Lucy má děťátko

• USA False Positive

Po měsících neúspěšných pokusů o otěhotnění Lucy (Ilana Glazer) a Adrian (Justin Theroux) konečně najdou svého vysněného lékaře pro léčbu neplodnosti, impozantního doktora Hindla (Pierce Brosnan). Po otěhotnění si však Lucy začne na okouzlujícím Hindlovi všímat něčeho zlověstného a rozhodne se odhalit znepokojivou pravdu o něm i o svém "porodním příběhu". Jako by otěhotnět nebylo už tak dost komplikované.... (HBO Max)

Ivoshek

První dvě třetiny mne bavily a čekal jsem, co z toho se vyklube - je magor? Je to spiknutí? Je doktor satan? . V poslední se z toho vyklubala hrozná píčovina, za kterou by se měl zejména scenárista stydět. Jinak i kdyby ten film byl dobrej, což nebyl, už nikdy nechci vidět tuhle nehezkou herečku. Nikdy. ()

corpsy

Podradný podpultový kaviár, pokropený feministickým citrónom. A podobne aj tunajší distribútor myslel, že názvom filmu bude apelovať na legendu žánru. Prvá polovica, resp. tá pred tehotenstvom, ešte pôsobí ako niečo, z čoho sa môže vyvinúť slušná žánrovka, ale ten zvyšok už vyzerá ako celkom z iného sveta, pričom záverečná desaťminútovka tomu dáva finálny slap. ()

Adramelech

Film je charakterizovaný jako horor, tak jsem si jej pustil. Názvem mi připomenul slavné filmové dílo Rosemary má děťátko. Ještě mi v mysli vytanula anglická dětská říkanka Mary had a little lamb – první slova zaznamená na fonograf; postupně se technika zdokonalila a my se teď těšíme dobrodiní zvukového filmu. Zkrátka chci říci, že jsem díky těmto asociacím byl vstřícně naladěný. – Na začátku filmu hlavní hrdinka řeší problém: nemůže otěhotnět. Chápu ji. Děti jsou zapotřebí, neboť kdyby žádné nebyly, kdo by v budoucnu platil daně? Žena se poradí s gynekologem, úspěšně počne, a sice rovnou trojčata. Čekal bych, že její manžel po té zprávě zděšením omdlí, ale to on ne. Hororový děj se rozjede po jiné koleji. Kudy, to zde nechci prozrazovat. Filmoví tvůrci se v tomto případě snaží spíše o budování atmosféry než o to, aby děj nějak kvapil kupředu. Jejich dílo mě nedokázalo příliš zaujmout. Vlastně to většinou byla docela nuda. ()

J*A*S*M

A24 tentokrát střelilo vedle. Technicky sice precizní řemeslo a Pierce Brosnan má v roli charismatického, ale znepokojivého doktora potenciál, ale pro mě to nefungovalo v podstatě vůbec. Film, který se prezentoval jako moderní variace a duchovní nástupce Rosemary má děťátko, je ve výsledku bohužel nudnej blábol s extrémně otravnou hlavní hrdinkou, jejíž paranodiní obavy mi byly víceméně úplně ukradené. V závěru už mi to přišlo vyloženě jako cringefest s nejbanálnějším možným rozuzlením. ()

Eliott

Kolektivní hodnocení tohoto filmu zhruba odpovídá filmovým kvalitám. Ucouraný a zoufale pomalý vývoj na začátku sice mírně vyžehlila finální krvavá scéna, ale rozuzlení zápletky vyznělo celkem banálně a rozhodně mne vývoj filmu nijak nepřekvapil. Bylo by fajn, kdyby režie příště trochu zatlačila na pilu. Pak bych si mohl alespoň něco pochvalovat. V tomto případě to však byla spíše jen ztráta času a rozhodně mne tento snímek nedokázala pořádně zaujmout. Film byl totiž zhruba o 30 minut delší, než bylo zapotřebí a ač to nebylo lehké rozhodování, nakonec dávám slabších 50%. PS: Za vyhození těch spratků z okna jsem na chvíli zvažoval 3*, ale jednak to byl pouhý sen a hlavně si to film skutečně nezaslouží. ()