Utíkej, miláčku, utíkej

• USA Run Sweetheart Run

Po večeři s klientem začne být matka samoživitelka (Ella Balinska) pronásledována monstrózním a zdánlivě nezastavitelným útočníkem (Pilou Asbæk) v děsivém a temném thrilleru. (Prime Video)

oveckaoa

Nápad dobrý zpracování tragické. Ženská dělá sekretářku jednou jí šéf řekne, že domluvila 2 schůzky místo jedné a na dvě nejde tak, že ať tu jednu  zruší nebo na tu druhou jde ona místo něho jelikož to je stejně jedno ten chlap se o práci bavit nechce tak ona tam jde.  Tak  tam jde pak si chce s ním vrznout akorát on je to upír a chce ji zabít tak ji celý film honí, aby to měl usnadněné ona menstruuje a on si ji podle toho hledá. Bohužel na to kolik je tam vražd (zhruba 11 aj s jeho ) tak gore je zde pouze jedna utrhnutá hlava ženská taky moc rozumu nemá tak, že s ním v jedné scéně i tančí a její přerod na konci v Buffy zabíječku upírů je spíše trapný. Na konci zde máme i jakési feministické hnutí co loví mužské upíry. 40 procent spíše jednohubka na zabití času, když nemáte do čeho píchnout. ()

Machaut odpad!

Totální instatní blbost bez špetky nápadu. Na efekty asi nebyly peníze, protože kdykoliv se děje něco nadpřirozeného, tak kamera snímá jen obličej hrdinky. Po shlédnutí tohoto filmu si mám akorát chuť koupit krabičku tampónů, i když jsem muž, nicméně podprahová reklama na tampóny na mě zabrala dokonale. Čistý odpad. ()

silentname

"Run Sweetheart Run" sa síce ku koncu zmení na čisto feministický film, ktorý to už ani nijakým spôsobom nezakrýva, no aspoň to nešlo cestou ako "Black Christmasa je to vo výsledku celkom stráviteľné. Možno aj z toho titulu, že film je celkom dobrá zábava. A Pilou Asbæk si užíva každú jednu scénku, v ktorej môže ukázať svoj šarm. Sú tu veci, ktoré mi nie sú úplne jasné, ako prečo má občas potrebu ukázať nám ako divákom, že nejakú scénku neuvidíme, alebo proste pokynie kamere, aby ho nesledovala, alebo sa otočila inam a podobne. Zvláštna technika, ktorá nebola vôbec pre to, aby naratív fungoval potrebná. Oceňujem ale, že film nie je stupídny, nesnaží sa vykresliť všetkých mužov ako svine a zachováva si určitú dôstojnosť, ktoré z neho robia celkom pohodovú oddychovku. A okrem toho to má aj celkom dobrú atmosféru a vie to držať napätie. Takže na jedno pozretie okey, znovu by som sa k tomu nevrátil... ale nepokazilo mi to filmový deň. Hodnotenie: C+ ()

LukeSharp

ANO!! Všichni chlapi jsme tupé, násilnické, šovinistické prasata, které neumí nic jiného, než oplzle dotírat na ženy a čekat až jim někde za rohem budeme moct rozbít držku a znásilnit. Děkuji tvůrcům za osvětu a že mi konečně otevřeli oči. Ihned jsem se objednal na kastraci, která mě ve společnosti zařadí na potřebné místo a již nebudu pouze slintající a upocenej úchyl, honící za rohem kdykoliv, když uvidím ženu. Ella Balinska má buď extrémní smůlu na výběr rolí nebo by měla urychleně změnit agenta, než bude její kariéra ještě více v prdeli. ()

Marceloo

Po tom, čo svojmu šéfovi dohodne dve schôdzky v rovnaký čas, je Cherie nútená zúčastniť sa jednej z nich. Má sa stretnúť s vplyvným klientom menom Ethan. Ich stretnutie sa skončí dobre a padnú si do oka, lenže po príchode do Ethanovho domu na Cherie zbesilo zaútočí. Tá z domu utečie, ale Ethan jej je stále v pätách. Čaká ju nočný útek pred šialeným maniakom. - Námet nie je vôbec zlý, ale prevedenie je kvôli hardcore feministickému podtónu nehorázne odpudzujúce. To, že ženy každý mesiac krvácajú, je určite nepríjemné, ale predhadzovať to pred oči v každej druhej scéne a stavať na tom celý dej, s tým táto režisérka na poli hororu určite neprerazí. Ella Balinska ma svojím hereckým výkonom zaujala už v tohtoročnom Resident Evil a tu tiež hrá s prehladom, pričom hlavný záporák za ňou nezaostáva a ich strety pôsobia chladne. Celkovo mi ale film prišiel nevyrovnaný, a aj keď je jasné, čo ním režisérka chcela povedať, zvolená forma nedokáže dostatočne zaujať. BlumHouse opäť podporil horor, ktorý uprednostňuje woke agendu pred pravou hororovou zábavou, ale to je u nich v posledných rokoch klasika. ()

• Natáčalo sa v Los Angeles od februára 2019. (Arsenal83)
  • Shana Feste založila film na svojich reálnych skúsenostiach, keď sa stala obeťou traumatizujúceho rande a sexuálneho útoku. (Arsenal83)