své velkolepé výpravě ze severu na jih Japonska opouští rušné Tokio a vyráží do bývalého hlavního města, Kjóta. Po cestě se oddává svojí vášni pro motocykly, japonská auta a kulturu. Namaluje obraz hory Fudži, projede se po okruhu Suzuka, a dostane lekci hudby od gejši. Následně nastane čas okusit budoucnost, když si James nechá udělat prohlídku Kjóta od zmateného robotího průvodce. (Prime Video)

Marze

Když malý robůtek mluvil, smál jsem se podobně jako Bim. Večer s gejšou byl takový veselosmutný. Na základní škole jsem si představoval přelidněné Japonsko , že si ani nemáte večer dát kde karimatku na spaní, ale zdá se, že hornaté vnitrozemí je málo obydlené. ()

Frajer42

Jakožto nejlepší, nejváženější a nejúžasnější uživatel této databáze, musím s politováním konstatovat, že tento díl byl prozatím rozhodně nejslabší. V podstatě jedinou vtipnou pasáží byly ty taškařice s tím dementním robotím průvodcem, což, předpokládám, tvůrci zařadili na pořad dne jen díky nedostatku jiných záběrů. Naopak takové malování hory Fudži a následné hádání se se štábem, nudná návštěva gejši, či úvodní motorkářská seance - to vše bylo nezvykle nudné. Naštěstí je zde stále faktor James May, který dokáže dělat humor i z naprosto všedních situací. [70 %] ()

NiaWolf

Návštěva Kyota, o kterém se nedozvíte vůbec nic, za to se dozvíte, proč je tenhle seriál tak bídný. Většina času je totiž věnována dohadováním se James se Štábem a natahovací nikterak zajímavé scény. Sice jsou náznaky zajímavých témat (dřevěné spojovací prvky ve stavbách, sladkosti), ale to jsou opravdu náznaky (cca 5s scéna). Zůstává tedy jen malování hory Fuji, setkání s Gejšou, návštěva výrobce klavírů, trapný průvodcovský robot, masáž nohou a bojové umění. Asi zatím nejhorší díl ze všech. ()