Znepokojivý příběh o veteránovi, jenž se se šrapnelem v hlavě a amnézií vydává hledat svou ztracenou minulost, je vizuálně atraktivním dílem, které ve svém typicky avantgardně expresivním stylu natočil režisér Robert Florey. Spolutvůrcem fascinujících dynamických obrazů, které by se jeden po druhém daly zarámovat, byl přední hollywoodský kameraman John Alton. Svou pověstnou koncepční prací s tmou efektně postihnul temnotu mysli zmateného protagonisty, jenž ztratil krok s dobou. Levárna zpřítomňuje chaotický svět, ve kterém nikdo nikomu nevěří, všichni si vzájemně drží nůž u krku a každý se někoho bojí. Svět, ve kterém se před minulostí utíká do války a naopak. Univerzum rozpadnutých hodnot a ztracených ideálů, prohnilé a amorální, jehož je násilí na ženách přirozenou součástí a kde někdejší agresor je oslavovaným hrdinou dne. A kde sliby jsou chyby. (Noir Film Festival)

liquido26

Hlavním hrdinou je válečný veterán, který ztratil permanentně paměť a rozhodne se vydat do LA, v naději, že ho snad někdo pozná a řekne mu něco o jeho minulosti. Los Angeles asi není nijak velký město, protože ho lidi poznávají téměř na každým rohu, ale to, co se dozvídá není vůbec pěkný.... Parádní noir, kde je kromě zajímavého námětu a příběhu hlavně skvělá atmosféra a skvěle vystínované scény. ()

Slasher

Krimi na téma amnézie, který hodně dobře vypadá ve věci temných uliček, nóbl nočních podniků a neonových světel, ale je bohužel slabší po stránce postav a obsazení, nekoherentní, smolně zašmodrchaný - v podstatě tak okamžitě ztrácím paměť. #Noirvember ()

Flego

Noir s pútavou a prepracovanou kamerou rozpráva príbeh vojnového veterána, ktorý stratil pamäť. Vďaka logickým dieram nemôže film vyjsť z priemerných vôd. ()

honajz

Čekal jsem trochu víc. Noir to moc není, a hlavně mne štvaly všechny ty náhody. Já v LA byl, z jednoho konce města na druhý jedete přes hodinu, a tady chlápek vystoupí z vlaku a hned narazí na lidi, kteří ho znají? A hnedle za rohem na další holku? Ale no tak. Navíc mi vadilo, jak nelogicky se postavy chovaly, jak padouši, tak hlavní hrdina, a ostatně ani ten polda, který si chodil do domu hlavního mafiána jako na procházku, asi moc rozumu nepobral. Přišlo mi to žel takové z prstu vycucané. ()

Dale

Vizuálna stránka je naozaj výborná a neprehliadnuteľná, príbeh ale nie je príliš originálny a najväčšou slabinou filmu je John Payne, ktorý má celý čas ten istý výraz tváre, či je zmätený po strate pamäte alebo naštvaný so zbraňou v ruke. Tu jeho postavu mu proste neveríte a to je škoda. Ak by miesto tohto netalentovaného béčkara hral herec, ktorý vie hrať, mohol to byť kultový noir. ()

Topco

Vizuálna chuťovka! Toto nie je len štandardne skvelý Alton. Toto je jeho TOP 5 noirových kameramanských počinov a krásna ukážka jeho maľovania svetlom v tme. Interiérové lampičky, pouličné lampy, blikajúce neóny, nasvietenie tvárí, tieňovanie, monštruózne podhľady. Skvelé. A áno, veci typu - hrdina amneziak je v L.A. ani nie 5 minút a už ho na každom rohu niekto spoznáva - musíme proste týmto "malým" noirom tolerovať. http://filmnoirblog.blogspot.com/2019/04/the-crooked-way-1949.html ()