Jeho meno poznajú všetci, ale vysloviť si ho netrúfne nikto. Kultový hrdina všetkých strašidelných historiek, ktorého poznávacím znakom je zlovestný hák natretý medom a roj včiel. Stačí ho päťkrát vyvolať pred zrkadlom a on sa objaví - tentokrát v galérii moderného umenia. Mladý výtvarník Anthony má pocit, že jeho kariéra stagnuje a on potrebuje nový impulz, aby mohol pokračovať v tvorbe. Jedného dňa mu kamarát porozpráva tragický príbeh o tom, ako sa zrodil muž s hákom a prečo začal vraždiť. Anthony je tou legendou úplne fascinovaný a začne pátrať po ďalších okolnostiach. Jeho obrazy zrazu získavajú temný nádych a postupne sa na nich začína objavovať jediná tvár... (Forum Film SK)

jefff

Z nového Candymana mám hrozně smíšené pocity. Na jednu stranu se mi moderní způsob pojetí líbil - dobrá hudba, super kulisy, příběh i cool kamera. Ale zejména v první polovině mě štvala ta angažovanost a úplně mi nesedl herecký casting. Ve výsledku ale pořád dobrý moderní horor. ()

blackkocour

Livča mi opět ukradl slova rovnou z úst, takže abych se neopakoval. Švihák a slaďouš Kendy, co ti vedle snickersky nakoleduje i zreznutý pendrek, a aby si život už neměl natolik v prdeli, naservíruje i homonis (aka Gejpes). Přijde mi že Peele má na víc, o mnoho na víc, ale jako horor přímo šitý na urban legends, kterým celkem holduji, dám asi mastný neslaný průjem, i když konec byl trochu přitažený za kudrliny. P.ES.; když se dívám na ty odpady, nejsem velký puritán černé masti na boty, ale dát nejnižší hodnocení co můžou bejt, jen kvůli vašim rasistickým komplexům, to je dost chabé. #podzimnisklizen [2022] ()

greath

Rukopis Jordana Peeleho jasne čitateľný a citelný. Cukríková práca s kamerou, hudbou a celkovým obrazom ako pri všetkých jeho filmoch a mne sa to veľmi páči. Stále vie vykúzliť napätie s mindfuck atmosférou. Hodnotenie za 3, keby som to videl v kine, tak by to bolo asi za 4. ()

xLIGHTx

Je smutné až desivé ako je film zasiahnutý Black lives matter a korektnosťou, ktorá filmu veľmi škodí a zráža ho nadol. Bieli ľudia sú tu v podstate klasicky opäť tí zlí, hlavne policajti, skrátka dosť veľký hejt a hecovanie voči bielym, zase. Z potenciálne zaujímavého filmu sa spravil (opäť) nástroj politicko-rasového boja, čo je dnes ale v móde, žiaľ. Ak v tomto ohľade človek prižmúri oko a pokúsi sa povzniesť nad tento hejterský sajrajt a štvanie proti belochom, tak ide o obstojné pokračovanie. Bez ochoty povzniesť sa nad túto psychózu odzrkadlenú vo filme je to nižšie hodnotenie. Inak cítiť kvalitu, dosť vysokú úroveň, asi imho lepšie ako prvý Candyman, len je to nadol sťahované spomenutou histériou a nepriateľskou agitáciou. Dosť to vyšlo so zneužitím obchodnej značky/známky Candyman-a. Čiže dva BLM politicko korektné háky, teda hviezdy (ale s vážnymi výhradami a otáznikmi a to som dal pôvodne štyri). Tí, ktorým neprekáža Peelovský hostilný postoj, tak pre tých za štyri. (*Azda afroamerická režisérka Nia DaCosta nebude mať ambíciu stať sa akousi novodobou pseudo Leni Riefenstahl hnutia BLM a Peela, uvidíme. Ale je to hnus, velebnosti. ;) ) ()

