Jeho meno poznajú všetci, ale vysloviť si ho netrúfne nikto. Kultový hrdina všetkých strašidelných historiek, ktorého poznávacím znakom je zlovestný hák natretý medom a roj včiel. Stačí ho päťkrát vyvolať pred zrkadlom a on sa objaví - tentokrát v galérii moderného umenia. Mladý výtvarník Anthony má pocit, že jeho kariéra stagnuje a on potrebuje nový impulz, aby mohol pokračovať v tvorbe. Jedného dňa mu kamarát porozpráva tragický príbeh o tom, ako sa zrodil muž s hákom a prečo začal vraždiť. Anthony je tou legendou úplne fascinovaný a začne pátrať po ďalších okolnostiach. Jeho obrazy zrazu získavajú temný nádych a postupne sa na nich začína objavovať jediná tvár... (Forum Film SK)

alchac odpad!

Nojávůl! Jak mě vůbec mohlo napadnout, že by libovolná ze současných zámořských přizdisráčsky „korektních“ filmových produkcí odolala rymejkovat libovolný „film noár“ jinak, než jako další barevně pře(z)vrácenou goebbelsovskou propagandu? Ovšem udělat z původně parádně děsivého mouřenína, co má všechny na háku (navíc v podání výtečně démonického Todda, který si zde žel jen velmi krátce štěkne), hodného strýčka Čokomikuláše, nevinnou oběť ubitou bílými poliši (podobnost s hystericky vyřvaně pokroucenou verzí skutečné postavy je samozřejmě čistě náhodná!), co to dává sežrat na medového Jánošíka pouze těm zgurveným bledým tvářím a ochránce utlačovaných čokomunardů před zlou, prolhanou a zákeřně vraždící policií (zde VÝLUČNĚ árijskou!), to už snad musí překračovat míru vkusu i nadprůměrně světonázorově vymytého kakaového neomarxisty. Noa jelikož pro samou agitaci na téma naprosto objektivní kritiky prokazatelně směroplatného utlačování (ba cíleného vyhlazování!) mírumilovných, kulturních, altruistických, pracovitých, obětavých, ani trochu krimošících, naprosto nefetujících a vůbec ňuňu černoušků ve zcela bezpečných ghettech (které jim tam zřejmě chodil po nocích posprejovávat a demolovat Kukluxklan) odporně privilegovanými bílými kreaturami na nějaké ty horory ve scénáři už samozřejmě příliš místa nezbylo, nezbývá mi než odejít se vyzvracet a nasraně spláchnout, neb proti tomuhle pokřiveně ideologickému svinstvu je Major Zeman naprosto historicky přesný dokumentární seriál. Vůbec poprvé vážně lituji, že se tu s hodnocením nedá jít do mínusu! ()

Sabrewulf odpad!

ULTIMÁTNĚ RASISTICKÝ HNUS. Takže Candyman je vlastně ve skutečnosti hodný a nevinný strýček George Floyd, kterého zabili zlí bílí policajti a slouží jakožto pomsta proti všem bělochům, kteří všechny ty nevinné chudáčky černoušky utlačují? Jako kurva vážně? Já nebudu detailně rozebírat tu okatou BLM agitku táhnoucí se celým filmem, nemám na to sílu, zaměřím se na něco jiného a z toho je mi zle ještě víc. Když jsem si po shlédnutí této zvrácenosti šel ověřit, že režie i scénář budou mít jistě na svědomí oni utlačovaní, co nevidím: Jeden ze scénáristů je rasistický pičus Jordánek Peele. No ty vole, to už je moc! A s tím právě souvisí to, nad čím se chci pozastavit. Jakto, že tento zvratek není v černé barvě (dvojsmysl heh)? Proč všichni velebí Peeleho rasistické blitky a jen mávnou rukou nad všemi těmi protibělošskými metaforami? Jak moc bezpáteřní musí divák být, aby tohle přehlížel?!!! On vámi pohrdá, nenávidí vás, vy to nevidíte? Jak dlouho mu za to budete tleskat a velebit ho, vy užiteční idioti? Je mi z vás zle! Jste jako LGBT sluníčka, tleskající Palestincům, aniž by si uvědomili, že ve skutečnosti na ně Palestinci plivou. Přestaňte se hrbit, proboha, nemáte žádnou hrdost? A i když tohle všechno odmyslím, stále zůstane hrozně nesympatický film z naprosto odpudivého prostředí snobských patlalů. ()

