Jeho meno poznajú všetci, ale vysloviť si ho netrúfne nikto. Kultový hrdina všetkých strašidelných historiek, ktorého poznávacím znakom je zlovestný hák natretý medom a roj včiel. Stačí ho päťkrát vyvolať pred zrkadlom a on sa objaví - tentokrát v galérii moderného umenia. Mladý výtvarník Anthony má pocit, že jeho kariéra stagnuje a on potrebuje nový impulz, aby mohol pokračovať v tvorbe. Jedného dňa mu kamarát porozpráva tragický príbeh o tom, ako sa zrodil muž s hákom a prečo začal vraždiť. Anthony je tou legendou úplne fascinovaný a začne pátrať po ďalších okolnostiach. Jeho obrazy zrazu získavajú temný nádych a postupne sa na nich začína objavovať jediná tvár... (Forum Film SK)

Maximilianus

Taký klasický horor, s nejakou strašidelnou historkou a pre mňa trochu nepochopiteľnou a nedotiahnutou legendou candymanov. Nie úplne vysvetlili, ako sa kto stane Candymanom, prečo ten predchádyajúci Candyman prestane operovať a podobne, a ani neukázali kto a prečo porušil pakt. Prosto to bolo nedotiahnuté, a pritom to nebolo zlé a malo nádej byť aj lepšie. Len to by to tvorcovia nemohli odfláknuť. 5,8/10. ()

xxmurphyxx odpad!

Chcel som horor, dostal som nudnú rasistickú sračku bez nápadu, zato s tonou prijebaných kecov na adresu bielych o negrovi, čo sa snažil hrať na umelca do vtedy kým mu z toho nejeblo. Príbeh nezaujímavý a vcelku predvídateľný, napätie minimálne, nejaká tá vražda nech sa nepovie, herecké výkony buď jalové alebo extrémne preafektované, to sa týka najmä toho teplého negra, ten bol ozaj na lakeť, všetci bieli sú tu za svine od policajtov až po školáčky, ktoré sa tu mihnú v úplne nezmyslenej a zbytočnej scéne šikany ich čiernej spolužiačky, zrejme len preto aby sa navýšil bodycount lebo šak my bieli nemáme nič iné na starosti len negrom zle robiť, hudba nejaká bola, odkaz na blm na konci bol, takže všetko ako má byť a film spĺňa všetky plytké kritéria ktoré by človek čakal od filmu, ktorý natočí neger, hrajú v ňom negri a je určený primárne pre negrov. ()

gorerated odpad!

Hrozný hovno na který by se nikdo neměl už dívat. Je to opět jeden z těch filmů, který dnešní "houlywud" asi potřebuje. Tedy namířený především proti bílejm, a musí vyzdvihnout chudáky ebenové lidi. Už v půlce jsem měl nutkání to přetáčet, ale s velkým sebezapřením jsem to vydržel.  Film je doslova otravný a nudný. Při jeho sledování jsem chtěl sám umřít ubodaný včelami. Spíše než na horor, si film hraje na nutné tlačení černochů do popředí, opět vystavěných do role největších chudáčků v celém vesmíru a ještě dál. A v tom celém pomlouvání bílé rasy, se tak nějak zapomenulo na to, že jde vlastně o horor. Chápu že s hákem v ruce se asi nic extra než podřezávání nevymyslí... proboha... ale mohlo by v tom filmu taky být něco vidět. V celém filmu je opravdu jen JEDNA !! Scéna kdy jde něco málo vidět. Nechápu tady to hodnocení a stříkající reakce, ale asi to byl některých uživatelů první horor, a už jim přijde hrozně "gore" i jizva Harryho Pottera na čele.  Takže ke konci - JE TO SRAČKA !! vyhněte se tomu obloukem !! ()

jokino

Pre mňa osobne je originál z (99 %) skoro vždy lepší, než potom nejaký "zlátaninový" remake. A presne to sa stalo tu. Z môjho pohľadu absolútne nezaujímavý, až nudný a nezáživný, kde kamera bola pri "akcii" vždy niekde inde nasmerovaná, nemalo to tú správnu atmosféru, aj keď to bolo situované do súčastnosti, proste nič, čo pre mňa mal pôvodný film. Ani ten síce nebol až tak extra "výhrou", ale rozhodne určite lepší, než toto.. Škoda. ()

blondboss

Prevarený remake okázalej série, ktorá ma nenadchla ani atmosférou, ani dejovou líniou a tobôž nie vizuálnymi efektami. Podobných hororov som videl na mraky a jednoducho nefungujú. Celkovo sa čudujem, že o tak nezáživnej postavičke, akou je Candyman, niekto dokázal natočiť štyri snímky. Snáď toto bol ten posledný. Kvitujem jednu ozaj atmosferickú zapamätateľnú scénu na dámskom wecku, inak ale bieda. 40 % ()

