The Circle

(relácia)
Reality-TV / Súťažný
USA, 2020, 8x44–64 min

V tomhle sociálním experimentu a soutěžní show jde o postavení a strategii. Hráči na internetu flirtují, hledají přátele a snaží se podvodem vyhrát 100 000 dolarů. (Netflix)

Djkoma

Circle má zajímavou premisu vycházející z dnešních virtuálních identit na sociálních sítích (kolik svých přátel na FB opravdu znáte?). Nejde tu ani tak o vzhled, jako o schopnost hrát postavu a prodat jí. Samotné "hledání podvodníků" není tolik nosné, protože postavy do něj jsou trochu tlačeny, ale spíš ta manipulace na pozadí včetně komunikace bokem hlavní streamy a tahání za nitky je občas k popukání. Hlavně v druhé sezoně Agatha aka Trevor aka "manželka, co si hraje na manžela" je jízda na plný plyn! ()

boogieman

Nech sa na to pozerám z akejkoľvek stránky, nemôžem sa zbaviť toho pocitu, že som riadny dement že svoj čas venujem takémuto nezmyslu. Je to však zároveň fascinujúci príklad toho ako sa v súčasnosti realita formuje už len tak banálnou vecou, ako vynechaním jej drobných častí. Ale aj tak som retardovaný. ()

Chen

Ne, opravdu to není podívaná, která má v první řadě varovat před nebezpečím sociálních sítí, je to prostě reality show, která sice ukazuje to, že není tak těžké "zblbnout" ostatní, ale žádné velké morální poselství vám od nos nestrká. Hodně mě bavila moderátorka, soutěžící byli také veskrze fajn, jen nebylo úplně fér do soutěže neustále posílat nové lidi. Jinak ale guilty pleasure, respektive jen pleasure, guilty se necítím. ()

vnimatkrasu

První řadu táhnou lidi. Kór Joey, Sammie a Shubban je dokonalá spontánní trojice, u který se tu povedlo to, po čem tajně prahne každá reality show. Po osmi dílech si připadáte, že jsou to i vaši kámoši. Oceňuju navíc nerozplizlou stopáž i dobře fungující závěrečný shledání. S o chlup zábavnějším finále ve studiu bych tak klidně vlepil i pětku. Za precizní řemeslo. ()

ganz

Absolutně příšerný pořad, který se těžko vypíná. Když mě žena v karanténě naučila reality tv, chtěl jsem vidět opravdu to nejhorší, co tento žánr nabízí a The Circle, je myslím přesně to. Nahraná simulace sociálních sítí, která vytáhne z protagonistů to nejhorší, nenudí. Každých třicet vteřin se budete ptát sami sebe proč to proboha sledujete, ale bohužel je to svým zvráceným způsobem zábavné (hlavně pak nejlepší reprezentace over the top italského stereotypu - Joey). ()