Darwin's Game

• Japonsko ダーウィンズゲーム (viac)

Sudou Kaname je obyčejný dospívající kluk, který má obyčejné problémy a starosti. To všechno se ale změní v ten den, kdy mu přijde na mobil pozvánka do hry jménem „Darwin's Game“. Samozřejmě si řekne, že ji vyzkouší a následky na sebe nenechají dlouho čekat. Darwinova hra totiž není žádná obyčejná aplikace. Je to hra, ve které proti sobě bojují pomocí magických sil hráči v reálném světě. Je to hra, jejíž prohra vás bude stát život. Hra, která může skončit jen dvěma způsoby. Buď vaší výhrou nebo vaší smrtí. (topr harley)

DaweForeman

S tímhle počinem jsem jakž takž spokojen oproti manze. Jen je trochu škoda, že tohle nevyjde natolik napínavé jako ta manga, kde každé rozhodnutí je opravdu důležité a tok příběhu je trochu delší, než rychle fungující anime. Trochu mě překvapilo, že je jen 11 dílů, ale chápu, že tam kde příběh skončil nemělo smysl pokračovat, protože by to musely protáhnout na 24 dílnou sérii, což by mi osobně vůbec nevadilo. Bohužel mě zaskočily poslední záběry, kdy tam byl až příliš velký skok v čase příběhu, kde se vynechalo spoustu dalších věcí. Budu doufat, že to byla pouze nepovedená upotávka na to, co bude, než zpackaná časová osa. Ale teď obecně. I přes on můj komentář, je i toto do jisté míry napínavé, kdy obzvláště ona hra na život a na smrt není nikdy ohrané téma. Je tu spousta akce a taktizování. Gore by tu taky byl docela znát, pokud by to nebylo zcenzurované TV verzí a ukazuje se tu hodně negativních kvalit jednotlivých odpadů společnosti. Příběh jako takový se může zdát jednoduchý, kdy se to může jevit jako obdoba "Btooom", ale já už vím z mangy, že tohle je pouze úvod. Animace je povedená a po hudební stránce taky velice dobré. ()

Matej.Soukup

Je to sice natřískaná akce, kde prakticky v každém díle stříkají potoky krve nebo jde někomu o život, ale animace není oproti jiných seriálům podobného zaměření nejhorší a i souboje v rychlosti, ve kterých se střílí, sekají ruce neviditelnou čepelí nebo létá nad zemí na řetězech jsou dobře naanimované a není tam úplně hluché místo. Příběhově jde opět o kopii úspěšné mangy, takže je jasné, že po téhle stránce si to své příznivce taky najde. Není ale čas na nějaké seznámení se s postavami, celé to běží jen jaksi na pozadí té nadupané akce, a když už je tam klidnější místo, zejména Shuka to mnohdy dokáže některými momenty tak trochu odrovnat (představte si šestnáctiletou dívku, která bez nejmenšího zaváhání zabije skoro každého, kdo proti ní zvedne zbraň - kromě hlavního hrdiny a schizofrenní stydlivé dívky, za kterou zaskakuje v souboji mnohem nebezpečnější bratr -  ale zároveň momenty, kdy kolem ní zrovna nestříká krev, prokládá zejména vůči hlavnímu hrdinovi nasládlými dívčími řečmi). Zřejmě to patří k věku a autoři mangy i seriálu to chtěli přiblížit tak trochu i dívčímu publiku, ale upřímně, některé momenty jsou přeslazené a další už vyloženě na palici. Ale souhlasím i se závěrem komentáře TomX2 - pokud na tenhle žánr máte čas a náladu, Darwin's Game nebude úplně ztracený čas, i když má svoje mouchy... ()