Soweek

Poctivá práce a moderně pojaté pokračování zbytečně sráží do kolen neustálé opakování a zdůrazňování, že za všechno v podstatě může bílý muž. ()

sedm.1

Remake Candymana je ukázkovým příkladem stavu současného hororového žánru, tedy naprosto ryzí pseudohororové sračky, která jedinou spojitost s výrazem ,,horor,, má akorát tak, že je to horor pro diváka vůbec sledovat. Tento filmový příspěvek je ovšem snad ještě o dost horší, než většina podobně vznikajících žánrových blamáží. V podstatě ve mně celý tento film nicméně především evokoval představu, že přesně jak nabubřele, nesympaticky, sebevědomě a arogantně se chovali veškeré postavy v tomto filmu, tak přesně tak nějak působí ve skutečnosti i samotní tvůrci tohoto snímku, na čele s paní/slečnou režisérkou, která se zřejmě též samozvaně pasovala na intelektuální budoucnost hororu, ve výsledku ale stejně jako postavy Candymana nemá na víc, než být dalším tuctovým, nevýrazným, otravným a zapomenutíhodným výplodem moderní společnosti, kdy si tito lidé hrají na něco, na co ani kurevsky zdaleka nemají, ale pár okolo nich podobných rádobyproroků je utvrzuje v pravém opaku, tedy v jejich výjimečnosti a přínosu v dané činnosti, v tomto konkrétním případě tedy pro filmový průmysl. Je to prostě doba na hovno. K filmu samotnému. Je to totální nuda k posrání, veškeré postavy, včetně jejich hereckých představitelů, jsou nezajímavý, nesympatický a otravný, zápletka je odporný žvást, utápějící se v sobě samotné zahleděnosti, naprosto bez tempa, bez výrazných momentů, bez napětí, bez atmosféry a sice s jednou fakt šťavnatou, krvavě efektní scénou, ale kvůli ní tu nebudu tvrdit, že jde o brutální nářez. Originál se přiznám, že neznám, porovnávat tudíž nemohu, nicméně přímo tato podívaná pro mě každopádně představuje absolutně nestravitelnou a nesnesitelnou podobu hororového filmu, který mi přinesl jen doslova do hajzlu spláchnutý čas, který jsem u něj strávil. ()

borec999

Candyman,Candyman,Candyman,Candyman,Candy... nie, radšej už stačilo. Pôjdem teraz asi trochu proti prúdu, ale mne sa nový Candyman príliš nepáčil a pôvodný z 1992 mi prišiel o dosť lepší (nie je to lipnutie na klasike, pôvodného som pozrel iba 3 dni pred novým). Dejovo nová verzia naväzuje na originál, ale úprimne, ak ste jednotku nevideli tak zas až tak o veľa neprídete. Ja som ju videl, a aj tak som v závere presne nepochopil o čo tvorcom išlo a čo nám chcú novým spracovaním povedať. Mal to byť horor? Alebo dráma o utlačovaní černochov belochmi (Peeleho rukopis v scenári)? Krvavý slasher? Alebo je postava Candymana iba metaforou a symbolom? Fakt netuším. V porovnaní s originálom citeľne chýba charizma Tonyho Todda (ktorý sa v závere na okamih mihne a svojim nezameniteľným hlasom prednesie posledné slová filmu),lepšia atmosféra,napätie a aj soundtrack Philipa Glassa, novodobý je totiž absolútne nevýrazný. Pochváliť sa dajú animované sekvencie, pár krvavých vrážd a možno hlavný herec Yahya Abdul Mateen II (aj keď na Todda žiaľbohu nesiaha). Celkovo ale pre mňa skôr ľahký podpriemer, ktorému som neprišiel na chuť a ktorý som akosi nepochopil... 40% ()

iXtr3m3

Chýbalo málo a mohlo to mať tri hviezdy. Bolo to však príliš skratkovité, príliš krátke, príliš v niektorých momentoch nelogické. Mordy by ušli, casting bol fajn, atmosféra v určitých momentoch tiež. Ale zostalo to na polceste resp. ja som od toho očakával omnoho viac. Namiesto zaujímavého nového stvárnenia žánru Urban Legend sme dostali maximálne moderné a korektné (rozumej multi-kulti, LGBTQ a etnoOK) dramatické spracovanie, ktoré ani jednu zo svojich zložiek nedokázalo posunúť ďalej ako ku slabšiemu priemeru. ()

