Topco

Priznám sa, že tomu stratenému noiru trošku držím kartu, ale zaslúži si to! Postava dievčatka Elsie ako i titulný psík Johnny (One-Eye) sú rozkošní a hoci kým všetky ďalšie vedľajšie postavy sú oproti nim nezaujímavé, nezabúdajme na sympaťáka Pata O´Briena, ktorý sa mi do noiru veľmi hodí (viď tiež Crack-Up). Pôvodom francúzsky režisér Robert Florey sa vizuálne priblížil k vycibrenej estetike svojho skoršieho Bčka - The Crooked Way, ale tento raz mu do dokonalosti chýbal John Alton. Ak si to zrátame: máme tu sympatického antihrdinu, milé a netradičné vedľajšie figúrky, skvelú atmosféru mesta a výbornú kameru s dobrými uhlami. A to som si vizuálnu stránku užil aj napriek zlej obrazovej kvalite. Teším sa, keď to bude raz zrekonštruované. Tak snáď raz na Noir Film Festivale :) ()

rivah

Když nový státní návladní obnoví vyšetřování, Cory obviní někdejšího druha Martina z nevyřešené vraždy. Martin se skrývá v opuštěném domě s holčičkou, dcerkou návladního a s jejím psíkem...Scénář je plochý v tomto zastaralém noiru směšujícím násilí a sentimentalitu. ()