Dejvecd

"That's when I saw the true face of fear." // Tak toto, je extrémne nedocenený film na ČSFD a zároveň to vlastne aj vypovedá o jednoduchosti dnešných divákov. Bohužiaľ pravda je taká, že dnešných divákov bavia hlúpe voloviny (Red Notice, Venom...) tým pádom nedokážu doceniť normálny a dobre natočený film. A tým tento film je. Mne osobne nejak extra nevadila celá priamočiarosť filmu, vlastne som to ani moc nevnímal a skôr som sa snažil sústrediť na zaujímavú dejovú líniu vypovedajúcu o správaní dnešnej spoločnosti. Film bol veľmi pekne natočený, s veľmi dobrými a krvavými akčnými scénami, ktorých tam našťastie nebolo až príliš veľa. Veľmi pekný film s dobrou atmosférou, hercami a skvelo natočenými sekvenciami. Len mi občas prišlo, že by to v niektorých momentoch išlo spraviť aj o dosť viac napínavejšie (tak, že vás to prešpikuje do morku kostí), ale inak super. Prosím viac takýchto filmov. 8/10 ()

J.Mayen

Překvapivě ne úplně tak špatný, ale co mě teda dost mrzelo a hodně štvalo, byla ta černošská agitka. Chápu že to je už se asi nikdy nezbavíme a donekonečně se jim budem tímhle ctím omlouvat, ale věta ‘ mají rádi co děláme, ale nemají rádi nás ‘ mě opravdu rozesmála. Co nám tím chtěl autor asi říci? To si snad může každý doplnit sám. ()

waltosin

Lepší by bylo si stoupnout před zrcadlo a rovnou se zastřelit než znova koukat na Candymana, byla by to určitě i větší zábava a ani bych nemusel jeho jméno řikat jak kokot pětrát za sebou:D 20% ()

Kushina

Nemám nic proti remaku z roku 92, i když spíše známější verze bloody Marry. Každopádně správný remake by měl přinést něco nového, co tu starou verzi zlepší. Tu vcelku zmatený příběh, hned při první scéně se ve filmu musí objevit 2 gayové tmavší pleti, aby film splňoval genderově-etnické nařízení. Fajn, to že si žena svého muže nevšimne nekrózy 50. stupně jeho ruky už je na pováženou. A konec? Masakr bez většího napětí a strachu, co z Candymana udělá tahák leda pro včelaře.  Na horor slabý, na remake taktéž. Beru to spíše jako zklamání. 45% ()

Nallymo odpad!

Čo čakať od čiernej režisérky. Ukážkový film rasizmu čiernych voči bielym....musia mať z nás riadny mindrák. ()

Tomko87

Ako čakal som že to bude poukazovať na afroamerické problémy, no že to úplne odstrčí hororvý prvok, to veru nie. Tak ako nový Halloween, tak aj Candyman priamo nadväzuje na prvý film a ostatné ignoruje. Lenže všetkým tým čím bol prvý film (u mňa) výborný, tu chýba. Menšie upozornenie. Kto sa teší na návrat Tonyho Todda, bude asi sakra sklamaný. ()

Anet21

⚪Inklúzia je sviňa. Lebo niekedy je jej v diele viac ako zmysluplného scenára. Ako v tomto prípade. Z pôvodného snímku si to berie aký-taký lore, ale naozaj iba v náznakoch, čo samé o sebe nie je problém, no ak autori chcú odkazovať na pôvodný film, ale potom robia to, čo tu, zdá sa mi tento spôsob poněkud nešťastným. ⚪K tomu, že sú všetci čierny, a mihne sa tu aj queer motív sa nevyjadrujem, dve hviezdičky len za naozaj krásnu formálnu stránku, prácu s kamerou a s vizuálom, nájazdy kamery, filtre, retrospektívne rozprávanie s papierovými bábkami, občas tá inovatívnosť záberu berie dych, až sa človek pýta, prečo je ten scénar tak mimo a prečo takúto kvalitnú kameru nemáme aj v našich filmoch. Celkovo ale, ak chcete hutnú atmosféru, pustite si radšej originál, aj keď už má svoj vek a niektoré zábery v ňom nezostarli dobre, stále má viac ,,dusna" ako tento moderný agitačný remake. Vlastne celkom zbytočný remake, čo divákovi vnucuje multi-kulti a hrá sa na artový horor - pričom artová kamera ešte snáď, no horor ťažko.⚪ ()

Súvisiace novinky

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku…

Candyman a Wonder Woman se odkládají

Candyman a Wonder Woman se odkládají

13.09.2020

Před pár dny jsme psali, že studio Warner Bros. vážně zvažovalo odsun svých dvou největších chystaných premiér – Wonder Woman 1984 a Duny. Nakonec došlo oficiálně k odsunu pouze WW84, a to na 23.…

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu…