James May: Náš člověk v... - Japonsku

(séria)
  • Veľká Británia Japan
Veľká Británia, 2020, 4 h 59 min (Minutáž: 47–52 min)

Réžia:

Tom Whitter

James May (sprievodca)

James May vyráží na nezapomenutelné dobrodružství napříč Japonskem. Od zamrzlého severu až po příjemně teplý jih. Seznámí se s místními, pochutná si na nudlích a pokusí se Zemi vycházejícího slunce skutečně porozumět. (Prime Video)

vyfuk

Nečekaný přírůstek do rodiny Amazon tvorby a rozvětvení vesmíru kolem Gran Tour, kdy May má zase něco vlastního. Jako největší otloukánek však jeho vedlejší show bývají ty nejzajímavější. Tato není výjimkou. Jednoduché nahlédnutí do japonské kultury trochu jiným směrem, hlavně okořeněný nějakým tím humore, který sedí a občas potěší. Nicméně neohromí. Nepůjde asi o nějaké přelomový kousek, který by přinesl nějakou osvětu, ale pro nadšence Maye nebo Japonska ideální volba to vidět trochu jinak. Pro mě jako polo laika zase pro změnu příjemné zpestření pohledu jak na něj, ta na Japonsko. Není moc co vytknout. ()

Kwaichi

Suchý anglický humor do Japonska dobre zapadol. Štáb sa snažil pre Jamesov program spestriť ako sa len dalo, prezentovali turistami menej opozerané stránky národa vychádzajúceho slnka. Počas 11 týzdňov natáčania mohli zachytiť aj zopár viac zaujímavých scén, ale James už má svoj vek. Aj keď James už Japonsko navštívil viackrát, miestami pôsobil strateno. Ale treba uznať, samuraj na bicykli, škola anime a chodidlová masáž nemali chybu. Jeho verný spoločník na cestách - Yujiro bol stelesnením perfektného sprievodcu. ()

Soweek

Toto není typický dokument, který kde uvidíte věci tak jak jsou. Ani to nejde nijak do hloubky a už vůbec se nedozvíte nic, co byste už o Japonsku nevěděli. James May prostě dostal zaplacený výlet po Japonsku s vlastním štábem a štědrým budgetem a prostě jezdí a poznává. Ale občas je to celkem sranda. ()

gazogazo

Byl to od Amazonu (nejistý) experiment? Vezmeme hvězdu končící éry automobilové show (kolegové budou mít taky šanci a na orangutanovo farmaření jsem celkem zvědav - ještě větší skok než k bedekru) a uvidíme jestli to sama utáhne a vydá to na sérii? Podle mě to vyšlo celkem dobře. Cestopisu trochu chybí nějaká celková vize, ale James May je sympatický Brit a nemá v hlavě nasráno. A tak vznikla uvolněná, pozitivní, svižná ale také nesoustředěná a ve střižně "zachraňovaná" (?) cesta Japonskem. ()

Forty-

V Japonsku som este stale nebol, tak som rad, ze mi to James aspon takto ukazal. Jeho prijemny prizvuk, suchy humor, klasicke hlasky, a zaujimava krajina z tohto robia prijemnu oddychovku. James urcite ukazal, ze vie robit aj ine veci okrem automobilovych serialov. OK, tak to by sme mali. A teraz by som bol rad, keby sme sa vsetci pekne vratili k tym autam, lebo je to proste o nieco zabavnejsie! ()