The Banishing

Ve 30. letech 20. století se mladý reverend, jeho žena a dcera přestěhovali do panství s děsivým tajemstvím. The Banishing vypráví příběh nejstrašidelnějšího domu v Anglii. (JasonCZ)

J*A*S*M

Bohužel extrémně mrtvolná staromódní duchařina, jejíž nezáživnost mě až šokovala. Christophera Smithe mám totiž docela rád, považuju ho za nedoceněného autora malých žánrovek, s kterými zatím nedokázal úplně udělal díru do světa, ale za pozornost fanoušků jeho filmy vždycky stály. The Banishing tedy ale poměrně výrazně zklamal. Je to sice pěkně natočené - z hlediska kamery a výpravy, ale nezvládlo to ve mně vzbudit ani kapku zájmu. ()

TheEvilTwin

Zív. Anglie přišla s haunted hausem, který nevybočuje snad ničím kromě schopnosti uspat diváka. Pobožná rodina se nastěhuje do domu, straší tam, manžel ženě nevěří, místní blázen o tom ví a pomůže jim.... no klasika, která je v každém podobném béčku. Co se povedlo je šikovná technická a vizuální stránka domu, staré Anglie a historické zasazení plus 2 ucházející lekačky, ale čekat hodinu, než se ve filmu něco stane, to je na mě moc. Finále mě už ve výsledku ani nezajímalo, ačkoliv zrovna tam měli tvůrci snahu film zachránit. Film obecně schytává spíše hejt (imdb 4.5/10) a vlastně se tomu ani nedivím. ()

ricci.s

Nie najhoršie, ale čakal som to predsa len o niečo svižnejšie, akčnejšie a predovšetkým zábavnejšie. Nejaké to kúzlo film má, starodávny a strašidelný domček pohrávajúci sa s mysľou hlavných hrdinov dokáže svojou atmosférou celkom zaujať, ale desivé to veľmi nie je a trochu sklamal aj nevýrazný záver. Technicky či herecky je to obstojné a zatiaľ čo množstvo duchárskych hororov (najmä z Ázie) kritizujem za to, že tlačia na pílu až príliš, následkom čoho ich "šoky" strácajú účinok, v tomto horore platí pravý opak. Najväčší problém bol u mňa ten, že som mal pocit, že je film ešte o pol hodiny dlhší. ()

darkrobyk

Po delší době duchařský horor, který se mi líbil. Žádní vlasatí bubáci a současná otřepaná klišé. Navíc celý film je příjemně tajemný a má napínavou atmosféru. Sídlo jako z černého románu je plné místností, z nichž některé jsou pro jistotu uzavřené, chodby, schodiště a v podzemí rozsáhlý labyrint skrývající ledacos. Mladá žena Marianne s dcerou Adelaide se přistěhuje ke svému muži, jenž je pastorem, do starobylého domu, který stojí na základech starého kláštera. Mniši, kteří zde žili, se dopustili ohavnosti (no, asi jich bylo více), tudíž dům je nyní prokletý a vybírá si daň. Matku s dcerou začnou pronásledovat vidiny a halucinace. Když se rozhodne, že odtud odejdou, zakročí biskup, který jim zde pobyt zařídil. Kvůli tajemství, jež s Marianne sdílí, rozhodne se žena nakonec přijít záhadám na kloub. Do toho pak přijde velká rána..... Já mám tyhle filmy rád, ale chápu, že cílí opět spíše na menšinové publikum. Psychologické drama v hávu gotického románu s otevřeným koncem, jehož pokračování by mě zajímalo. Snad jen bych připomenul, že Německo bylo nacistické, nikoliv fašistické, jak je zde mylně prezentováno. A leckdo si možná vzpomene na Chelčického výrok o neodporování zlu (zlem), jelikož to je zde jedna z myšlenek. A pak...ta zrcadla... ()

*CARNIFEX*

Príbehovo nemám žiadne výhrady. Z tohto pohľadu musím povedať že je to ďaleko premyslenejšie než iné tuctové záležitosti v rámci žánru. Lenže keď príde na prvky, ktoré by samotný snímok mali odraziť do lepších hodnôt, je to akési mdlé, nevýrazné, čo spôsobila najmä zbytočne dlhá stopáž, kedy je akosi všetko hororovo podstatné - “ďaleko od seba”. Z celkového hľadiska mi ale tých 40% príde dosť krutých. Je to skutočne tak medzi dva-3, no niekde na úrovni medzi 50-55%. Keby je záver výraznejší, dal by som tretiu. Lenže ten je žalostne odfláknutý, a tak nemám dôvod prekročiť svoje tradičné hodnotenie .. ()