Opečovávaná dívka absolvuje rychlokurz přežití, protože se po útoku mutantů musí dostat na povrch, daleko od bezpečí svého podzemního domova. (Netflix)

slovan.mma odpad!

Spoiler alert! Netflix prerazil pomyselne dno žumpy a do animovaného seriálu ponúkaného deťom v detskej sekcii ponúkol tento odpad. To ze v rámci politickej korektnosti sú jej jediní dvaja kamaráti ehm afropostapokapsaprezivsi, to ma v prípade produkcie Netflixu neprekvapilo. No ale ze jej ten kakaový kamarát povedal, že ho teší jej sympatie, ale on je GAY... Tak to mi hlava neberie. Kde na to vôbec prišiel, keď tam sú sami mutanti a žiadni ďalší chlapci ktorým by sa pozeral na zadok. Milí rodičia. Dávajte si pozor co púšťate vlastným deťom, lebo sexualizovanie rozprávok a riešenie kultúrno-etickych problémov cez neposkvrnene mysle malých detí je tu. Potichu, plizivo a rovnako agresívne ako nacisticka ci komunistická propaganda. Pekne od malička masírovať. Ruším predplatné Netlfixu, toto bol posledný klinec do rakvy. ()

Víteček

Příjemné překvapení. Šel jsem do toho trochu s obavami, ale nakonec vůbec nelituji, že jsem se podíval. Je to zábavné, postavy jsou správně ujeté a sympatické a celý svět je bláznivý tím nejlepším možným způsobem. Zároveň je to krásně barevné, animace je taky na úrovni a dobře se to poslouchá po všech stránkách (obzvlášť hudba je hodně padnoucí a akční, ale i dabing a zvuky nezůstávají pozadu). Příběh taky dokáže zaujmout a myšlenka celé řady je hodně pozitivní, což rozhodně není na škodu. Těším se na další řadu. ()

Weminator

Wow, wow, wow!!! Neskutečná bomba, u které jsem se ani vteřinu nenudil. Od seriálu KIPO jsem nečekal absolutně nic. Zajímal mě jeho postapo svět, pro který mám slabost. A jsem moc rád, že jsem nic nečekal, protože jsem dostal absolutní nálož všeho! Nádherně barevný svět, plný úplně všeho! Počínaje skvělými hlavní hrdiny, perfektně vymyšlenými rasami (každé zvíře, představuje jinou rasu, se vším všudy!), úžasným soundtrackem, a krásným příběhem. Mám jen jediný problém a to stejný jako u seriálu The Witcher...a to, že neni víc dílů..:( ()

Krnac

7,5/10 Post apokalypsy pre deti väčšinou silno trpia na to že sa boja byť drsné a musia to doháňať príbehom a postavami, čomu není inak ani tu. ÚVOD DO DEJA: Svet bol v roku 2020 neznámym spôsobom zasiahnutý mutagenom, nevieme čo sa presne stalo s ľudstvom, vieme len že v New Yourku sa ľudia skryli do bunkrov prezívané burrow (nori), všetky fungujú ako sebestačné mesto aj so školami a labákmi. Po 200 rokoch dievča menom Kipo spadne do vodné toku ktorý ju vyplavý do ruin rozpadajúceho sa New Yourku. KONIEC ÚVODU. Príbeh sa ukázal ako dobrý len pomaly dávkovaný, a príbeh postáv mohol byť jasnejší a odhalený alebo aspoň naznačený o niečo skôr ale ak vás zabaví akcia rýchlo si seriál začne držať naozaj dobré tempo. Téma seriálu je jasná, vojna je zbytočná, snažte sa s ľuďmi spriateliť, čo môže znieť otravne ale tu to prekvapivo dobre fungovalo a dávalo zmysel (teda postupom času začalo dávať). Narovinu svet aj keď pekný na môj vkus málo kreatívny, väčšinou sú to len zvieratá čo vedia rozprávať, je tu málo naozaj kreatívnych mutantov. Ale prekvapivo som sa bavil, tempo od niakej 5. epizódy je výborné a ťahá vás to pozerať dokonca keďže každú epizódu sa niečo rieši, možno niekomu Kipo príde naivná a tvrdohlavá ale vo výsledku som sa bavil ako vždy dokázala nájsť prakticky nemožné riešenie niekoho sporu. ()

JamesSi

První série dobrá, druhá zatím za mě o trochu horší. Grafický styl je pěkný, jen ta animace je občas trochu strnulá. Zvláště v druhé sérii. Odkazy na klasicismus v oblecích záporáka je fajn. Občas zde jsou dost originální věci - např.: vlčí smečka žijící ve staré hvězdárně, což za mě byla asi nejlepší epizoda. Ještě jsem druhou část nedokoukal, ale přijde mi občas, že si tvůrci nejsou jistí, co chtějí říct. Asi nejdivnější věc za mě je to, že víceméně ukazují jako normální rozhodnutí rodičů KIPO dělat na svém dítěti vědecké experimenty. Na jednu stranu ukazuje, že to bylo nebezpečné a od nich docela riskantní, ale zároveň s tím postavy - ani Kipo samotná nemá problém. Intra jsou fajn. Je trochu vtipný, že si lidi stěžujou, že jedna z postav je gay. Ve zkratce - je to zmíněno asi ve 3 epizodách z 18ti a dohromady narážky na to by vydali asi jen na 30 sekund. Důležitější je, že vám na postavách celkem dost záleží a znáte jejich osobnosti, které jsou nezávislé na tom - jaké rasy, pohlaví apod. postavy jsou. Rozhodně nejde jen o pokus nahrát "token points" - tvůrci se v hlavním případě snaží odvyprávět příběh. Na reprezentaci záleží a je zvlášť dobré, když ji dokážeme mít, aniž by tvůrci museli vykřičet do světa, jak skvělí jsou a mluvili k divákům jako k pětiletým. Zatím jsem s tím celkem spokojený - zbývá mi 2 epizody do konce 2. řady, ale druhá řada mi přijde o něco horší. Možná je to i tím, že jsem původně nečekal, že první řada bude celkem dobrá. EDIT2: Zatím viděna půlka 3. řady a stále mi přijde, že to nikdy nepřekonalo řadu první. Už se moc nepředstavují nová stvoření a pokud ano jejich hudební žánry jsou už dost trash (K-Pop, Dubstep apod.). Vtipy mi přijdou už dost trapné, což byl občas problém i řad předchozích. Příběh předvídatelný a Emelie je jako záporák o dost prvoplánovější než opičák z prvních dvou řad. Troy (přítel Bensona) je postava, kterou měli víc definovat. Je to stále jen "can-do-nothing-wrong" love interest, což je špatné v epizodách, kde má větší roli. Hlavní cast je ale stále celkem slušný. Pět epizod do finále, takže to už asi sjedu, ale už mě to moc nezajímá. Což je škoda, protože to na mě po první řadě působilo jako nový ATLA. Takže tímhle ukončím další over-anallízu netlfixovského anim. seriálu. EDIT 3: I přes moje problémy s 2 a 3. sérií konec to dobře uzavřel. ()