Han22

Mě se příliš nelíbil ani originál, který mě přišel děsivý jako dítěti, ale v dospělosti to byl dost pomalý a nudný horor. Pokračování jsem neviděl a nová verze? Jako horor to nestojí za nic, samotný Candyman se objevuje jen zřídka a vraždí výhradně mimo záběry kamer a až na krátkou scénu na konci neuvidíte na obrazovce jedinou vraždu. Konec s psychopatem a "výrobou" nového Candymana je hovadina. Ještě mnohem větší svinstvo je rasisticko-policický subtext. White people poprvé zazní někde v 8 minutě, celý filmem prostupuje nenávist a opovržení černochů vůči bělochům. Ti jsou ukazováni jako šmejdi, co si zaslouží zemřít, policajti jsou doslova nadrženi na to zabíjet nevinné černochy. I Candyman v podstatě zabíjí jen bílé. Je to rasismus naruby, další film ve stylu "my vs. oni", což samozřejmě v dnešní BLM hysterii mělo v USA úspěch, protože si takový námět nedovolí nikdo kritizovat, aby nebyl označován za rasistu. Mě už se to vyloženě hnusí, jak musí černoši být v každém filmu, neustále křičí rasismus, neustále vyvolávají rasové boje a nenávist, jediné čeho tím dosahují že lidi co tohle nikdy neřešili kdo je bílý, žlutý a černý jich začínají mít plné zuby. Hvězdička za návaznost na původní sérii, jinak to nestojí za nic. ()

Wally

Čekal jsem víc. Ty vraždící scény ještě jakžtakž, ale zbytek kolem byl takový nijaký. Ještě možná ta historie kolem Candymana ušla... Tony Todd skoro nebyl vidět, škoda. 'Candyman, candyman, candyman, candyman...' 😉 ()

Arach.No

Pokračování po necelých třiceti letech tematicky navazuje na původního Candymana. Vizuálně originální, zručně natočený i zahraný hororový thriller, obsahující krásné jednoduše animované vsuvky, působivou hudbu (chvílemi odkazující na originální soundtrack Philipa Glasse) a několik pokývnutí směrem k autorovi předlohy. Bohužel, tam kde první film nechával na diváka působit atmosféru a chytře budoval mytologii za touto městskou legendou na pozadí nejen rasových vztahů, toto pokračovaní  místy až příliš tlačí na pilu. Původních myšlenek se drží, ale příliš je nerozvádí. Jen je divákovi opakovaně doslovně předkládá, aby náhodou někomu neuniklo poselství a postoj autorů k otázce rasových vztahů v západní společnosti. Tak jak už jsme na to zvyklí z předchozích hororů Jordana Peelea. Škoda, že film nemá v diváka větší důvěru, ve všech ostatních ohledech se jedná o důstojné pokračování jednoho z těch zajímavějších hororů 90. let. I tak má v každém případě cenu ho vidět, jak pro nesporně kvalitní rozpracování dnes už klasické hororové látky, tak protože se bezpochyby v následujících měsících stane součástí západní společenské debaty. ()

Corpsegrinder odpad!

Chápu že sociální komentář je nevyhnutelnej ale to co se originálu povedlo celkem nenásilně zakomponovat do příběhu je zde vosoleno na plný koule. Běloši tohle, běloši tamto, zlý běloši, šikanování černýho dítěte, fízlové střílej nevinný černochy atd., tohle si vážně můžou už strčit do prdele. Má to dobrou muziku ale pro tuhle propagandu je i hvězda až moc. ()

666Carnage

Baví mi, jak to bere v potaz první díl a nesnaží se to být jen obyčejná vykrádačka. Soustředí se to na problémy dnešní doby. Ano, sice se to točí hlavně okolo černé kultury a jejich problémů, ale není to nic špatného co by mi nějak kazilo dojem z filmu.  Super bylo, jak se Candyman objevoval a vraždil. Udržovat městské legendy a jejich strašáky v tomhle stylu není vůbec špatné. 75% ()

Přemek

"Hele, borci, jako pěkný to je, ale tenhle scénář o gentrifikaci černošskejch ghett prostě nikomu neprodáte, ty prachy se nemůžou vrátit zpátky, nikdy, jasný? Nikdo nepůjde na filmovej esej o tom, jak zlí běloši stavěj nový hezký baráky na místě těch vašich zpustošenejch. Ale co kdybyste tam vrazili nějaký monstrum? S hákem, třeba? Jako horor bych to už dokázal někomu prodat. Co?" ()

Asmodin

Slabší horor. Spíše než děs pocítíte lehké mrazení z rasistické diskriminace v USA. Velmi netradiční je užití loutkové stínohry, která vypráví tísnivý příběh boha Pomsty "Cukrouše" Candymana. ()

Sochorisko

Nápad, respektive námět samotného Candymana mi přišel super. Super odpočinkovej Horor movie, řikal jsem si. Musím říci, že bych použil vulgárnější slovo než zklamání neb zde se domrvilo všechno, co mohlo - člověk má pocit, že když už to začne být zajímavé a trochu napínavé, tak to najednou odpálí nějaký nesmysl a děj je zase na začátku. Rozkreslení příběhu do maleb, ok, zajímavé.. ale dá se s tím pracovat daleko lépe. Čili kolem a kolem... Byla to nuda se zajímavým nápadem/postavou. ()

Klajnik

Strašidelné to nebylo, některé scény jsou směšné (10 poldů naběhlo rozkopat jednoho černocha) a další potencionálně divácky vděčné momenty (školní záchody) si režisérka nechala proklouznout mezi prsty. Neni to dobrý horor ani nijak zvlášť pozoruhodný film... Je to ale dobrá kritika společnoských poměrů? Spíš ne. Záměr je příliš úzký. Avšak Candyman zde má být jakýmsi metafyzickým koncentrátem hněvu všech černochů, kteří byli během historie neprávem zlynčováni, upáleni, pověšeni či zastřeleni. Nelze úspěšně popírát, že na Afričanech bylo napácháno mnoho bezpráví a je fakt, že spousta duchařských příběhů pracuje s konceptem toho, že mrtví nenachází klidu, ale když mezi řádky čtu message: "Když se spojíte jako roj včel, nebudou mít šanci a konečně dostanou co si zaslouží!" tak mi to přijde poněkud úsměvné. Problém těchto elevated hororů bývá, že nejsou dost chytré, napínavé ani žánrově zábavné. ()

DavidHolub

Trailer mě zaujal, film příliš ne. Původní verzi Candymana jsem neviděl, ale dovolil bych si říct, i podle hodnocení, že bude lepší. Prvních cca 35 minut se nedělo vůbec nic, až potom se začal objevovat Candyman. No i když bylo to spíše, že někoho zabil a potom zase nějakou dobu jenom kecy. Ale, co musím pochválit byla scéna na záchodech, ta byla podle mě skvělá. ()

Jaroslaf

2 hvězdy dávám za slušnou hudbu, jinak snímek nestojí za řeč. Co mě pobouřilo, že je zde dokonce "politizováno" umění jako prostředek k vyjádření nelibosti nad útlakem Bílého muže. Ani jsem netušil, že Candyman je nejspíš film pro afroameričany. Taky lze zde nalézt jeden z nejzbytečnějších castingů v historii v podobě "teplého" Nathanna Stewarta Jaretta., známého především ze seriálu misfits. Objevil se na plátně asi na 5 minut. Zbytečný snímek. ()

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Candyman a Wonder Woman se odkládají

Candyman a Wonder Woman se odkládají

13.09.2020

Před pár dny jsme psali, že studio Warner Bros. vážně zvažovalo odsun svých dvou největších chystaných premiér – Wonder Woman 1984 a Duny. Nakonec došlo oficiálně k odsunu pouze WW84, a to na 23.… (viac)

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)