Van Der Valk

• Kanada Van Der Valk (viac)
Veľká Británia, (2020–2023), 13 h 20 min (Minutáž: 88–89 min)

Predloha:

Nicolas Freeling (kniha)

Marc Warren, Luke Allen-Gale, Elliot Barnes-Worrell, Darrell D'Silva, Emma Fielding, Mike Libanon, Maimie McCoy, Frieda Barnhard, Peter van Heeringen (viac)

Svojrázny komisár Van der Valk (Marc Warren) spoločne so svojím tímom vyšetruje vraždy, ktoré sa stali v uliciach Amsterdamu, hlavného mesta Holandska. (dixx)

Mamlas

1️⃣ Z první série budou nadšení zejména příznivci všestranně hyperkorektního obsahu, přesně tak, jak to má podle současných tabulek být. Mimo to se jedná o standardní, pomalou, obyčejnou a nepříliš zajímavou TV detektivku, která si tak zvolna plyne, aby ke konci nějakého lumpa chytli. ↘️ 20% ()

Morholt

Všechny tři případy jsou rozehrány zajímavě a spolehlivě dokáže zabavit i samotné rozplétání pozadí jednotlivých zločinů, ale kámen úrazu je v samotném vyřešení, které působí na můj vkus příliš překotně a kriminalisté se tu mění v elitní psychology. Mírný problém mám i s osobními linkami jednotlivých aktérů. Že byly jen naznačené by mi ani nevadilo, ale to by nesměly mít přímý vliv na samotné dění a to měly. Díky tomu jsem měl občas pocit, že se na to dívám tak od třetího dílu. Nicméně tohle všechno bledne ve Warrenově stínu. Ten chlap má prostě charisma a každé jeho sporé gesto jsem mu bezvýhradně žral. Navíc jeho detektiv není žádná troska zmítaná alkoholem, nebo excentrický vyšetřovatel, ale normální chlápek, který sice má nějaký stín na duši, ale to mu nebrání zajít na pivo, nebo hupsnout do postele s náhodnou známostí. A stejně tak mě bavil i zbytek týmu na čele s Maimie McCoy, která se mi líbila už v Mušketýrech a tady dokazuje, že to nebyla náhoda. Chemie mezi ní a Warrenem, byť je její postava lesba, tu prostě byla znát a člověk si chtě nechtě přeje, aby to tihle dva navzdory všemu dali dohromady. Celkově se sice nejedná o žádný zázrak a podobných minisérií najdete dvanáct do tuctu, ale já se na případnou další řadu s chutí podívám. 75% ()