UhLee

(6,5/10). 10. Z nejočekávanějších filmů roku 2021. Nutno podotknout, že tento horor jsem vyhlížel už od jeho samotného oznámení. Vycházející hvězda Hollywoodu - Yahya Abdul - Mateen II spojí síly s nadějným režisérem Jordanem Peelem, který rád používá sociální témata, a to se ke Candymanovi přímo nabízí. Očekávání nebyla malá. Navíc jsem ze svého okolí slyšel, že Candyman je kultovní záležitost a měl bych se na něj podívat. Po shlédnutí "původního" Candymana jsem asi věděl, co očekávat a uvědomil si, že toto téma je pro Peela jako stvořené. Bohužel přišly první recenze a já začal být mírně skeptický. Modrá čísla nejsou nikdy povzbuzující. Světe div se, ale mi se to líbilo. Hodnotil bych to někde na úrovni původního Candymana, protože se určité klady a zápory navzájem vyruší. Novodobý Candyman je rozhodně nechutnější - některé scény tady byly opravdu kvalitní, ale divák by si zasloužil vidět jak Candyman vraždí. Mytologie byla na podobné úrovni jako v díle prvním a ten závěr se mi opět nelíbil jako u dílu prvního. Cením humor, který v původním filmu úplně chyběl. V tom novém mi zase chyběla hudba, která se na začátek skvěle uvedla, ale poté jsem nějaké tóny slyšel velmi zřídka. Stínové divadlo bych hodnotil jako to nejlepší, protože nás krásně uvedlo do děje a pomohlo pochopit některé věci. Nový Candyman tedy rozhodně nebyl zklamáním a ve výsledku se hezky svezl na vlně jeho o skoro 30 let staršího předchůdce. ()

Aargh odpad!

Black Lives Matter: The Movie. Točit horor byl až druhořadý plán, primárním cílem bylo učinit politické prohlášení na vlnách rasistické mytologie BLM, v USA nyní tak populární. Bělošské postavy jsou prezentovány výhradně jako svině, idioti nebo kurvy. Je absolutně nemyslitelné, aby takový film vznikl s obráceným rasovým zastoupením – už asi 50 let – ale takhle to najednou jde a libtardi tleskají... Film nefunguje ani jako artové sociální drama, kterým se snaží být, ani jako horor. Vraždy se dějí v neostrém záběru nebo úplně mimo něj, jako by se za ně film styděl. Nepředchází jim žádné napětí a "dramatické" momenty ze života progresivních snobů jsou k nevydržení. Film má jen hodinu a půl, ale zdálo se to jako věčnost. ()

sugythesugar

Za mňa veľmi príjemná hodina a pol. Z pôvodného Candymana si takmer nič nepamätám, ale Nia DeCosta dokázala krásne skĺbiť históriu tejto filmovej značky s aktuálnou tématikou policajnej brutality a rasizmu, ale neprehnala to a stále film funguje ako výživný horor. Všetko koherentne drží pohromade. Vyzdvihol by som aj krásne animované vsuvky, ktoré svojou kreativitou a výtvarnosťou skvele pasujú do celku. Do toho tu máme pár prekvapení, ktoré potešia aj náročnejších divákov a vo fungujúcej mytológii nerobia bordel. 7/10 ()