Jeoffrey

Tak mám za sebou první prodlouženou (45 minut) episodu, která byla v tak zběsilém akčním tempu, že by z toho měli radost možná jen fanoušci nových Star Wars. Hrdinu vzali, flákli ho do všeho rovnýma nohama a pak už se jenom děly bláznivé věci v šíleném tempu. Takže jsem ani neměl čas se s hlavním hrdinou nějak sžít, nebo se alespoň trošku seznámit v nějakém normálním prostředí, díky čemuž k němu nemám absolutně žádný vztah. Také jsem se moc nedozvěděl o pravidlech hry, ale už jenom fakt, že je strašně jednoduché se do ní dostat, mi říká, že tady se v nejbližší době asi nějaký endgame konat nebude. Zkrátka bude tady nejspíš hodně dalších hráčů (budeme sbírat body) a já si nějak naivně myslím, že pro gradaci atmosféry je lepší, když je omezený počet z kterého vzejde jen jeden vítěz. Tedy ani nejsem nijak uchvácený atmosférou a tajemno a nadpřirozeno v téhle ne zrovna napínavé verzi to pro mě nezachrání. Po pravdě ani ta akce a animace nevypadá zrovna dvakrát kvalitně. Takže ani úchvatný vizuál a geniální souboje nebudou tím, co mě u seriálu udrží. Že by snad příběh? No nevypadá to na nic složitého, překvapivého a ani zlomového, po pravdě to na mě působí, že i nový Mortal Kombat má (v singlu) víc co nabídnout... No a abych čekal, jak dlouho vydrží hrdinovi jeho snaha nikoho nezabít ve hře, kde o nic jiného než o přežití nejde? Pokud na to přijde rychle, pak to bude jenom další laciná vyvražďovačka, kterou by ale měly ideálně potahat hodně slušné souboje (= lepší animace, žádná cenzura a celkově zajímavější, nebo alespoň chytřejší...), ale pokud mu to bude trvat kdo ví jak dlouho, pak to bude jen další utrpení s naivním hrdinou, kde jediné zajímavé bude, jak bez zabití dokáže své soupeře porazit (což může být zajímavé, ale i dost hloupé). Zkrátka pro Jeoffreyho jsem tam v prvním díle nic, proč bych měl pokračovat dál, nenašel. Přesto ale vím, že tohle bude některé z vás hodně bavit, protože je tu krev, násilí, hromada akce... Kdyby mi bylo 15, nebo kdybych si místo třeba výše zmíněného MK chtěl užívat nějakou tu kreslenou řezničinu jen tak pasivně, pak bych možná pokračoval, ale na tohle už unavený pán jako já nemá v roce 2020 čas. Drop po prvním díle a samozřejmě nehodnoceno. ()

TomX2

Hlúpa a bezduchá akcia, ktorá je našťastie celkom svižne animovaná, beží v stálom tempe, vždy sa v nej niečo deje a pritom nepôsobí príliš chaoticky, takže sa pri nej človek nemôže nudiť. Čo sa už ale za dobré považovať nedá je fakt, že sa tu kašle na akúsi logiku či fyziku (schopnosti postáv nemajú žiadne obmedzenia, zbrane majú 1000 nábojov munície a pokiaľ vám nehrozí životné nebezpečie, nie je nutné ich prebíjať, hrá sa dá údajne veľmi ľahko zohnať, no verejnosť nevie, že vôbec existuje, ľudia nezapojení do hry sú ovládaní game-masterom a ani samotný systém hry nie je bohvieako dobre premyslený), postavy sú šablónovité a nemajú žiadny hlbší vývoj alebo zaujímavejší charakter a sľubovaná krv či brutalita je len samoúčelná, pričom je vo veľkej časti zakrytá cenzúrou. Kvalitu seriálu neskutočne zráža dole hlavný zlosyn, ktorý je len stelesnením perverzného násilníka, nemá žiadny hlbší vývoj, charakter, motív, ideológiu, charizmu či nejakú charakteristickú ikonickú vlastnosť, sype len jednu vulgárnu hlášku za druhou, vyhráža sa, kričí, pričom mu je len nahodená nálepka "som násilník a vrah, odrežem ti všetky prsty na rukách a na nohách, zabijem ťa, ale keďže by to bolo nudné, tak ťa ešte trikrát pojebem" a to je tak všetko, čo sa o jeho postave dá povedať. Ak by bol antagonista zaujímavejší, tak by som si to jednoznačne aj viac užil, ale postava Wanga celý seriál podkopáva a vo finále mi akurát kazil zážitok. Ak by bol Darwin's Game o niečo originálnejší, chytrejší, obsahovo prepracovanejší a priniesol by do žánru niečo nové, možno by som si to užil aj viac a šlo by hovoriť o chválitebnom diele, ale koncept seriálu nie je zrovna najnovší a niektoré seriály ho využili lepšie, ako napríklad taký Denník budúcnosti (Mirai Nikki), ktorý je síce tiež len hlúpou nelogickou zábavou, ale pre zmenu bol vo viacerých smeroch zábavnejší a lepší. Na plánované pokračovanie sa aj celkom teším, ale rozhodne nemôžem povedať, že sa jedná o nejako vysoko prepracovaný, kvalitný dobrý seriál. Je to proste len hlúpa zábavka a ak má človek dostatok času a trpezlivosti na podobne primitívne seriály, Darwinovou hrou si nič nepokazí (ale predsa by som len radšej siahol na Future Diary alebo spomínaný Btooom!). ()