Šachový veľmajster Peter Sanderson (CHRISTOPHER LAMBERT) je jedným z najlepších hráčov na svete. Počas posledného zápasu na turnaji, kde chce obhájiť svoj titul majstra sveta, sa však začnú diať záhadné veci. Niekto totiž jeho hru hrá o krok vopred, nie však na šachovnici s figúrkami. Jeho šialená vražedná hra sa totiž odohráva v realite a figúrkami sú mŕtve mladé ženy. Kapitán Frank Sedman (TOM SKERRITT) a detektív Andy Wagner (DANIEL BALDWIN) začínajú sériové vraždy vyšetrovať a všetky stopy vedú k Sandersonovi. Psychiatrička Kathy Sheppardová (DIANE LANEOVÁ), ktorá Petra dobre pozná, tvrdí, že nie je páchateľom. Telefonicky ho totiž kontaktuje vrah, ktorý ho vyzve na šachový súboj. Každý Petrov chybný ťah však znamená smrť niekoho nevinného. Vraždy pokračujú a policajní vyšetrovatelia sa musia rozhodnúť, či je Sanderson zabijak, alebo je aj on len figúrkou v hre kohosi iného. A Peter Sanderson sa rozhodne konať odhaliť tajomného vraha a očistiť tak svoje meno... (oficiálny text distribútora)

Campbell

Tak tohle se mi líbilo, LAmbert mě znova překvapuje a je vidět že mu tyhle(Vraždy podle jidáše)role dokonale sedí, a navíc je to sympaťák, režisér sice neudělal moc originální film, ale rozhodně baví, vraha jsem netipl moc dobře. Baldwin je jako vždy sympaťák, a na celý film se prostě dobře kouká. ZA mě dobré. ()

alpeew

Christopher Lambert, jakožto šachový velmistr Peter Sanderson, se v hitchcockovsky laděném thrilleru stává pěšcem v osudově rozehrané partii, jejíž pravidla určuje sériový vrah mladých žen. A zde, nejen v šachu, platí, že osudové chyby mají osudový dopad. Jste-li rozumu mdlejšího a dokážete neuhádnout vraha hned v první třetině filmu, budete se u filmu slušně bavit. V opačném případě si přinejmenším užijete jeden z posledních Lambertových dobrých hereckých výkonů. ()

Jara.Cimrman.jr

"Detektiv Wagner? Promiňte, ale položte telefon a vraťte se k vyhledávacímu zařízení. Kdybych chtěl hrát s nějakým imbecilem, zavolal bych rovnou vám." Šachy jsou můj život - nejraději útočím na koni skokem přes věž přímo na královnu. Ovšem nabídku zahrát si telefonickou partii s ženskými mrtvolami bych určitě neodmítl stejně jako velmistr Sanderson. Mě to zkrátka bavilo, neboť asistence policistů Sedmana a Wagnera byla roztomilá a saunování s psycholožkou Kathy si kdykoli zopakuju. Takhle se zkrátka mají hrát šachy, což berte jako kvalifikovaný pohled člověka, který jen velmi matně tuší, proč není střelec při hře ozbrojen. ()

Lacike

Bohuzial to musim napisat znova. Ani nostalgia nezachrani tento tuctovy nie prilis dobre napisany a predvidatelny thriller bez atmosfery. Je to skoda, lebo Christopher Lambert sa v tej dobe este snazil vo filmoch aj hrat, ale uz sa mu pomaly blizilo obdobie totalnej zumpy do ktorej zanedlho nadobro spadol a nikdy sa z nej nedostal. 5/10. ()

Knor

Úvodní černobílá scéna mě hodně navnadila a vypadalo to hodně hodně zajímavě, ale bohužel bylo to to jediné co bylo na filmu zajímavé. Další hodinu a půl jsme musel snášet tucty zdlouhavých dialogů a kýbl nudy s lehce předvídatelným dějem. Vraždy byly jedna jako druhá, takže taky nic zajímavého bez špetky napětí. Jediné co mě kromě té úvodní scény potěšilo byla smrt D. Baldwina, protože ten byl opravdu na zabití. Kriminální thrillery mám moc rád, ale tohle bylo velké zklamání. ()

• Film se původně měl natáčet v San Franciscu, ale producentům se zdálo, že tam je natáčení příliš drahé, tak film natočili ve Vancouveru. (Trajektt)