filmmovier

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec mi nedělalo problém jít výš. To je způsobeno zejména několika faktory - skvěle budovanou atmosférou a mytologií, vynikající návazností na jedničku, rozšíření původní městské legendy, fantasticky natočené scény vražd a vynikající flashbacky v podobě animace loutek a stínu - na tomto místě se hodí vyzdvihnout naprosto úžasné závěrečné titulky. Scházel mi tady sice Tony Todd, ale i na něj naštěstí dojde, stejně jako na legendární hudební tóny z jedničky, takže fanservis tu je a funguje skvěle. Na naprosto jedinečný a geniální originál nový Candyman samozřejmě nemá a nejedná se ani o natolik skvělý comeback, který předvedl před třemi lety Michael Myets, ale v rámci žánru je to skvělé. A když se odprostíte od originálu (nebo ho v lepším případě vůbec neznáte), budou výsledné dojmy ještě lepší. Jsou tam sice výplňová místa, navzdory stopáži film po celou dobu nešlape úplně perfektně, ale výsledné dojmy jsou velmi, velmi pozitivní a těším se na případný další díl. Do prvního dílu má verze 2021 sice daleko, a zhruba podobn kvalitativní výsledek jsem očekával, takže můžu doporučit. Ale v tomhle případě originál je opravdu originál. Modernizace pro 21. století je to ovšem navýsost přijatelná. 80%. ()

Johnny.ARN odpad!

Zase raz tolko zberačov, že som musel pridávať jas. Zas raz vymyslená píčovina, bez logiky, faktov, proste len aby bolo, že bieli sú zlí. ODPAD! ()

oveckaoa

Není to takový průser jak Slender Man v roce 2018 (ten měl, ale výhodu v tom, že to bylo něco o čem ještě horor nevznikl, když nepočítám ty céčkové záležitosti) , ale ani nic světoborného. Jediné vraždy co za něco stojí jsou ty na dámských záchodcích bohužel jich neukážou a konec je taky dobrý, ale nedává smysl jelikož ta ženská řekla Candyman 4krát a ten policajt jen jednou a umřel ten policajt navíc ta protičernošská agitka tam vůbec nepasuje. 40 procent těch 48 procent aktuálně je úlet 5 hvězdiček tomuhle dát je těžký úlet ()

BROKEN_

Fajn pokračování, které může působit na pár místech nudně, ale za mě je to lepší než napovídá zdejší hodnocení. Mladá režisérka Nia DaCosta má film slušně natočený a některé záběry jsou parádní, jako kdyby to natočil zkušený režisér. Yahya Abdul-Mateen II je v hlavní roli přesvědčivý a potvrzuje mi, že je to nadějný herec. Mladý Morpheus v Matrix 4 bude v jeho podání dobrý o tom nepochybuji. Filmu se sice nedaří vytvořit silnou atmosféru, ale má to pár světlých chvil, kdy se DaCoste podařilo vytvořit velmi dobrou scénu ( myslím tu po výstavišti ). Především chci pochválit celé finále. Strašně se mi líbí jak navazují na původní film, který důstojně rozšiřují. Ten závěrečný zvrat s jednou postavou jsem nečekal. Necelá hodina a půl mi utekla celkem rychle a přiznám se, i když to má nějaká hluchá místa a nemá to moc dobrou atmosféru ( není se tady čeho bát ), tak jsem si film překvapivě užil. Podle hodnocení jsem čekal průser. Nakonec se jedná o fajn pokračování původního filmu. P.S. Poslední scéna je TOP " Tell, everyone ". Tony Todd má vynikající hlas! 6/10 ()

Brain-D odpad!

Miluju původního Candymana a považuji ho za jeden z mých nejoblíbenějších hororů (top 10). Ale, co tohle bylo ? odpad! ()

Bad Guy odpad!

Candyman se snaží být pokračováním i rebootem zároveň, ale absolutně nic zde nefunguje. Připadalo mi to jako kdybych sledoval nějaký starý céčkový horor. Samé klišé, nic nečekaného... Dostali jsme leda tak nulové napětí, jelikož samotné postavy jsou nezajímavé a většinou se děje jen něco vedlejším postavám, které se tam vždy jen mihnou. Absolutně jsem se nudil a sledoval poprvé v historii hodinky, zda už se blíží konec filmu a rozhodně už to nikdy vidět znovu nechci. ()

drackula

Ak čakáte jednoduchú vyvražďovačku pre teenegerov, budete sklamaní. Tento film má dušu a nie je len obyčajným hororom. Je výpoveďou a správou o stave našej spoločnosti. 80% Cinemacity Aupark ()

Skeksis

Takže posolstvo filmu: v duchu chce každý černoch rozpárať hákom všetkých hnusných, hnusných, hnusných belochov. Vyslovene rasistický film. Už mi fakt lezie krkom počúvať o chúďatkách utláčaných černoškoch a zlých bielych kreténoch. Nedajbože, aby niekto natočil film o tom, akí sú niektorí černosi kreténi. Už len to, že je normálne, keď sami seba, aj bielych oslovujú neger/nigga, ale keby tak beloch oslovil černocha, tak už je to rasizmus, a oheň na streche. Nebola by som prekvapená, keby tento film financovala zločinecká organizácia Black Lives Matter (veď zdemolovali a vypálili veľké americké mestá). A ľudia im ešte na to dávajú peniaze. Ale to už je o inom... Nevidela som, že by tam Candyman zabil nejakého černocha. Som zvedavá, čo by urobil, keby 5x odriekal Candyman pred zrkadlom černoch. Dokonca aj tie dievčatá v škole na vécku - dievčina tmavej pleti prežila (ok, tá nič neodriekala, ale aj tak...) a áziatka predtým odišla. Opravte ma, ak sa mýlim, lebo znova to nemienim pozerať. V podstate to bola strašná blbosť, stále je tam pre mňa kopec nejasností, ale je to dobre natočené, aj zahrané. ()

navorski

Nesympatický posh umělec, který by pro slávu klidně vytvořil i růžový pomník KKK ve stylu pop-art, náhodně objevuje historii svého etnika a nechtěně se stává její součástí... Upřímnost a emocionální hloubka původního Candymana se snaží být přítomna, ale vcelku neúspěšně. Vše podstatné - a hlavně hezké - je v posledních deseti minutách filmu vč. závěrečných titulků.  Vše trýznivě banální a divácky nepříjemné tvoří zbytek. Ale kdo jsem, abych vznášel objektivní soudy. ()

Anet21

⚪Inklúzia je sviňa. Lebo niekedy je jej v diele viac ako zmysluplného scenára. Ako v tomto prípade. Z pôvodného snímku si to berie aký-taký lore, ale naozaj iba v náznakoch, čo samé o sebe nie je problém, no ak autori chcú odkazovať na pôvodný film, ale potom robia to, čo tu, zdá sa mi tento spôsob poněkud nešťastným. ⚪K tomu, že sú všetci čierny, a mihne sa tu aj queer motív sa nevyjadrujem, dve hviezdičky len za naozaj krásnu formálnu stránku, prácu s kamerou a s vizuálom, nájazdy kamery, filtre, retrospektívne rozprávanie s papierovými bábkami, občas tá inovatívnosť záberu berie dych, až sa človek pýta, prečo je ten scénar tak mimo a prečo takúto kvalitnú kameru nemáme aj v našich filmoch. Celkovo ale, ak chcete hutnú atmosféru, pustite si radšej originál, aj keď už má svoj vek a niektoré zábery v ňom nezostarli dobre, stále má viac ,,dusna" ako tento moderný agitačný remake. Vlastne celkom zbytočný remake, čo divákovi vnucuje multi-kulti a hrá sa na artový horor - pričom artová kamera ešte snáď, no horor ťažko.⚪ ()

jefff

Z nového Candymana mám hrozně smíšené pocity. Na jednu stranu se mi moderní způsob pojetí líbil - dobrá hudba, super kulisy, příběh i cool kamera. Ale zejména v první polovině mě štvala ta angažovanost a úplně mi nesedl herecký casting. Ve výsledku ale pořád dobrý moderní horor. ()

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Candyman a Wonder Woman se odkládají

Candyman a Wonder Woman se odkládají

13.09.2020

Před pár dny jsme psali, že studio Warner Bros. vážně zvažovalo odsun svých dvou největších chystaných premiér – Wonder Woman 1984 a Duny. Nakonec došlo oficiálně k odsunu pouze WW84, a to na 23.… (viac)

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)